6794 Měnová reforma Clif High

[ Ezoterika ] 2024-06-20

Historie se opakuje
I kdyby k některé z "měnových revalvací" došlo, podívejte se, jak dlouho by taková věc trvala...

Měnová reforma ve Francii na přelomu 50. a 60. let 20. století, známá jako zavedení "nového franku", byla významnou a dlouhou finanční operací. Tuto reformu oznámil prezident Charles de Gaulle 27. prosince 1958 a nový frank byl zaveden 1. ledna 1960. Proces trval přibližně jeden rok příprav, než došlo ke skutečné výměně. Nový frank měl hodnotu 100 starých franků a přechodné období zahrnovalo rozsáhlou informační kampaň pro veřejnost, tisk nových bankovek a mincí a postupné nahrazování staré měny v oběhu. Do konce roku 1960 byla většina starých franků vyměněna a nový frank byl pevně zakotven jako měna Francie. Při této výměně sebrali 99%. Samotná výměna trvala jeden rok, finanční důsledky pokračovaly další 4 roky.

V roce 1960 žilo ve Francii přibližně 46 milionů obyvatel. Měnová reforma se dotkla celého obyvatelstva země, protože každý musel přejít ze starého franku na nový. Trvalo to rok. Pro 46 milionů lidí. Celosvětově žila v roce 1960 populace kolem 3 miliard lidí. Francouzská populace zapojená do měnového swapu tedy v té době představovala zhruba 1,5 % světové populace.

Takže... pokud by došlo ke globální "revalvaci" měny, dalo by se rozumně očekávat, že bude trvat kolik? 100 let? !? Ale... Samozřejmě, že jsme digitální...! Žádný strach... až na to, že většina lidstva NENÍ digitální. Ještě. Takže, IMO, i když mluvíme o digitální "výměně", vzhledem k tomu, co je známo o zavádění technologií, by to pravděpodobně trvalo nejméně 10 let.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/20/a-real-currency-rv/

Zpět