4918 Kdo stojí za tlakem na ̎digitální řidičské průkazy ̎ v USA a Mexiku? Derrick Broze

[ Ezoterika ] 2023-08-19

Jak se v Severní Americe začínají šířit takzvané digitální nebo mobilní řidičské průkazy, musíme se ptát, kdo stojí za rozšířením této potenciálně nebezpečné technologie. Tlak na programy digitální identity je podvodem převlečeným za lidské právo. Tento podvod je navržen tak, aby ukolébal svět k přijetí schématu digitální identity jako prospěšné, pohodlné, bezpečné a nezbytné pro svět budoucnosti. Organizace spojených národů a Světové ekonomické fórum propagují používání digitální identity pomocí technologie blockchain a biometrických dat získaných skenováním tváří nebo sítnice jednotlivců. Světová banka a OSN rovněž financují vývoj takových programů v rámci iniciativy Identification for Development (ID4D).

Světová banka také financuje programy digitálních biometrických ID v Mexiku, čímž prosazuje digitální ID v chudších zemích se zdánlivým cílem poskytnout právní identitu 1, 1 miliardy lidí, kteří ji v současnosti nemají. Cílem je dostat svět na digitální ID do roku 2030 jako součást cílů OSN pro udržitelný rozvoj a Agenda 2030. Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) jsou sbírkou 17 vzájemně propojených cílů přijatých Organizací spojených národů v roce 2015 se zdánlivým cílem ukončit chudobu, chránit planetu a šířit mír a prosperitu mezi všemi lidmi do roku 2030. Zastánci soukromí a digitální skupiny na ochranu práv varovaly před nebezpečím programů digitálního ID. Během panice COVID-19 mnoho národů zavedlo ̎očkovací pasy ̎ jako prostředek pro cestování a práci. Tyto programy byly v podstatě ekvivalentem digitálního ID. Navzdory tomu, že panika opadla, v červnu Evropská komise a Světová zdravotnická organizace oznámily partnerství ̎digitálního zdraví ̎ s cílem vytvořit pro svět nový systém digitálních očkovacích pasů. Je zřejmé, že schémata digitálních ID nikam nevedou.

Éra digitálních řidičských průkazů je za námi
Jeden z nejnovějších pokusů o normalizaci používání digitálních identifikátorů je známý jako mobilní řidičský průkaz (mDL), nebo jednoduše digitální řidičské průkazy. Tato digitální ID se začínají zavádět v Severní Americe ve 3 běžných formách, včetně proprietárních aplikací vlastněných místní, státní nebo národní vládou; různými státy schválená aplikace jako SmartID; a Apple Wallet, kterou v současné době využívají 4 státy USA k umístění svého digitálního řidičského průkazu. Podle průvodce digitálními řidičskými průkazy uživatelé otevřou vybranou aplikaci, naskenují přední a zadní stranu svého fyzického řidičského průkazu a poté ověří svou identitu pomocí selfie (nebo podobných biometrických údajů)- něco velmi podobného tomu, co se již zdálo. začněte na Twitteru. Po ověření může uživatel začít používat svou digitální ID aplikaci jako fyzickou ID kartu. V květnu 2021, American Civil Liberties Union diskutovala o úsilí nařídit digitální řidičské průkazy. Ve zprávě nazvané ̎Krize identity ̎ ACLU varovala, že používá digitálních řidičských průkazů, hrozí nebezpečí, že nebude existovat vyvážené hodnocení nákladů a přínosů takového systému a že přijmeme systémy, které nenaleznou správný dohled mezi potřebami identifikace, bezpečnosti a pohodlí a opodstatněnou averzí Američanů vládní a korporační a usměrňování.

Jay Stanley, hlavní politický analytik z ACLU´s Speech, Privacy and Technology Project, uvedl, že přechod na digitální ID bude mít ̎velké důsledky ̎ pro americký život. ̎Pokud se digitální řidičské průkazy neudělují správně, mohou mít katastrofální dopad, zvýšit nespravedlnost a vést k všudypřítomným kontrolám ID v americkém životě, a to i na internetu, ̎ řekl Stanley.

