6782 Blíží se odvod do armády Tyler Durden

[ Ezoterika ] 2024-06-17

House Passes Opatření k automatické registraci mužů pro výběrovou službu

Sněmovna reprezentantů v pátek schválila svou verzi ročního návrhu zákona o obranné politice a v hlasování 217-199, které se z velké části neslo v duchu stranické příslušnosti, fakticky schválila zákon o národní obraně (National Defense Authorization Act, NDAA) v hodnotě 883,7 miliardy dolarů. Pouze tři republikáni byli proti. Jeho součástí je řada "kontroverzních" pozměňovacích návrhů, které předznamenávají další boj s demokraty při jeho prosazování, včetně opatření zmocňujícího Národní gardu k zásahu na jižní hranici. Mezi nejzajímavější aspekty návrhu zákona pro fiskální rok 2025 však patří pozměňovací návrh NDAA, který automaticky registruje všechny muže v odvodním věku s trvalým pobytem v USA v systému selektivní služby.

To znamená, že všichni práceschopní muži v zemi ve věku 18-26 let by mohli být potenciálně odvedeni v případě budoucího vyhlášení války Kongresem. Výběr by byl založen na informacích z federálních databází. Program selektivní služby sice existuje již desítky let, ale dlouho předtím byl pouze dobrovolný. Díky této nové novele bude registrace automatická. Pouze "dobrovolný" systém platil od roku 1980 - kritici však tvrdili, že ponechání na mladých mužích, aby se sami rozhodli, zda se zaregistrují, vedlo ke slabému a neefektivnímu systému s nedostatečným počtem osob.

Z dalších podkladů pro tento nový krok Kongresu:
Návrh na automatickou registraci k odvodu byl iniciován Systémem výběrové služby (SSS) jako součást jeho ročního požadavku na rozpočet pro Kongres, který předložila poslankyně Chrissy Houlahanová (D-Pa.), "vřele" to podpořil předseda HASC Mike Rogers (R-Ala.) a hlasováním schválil celý výbor bez slyšitelného odporu. Reprezentantka Houlahanová byla v předchozích letech jednou z hlavních zastánkyň návrhů na rozšíření registrace k odvodu na ženy i muže. Její nejnovější návrh na automatickou registraci pouze mužů k vojenskému odvodu naznačuje, že je více oddána militarizaci než jakémukoli údajnému feminismu.

V poslední době roste počet vojenských dokumentů a zpráv, které volají po obnovení robustnějšího odvodního systému, zejména v souvislosti s probíhající rusko-ukrajinskou válkou.
Například v loňském roce byla v akademickém časopise US Army War College publikována velmi znepokojivá esej o tom, jaké ponaučení by si americká armáda měla vzít z pokračující války na Ukrajině.

https://x.com/mtracey/status/1801674395683066299?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1801674395683066299%7Ctwgr%5E817df114f07a6e3865ce12c25545aeb597897bbb%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.activistpost.com%2F2024%2F06%2Fmilitary-draft-coming-house-passes-measure-to-automatically-register-men-for-selective-service.html

Zdaleka nejznepokojivější a nejrelevantnější částí této eseje z Válečné akademie pro průměrného amerického občana je podsekce nazvaná "Ztráty, náhrady a rekonstituce", která přímo uvádí: "Požadavky na jednotky pro bojové operace ve velkém měřítku mohou docela dobře vyžadovat rekonceptualizaci dobrovolnických sil ze 70. a 80. let a posun směrem k částečné branné povinnosti."

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/17/military-draft-coming-house-passes-measure-to-automatically-register-men-for-selective-service/

Zpět