5299 Agenti AI: ChatGPT mohou napsat svůj vlastní kód a spustit jej DNYUZ

[ Ezoterika ] 2023-10-17

Zlo, které bude způsobeno ChatGPT a jeho deriváty si ani nelze představit. Programátoři vytvářejí AI ˝agenty˝, které spontánně píší kód pro jakýkoli úkol a poté jej automaticky spustí. ˝Pokud umělá inteligence může dělat cokoliv, co můžeme dělat my, nenahrazuje to jen nudné úkoly - nahrazuje všechny úkoly.˝

Široce použitý chatbot ChatGPT byl navržen tak, aby generoval digitální text, vše od poezie přes semestrální práce až po počítačové programy. Když však tým výzkumníků umělé inteligence ve společnosti Nvidia pro výrobu počítačových čipů dostal do rukou základní technologie chatbota , zjistili si, že dokáže mnohem víc. Během týdnů ho naučili hrát Minecraft, jednu z nejpopulárnějších videí na světě. Uvnitř digitálního vesmíru Minecraftu se naučil plavat, sbírat rostliny, lovit prasata, těžit zlato a stavět domy. ˝Může jít do světa Minecraftu a sám prozkoumávat a sbírat materiály a zdokonalovat se ve všech druzích dovedností,˝ řekl starší vědecký pracovník Nvidie Linxi Fan, známý jako Jim.

Projekt byl prvním znamením, že přední světoví výzkumníci umělé inteligence přeměňují chatboty na nový druh autonomního systému nazývaného agent AI. Tito agenti umí víc než jen chatovat. Mohou používat softwarové aplikace, webové stránky a další online nástroje, včetně tabulek, online kalendářů, cestovatelských stránek a dalších. Mnoho výzkumníků říká, že časem by se agenti umělé inteligence mohli stát mnohem sofistikovanějšími a mohli by nahradit kancelářské pracovníky a zautomatizovat téměř jakoukoli práci bílých límečků.

˝Je to obrovská komerční příležitost, potenciálně biliony dolarů,˝ řekl Jeff Clune, profesor počítačových věd na University of British Columbia, který dříve pracoval na tomto druhu technologie jako výzkumník v OpenAI, start-upu ze San Francisca, který vybudoval ChatGPT. ˝Má to obrovský přínos - a obrovské důsledky - pro společnost.˝ Agent Nvidie hraje hru. Podobní agenti mohou plánovat schůzky, upravovat soubory, analyzovat data a vytvářet vícebarevné sloupcové grafy. Myšlenka je, že tyto automatizované systémy budou fungovat jako osobní asistenti a řešit celou řadu úkolů na internetu. Dnešní agenti jsou omezeni a nedokážou přesně organizovat váš život. ChatGPT může na cestovním webu Expedia vyhledat lety do New Yorku, ale rezervace si stále musíte rezervovat sami. Po zdokonalení by tato technologie mohla zvýšit efektivitu kancelářských pracovníků a spotřebitelů. Mohlo by to také změnit povahu videoher a poskytnout novou vlnu robotů, se kterými mohou hráči hrát a chatovat s nimi.

GPT-4, technologie, která je základem ChatGPT, je to, co výzkumníci nazývají velkým jazykovým modelem. Jde o systém umělé inteligence, který se učí dovednosti analýzou obrovského množství dat. Za posledních několik měsíců tato technologie ohromila stovky milionů lidí tím, jak generuje e-maily, píše projevy a riffy na téměř jakékoli téma. Jeho nejdůležitější dovedností může být jeho talent pro psaní počítačových programů. Dokáže okamžitě vygenerovat program, který nakreslí jednorožce nebo shodí digitální sníh na obrazovku vašeho notebooku. Profesionální vývojáři softwaru mohou požádat o kód, který mohou složit do větších programů, včetně všeho od aplikací sociálních médií po vyhledávače. Ale to je jen část toho, co tato technologie dokáže. Může také generovat počítačový kód, který se propojí s jinými softwarovými aplikacemi a weby.

Takto Dr. Fan a další výzkumníci Nvidie naučili GPT-4 hrát Minecraft. ˝Nejdůležitější slovo je zde kód,˝ řekl Dr. Fan. ˝Kód může provádět akce.˝ Lidé používají softwarové aplikace a webové stránky dotykem tlačítek, nabídek a dalších grafických widgetů. Agenti umělé inteligence používají aplikace a webové stránky tak, že přistupují k jejich aplikačním programovacím rozhraním neboli API - základnímu softwarovému kódu, který jim umožňuje komunikovat s dalšími online službami.
Pokud například požádáte agenta, aby nahrál video na internet, mohl by vygenerovat kód, který se nazývá API nabízené službou YouTube. ˝API je jen text používaný k hovoru se strojem,˝ řekl Silen Naihin, výzkumník, který pomáhá provozovat nezávislý projekt agentů AI, AutoGPT.

Teoreticky může chatbot napsat kód pro přístup k jakémukoli API na internetu. Dnešní chatboti ale ještě nejsou natolik zdatní, aby dělali víc než jen jednoduché úkoly. A i kdyby ano, nechat je volně se potulovat po internetu by představovalo obrovské bezpečnostní riziko. Firmy tedy začínají v malém.
Několik měsíců poté, co OpenAI představilo ChatGPT, v tichosti uvolnilo způsob, jak by chatbot dělal více než generovat text. Po instalaci různých zásuvných modulů - softwaru, který rozšiřuje to, co robot umí - jej můžete požádat, aby prohledal dostupné lety na cestovatelských webech, jako je Expedia, získal mapu svého rodného města z Google Earth nebo dokonce převedl tabulku s podrobnostmi o vašich ročních výdajích na vícebarevný pruhový graf.

ChatGPT, vybavený zásuvným modulem zvaným interpret kódu, mohl kód nejen psát, ale také jej spouštět. To technologii umožnilo okamžitě provádět úkoly, které v minulosti nemohla, včetně úprav tabulek a transformace statických obrázků na videa. Google, Microsoft a další společnosti zkoumají podobné technologie.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/10/17/a-i-agents-chatgpt-can-write-its-own-code-and-execute-it/

Zpět