2767 Výbušná zpráva - síť CIA ʺStealth Networkʺ špionů a komand na Ukrajině Tyler Durden

[ Realita ] 2022-06-28

Čerstvá zpráva New York Times potvrdila to, co již mnozí tušili - že CIA je na Ukrajině stále velmi aktivní - zejména s výcvikem a koordinací zbraní mezi jeho ukrajinskými spojenci. Zpráva The Times podrobně popisuje ʺtajnou síť komand a špionů, kteří spěchají poskytovat zbraně, zpravodajské informace a výcvikʺ, na základě amerických a evropských zpravodajských úředníků se znalostí operací. Zpráva říká, že ukrajinské síly jsou závislé na této západní tajné síti ʺvíce než kdy jindyʺ, zatímco jsou dobývány Rusy.

Měsíce poté, co investigativní novinář Zach Dorfman odhalil bombu v Yahoo News, kdy podrobně popsal, jak předchozí 8-letý tajný program CIA na výcvik ukrajinských bojovníků pomohl vyprovokovat ruskou invazi. Jedinou otázkou, která zůstala po této zprávě, byla míra, do jaké byla CIA stále aktivní v probíhajícím boji proti invazním Rusům.
Nové zprávy Times potvrzují, že americký program je nejen aktivní, ale zdá se, že je rozsáhlejší, než se předpokládalo, vzhledem k úzké spolupráci CIA s Ukrajinci, a to jak uvnitř, tak vně země, na různých místech.

ʺVelká část této práce se odehrává mimo Ukrajinu, například na základnách v Německu, Francii a Británii. Ale i když Bidenova administrativa prohlásila, že nerozmístí americké vojáky na Ukrajinu, někteří pracovníci CIA nadále tajně operují v zemi, většinou v hlavním městě Kyjevě, a řídí většinu obrovského množství zpravodajských informací, o které se Spojené státy dělí s ukrajinskými silami, podle současných i bývalých představitelů,ʺ uvádí zpráva.
Zdá se, že práce CIA na Ukrajině se hodně soustředí na koordinaci zpravodajských služeb s místními zpravodajskými službami a protějšky . ʺO tom, co personál CIA nebo komanda dělají, se objevilo několik dalších podrobností, ale jejich přítomnost v zemi - kromě členů diplomatického personálu, kteří se vrátili poté, co Rusko vzdalo obležení Kyjeva - naznačuje rozsah tajného úsilí. pomoci Ukrajině, která probíhá, a rizika, která Washington a jeho spojenci podstupují,ʺ pokračuje NY Times.

O víkendu bylo také hlášeno, že Kanada má na Ukrajině jednotky speciálních operací . To bylo hlášeno před měsícem, ale další potvrzení nabízí samostatná zpráva NYT. ʺJak CTV, tak Global News koncem ledna informovaly, že na Ukrajinu byly vyslány kanadské speciální jednotky, ale národní obrana toto rozmístění nekomentovala,ʺ píše v neděli Ottawa Citizen . V lednu, celé dva měsíce před invazí, Yahoo News zveřejnilo následující :

CIA dohlíží na tajný intenzivní výcvikový program v USA pro elitní ukrajinské jednotky speciálních operací a další zpravodajský personál, tvrdí pět bývalých zpravodajských a národně bezpečnostních úředníků, kteří jsou s touto iniciativou obeznámeni. Program, který byl zahájen v roce 2015, má podle některých z těchto úředníků sídlo v nezveřejněném zařízení na jihu USA.

Síly vycvičené CIA by mohly brzy sehrát rozhodující roli na východní hranici Ukrajiny, kde se shromáždily ruské jednotky, což je podle mnohých příprava na invazi. Spojené státy a Rusko zahájily počátkem tohoto týdne v Ženevě bezpečnostní rozhovory, ale zatím se jim nepodařilo dosáhnout žádné konkrétní dohody.

Zatímco tajný program provozovaný polovojenskými jednotkami pracujícími pro pozemní oddělení CIA - nyní oficiálně známé jako pozemní oddělení - zavedla Obamova administrativa po ruské invazi a anexi Krymu v roce 2014 a rozšířila jej za Trumpovy vlády, Bidenova administrativa jej dále rozšířila, uvedl bývalý vysoký zpravodajský úředník v kontaktu s kolegy ve vládě.

Tyto podrobnosti dále zřejmě potvrzují pravost těch hlasů, které trvají na tom, že NATO a Rusko ve skutečnosti vedou zástupnou válku uvnitř Ukrajiny, což je označení, které se představitelé Bidenovy administrativy dříve snažili popírat a bagatelizovat.

Zdroj: https://tinyurl.com/mr2zayb5

Zpět