První verze elektronického průkazu totožnosti se objevila v Mexiku již v roce 2007 s platformou čipových karet Gemalto. Gemalto byla mezinárodní digitální bezpečnostní společnost zaměřená na čipové karty, tokeny a digitální peněženky. Čipová karta byla nasazena pro použití v Monterrey, Nuevo León poblíž hranic s Texasem. V roce 2016 se americký Národní institut pro standardy a technologie (NIST) spojil s Gemalto na pilotování ̎digitálního řidičského průkazu ̎ ve Washingtonu DC, Idahu, Coloradu, Marylandu a Wyomingu. Colorado by se stalo prvním státem USA, který nasadil digitální licenci pomocí QR kódů uložených v digitální peněžence. Obyvatelé Colorada, kteří se dobrovolně přihlásili do programu, by si do aplikace svých telefonů nainstalovali ̎DigiDL ̎ a poté si stáhli licenci.

Gemalto, společnost stojící za těmito prvními pokusy o digitální řidičské průkazy, byla koupena v dubnu 2019 Thales. Thales je další z hnacích sil rozšiřování mobilních/digitálních řidičských průkazů. Otisky prstů skupiny Thales jsou všechny přes digitální ID programy. Thales Group je francouzská nadnárodní korporace, která je částečně vlastněná francouzskou vládou a 8. největší dodavatel vojenských zbraní na světě. Počínaje rokem 2007 společnost Thales ve spolupráci s místním partnerem Cosmocolor zavedla první mexický řidičský průkaz na čipovou kartu v Nuevo León. Thales rozšířil svou technologii do mexických států Mexiko, Veracruz a Sonora.

̎S více než 127 miliony obyvatel a přibližně 55 milionů řidičů existuje v Mexiku mnoho potenciálních výhod pro migraci na řidičský průkaz s čipovými kartami, ̎ uvádí Thales na svých webových stránkách. Thales se také podílí na zavádění digitálních řidičských průkazů do Arizony. Společnost podepsala tříletou smlouvu s Thales na vývoj licencí a zpřístupnila je veřejnosti v březnu 2023. Thales vyvinul podobné plány s floridským ministerstvem bezpečnosti silnic a motorových vozidel. Thales říká, že to z Floridy udělá ̎první stát ve Spojených státech, který poskytuje mobilní řidičské průkazy se špičkovými bezpečnostními mechanismy, které jsou plně v souladu s ̎přísnými národními a mezinárodními standardy ̎.

Jedna pozitivní poznámka je, že se, že většina Floriďanů ještě nepoužívá mDL financované Thalesem.

V současné době Thales poskytuje řidičské průkazy a ̎řešení průkazů totožnosti ̎ 18 jurisdikcím po celé Severní Americe, včetně Aljašky, Colorada, Floridy, Gruzie, Havaje, Idaho, Marylandu, New Brunswicku, New Hampshire, New Yorku, Newfoundlandu a Labradoru v Novém Skotsku, Ostrov princ Edwarda, Quebec, Texas, Washington DC, Wyoming a Arizona. Thales Group také nedávno oslavila expanzi TSA v oblasti digitálních ID programů. ̎TSA zavádí novou verzi svých skenerů Credential Authentication Technology (CAT) na letiště po celé zemi, aby mohla přijímat digitální údaje, ̎napsal nedávno Neville Pattinson, vedoucí prodeje federální vlády ve skupině Thales. Jednotky CAT-2 jsou potvrzeními, které umožňují cestujícím způsobilým pro TSA PreCheck používat mobilní řidičské průkazy nebo průkazy totožnosti s fotografiemi pro účely ověření totožnosti TSA.

Thales se také týká organizací na programech digitální identity v Queenslandu, Austrálii a kde Thales poskytuje Indickým podnikům a ̎zabezpečené služby pro miliony jednotlivců a jejich transakce ̎. Společnost pracovala na biometrických produktech, bankovních kartách, čtečkách pasů, řidičských průkazech založených na čipových kartách a registračních kartách elektronických vozidel. Nadnárodní korporace působí v 56 zemích po celém světě, takže existuje vysoká pravděpodobnost, že jejich programy digitálního ID se budou i nadále mezinárodně rozšiřovat.

Skupina Thales je součástí velkého resetu
Celkově je Thales Group součástí mezinárodního posunu směrem k digitální identitě a podpoře technologií jako lidského práva. Na blogu z února 2021 s názvem ̎ Digitální začleňování. Lidské právo mít identitu, ̎ napsala skupina Thales: Nedostatek identity není jen ztrátou ve smyslu toho, že nás vidí systém a společnost. Je to vyloučení, které lidem brání v jejich dosažení plného potenciálu. Nemohou se vzdělávat, nemají přístup ke zdravotnickým službám a jejich děti toto dědictví zdědí, protože se narodily mimo systém. Samozřejmě, obecný předpoklad je, že neexistuje žádný život nebo svoboda, kterou by bylo možné mít ̎mimo systém ̎. To by nemělo být žádným překvapením pro ty, kteří sledují plány ̎Velkého resetu ̎ WEF a OSN od jejich oznámení v červnu 2020. Snahy Thales Group rozšířit digitální identitu dokonale zapadají do Technokratického státu, který si představoval velký reseťák.

V červnu 2022 vydalo Centrum pro lidská práva a globální spravedlnost, ̎centrum pro studium lidských práv ̎ na Právnické fakultě New York University (NYU), 100stránkovou zprávu podrobně popisující rostoucí nebezpečí spoléhání se na digitální identitu v celém světě. svět. Zpráva s názvem Paving a Digital Road to Hell?, zkoumala roli Světové banky a dalších mezinárodních sítí, které v posledních letech propagovaly používání digitálních ID. Tato zpráva ukazuje prstem na Světovou banku a iniciativu ID4D, ale také uvádí, že program byl zahájen ̎katalytickou investicí ̎ Nadace Billa a Melindy Gatesových, sítě Omidyar a různých vlád. ̎Zaznamenali jsme, že Světová banka a její Iniciativa ID4D nejsou v prosazování agend digitálních ID osamocené. Existují v rámci globální sítě organizací a jednotlivců, ̎ uvádí zpráva. Kromě vlád, jako je Velká Británie, USA a Francie, filantropických nadací a bank, zpráva NYU také ukazuje prstem na ̎soukromé biometrické korporace jako Idemia, Thales a Gemalto ̎. (Zpráva uvádí, že ̎nové sítě jako Global System for Mobile Communications Association (GSMA) a ID4Africa ̎ hrají roli v rozšiřování programů digitálního ID. TLAV o těchto sítích v blízké budoucnosti podá více zpráv. ) Thales Group nejenže investuje do podvodu digitálním ID, ale je známým hráčem ve vojenském obranném průmyslu. Thales je partnerem společnosti Military-Industrial-Complex Alum Raytheon od června 2001, kdy obě divize spojili radarové a komunikační systémy. výsledná společnost je známá jako ThalesRaytheonSystems a je z 50 % vlastněna oběma mateřskými společnostmi. V roce 2016 Raytheon a Thales restrukturalizovaly své partnerství, aby se státy věnovaly výhradně na agenturu NATO.

Jak pokračujeme v odhalování jmen a tváří za podvody s digitálními ID, musíme zůstat ostražití. Tyto programy jsou zaváděny rychlostí, jakou jsme nikdy předtím neviděli. Odmítnout tyto programy, odhlásit se a bojovat s těmi, kdo je propaguje, je naprosto nezbytné. Musíme pevně stát, abychom chránili své soukromí a svobodu, jinak o ně během následujících 5 let přijdeme. Neignorujte, co se kolem vás děje, ani nedovolte strachu, aby vás uvrhl do apatie nebo nihilismu. Společně můžeme vzdělávat naše kolegy o nebezpečích systémů digitálních ID. Ale musíme začít hned.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/08/19/whos-behind-the-push-for-digital-drivers-licenses-in-the-u-s-and-mexico/

Zpět