5298 Jak trauma není jen ve vaší hlavě nebo mysli Evelyn Lim

[ Ezoterika ] 2023-10-17

O traumatu jsem zjistila toto: Trauma není něco, co je jen ve vaší hlavě nebo mysli. Není to jen vzpomínka z minulosti.
Ve skutečnosti je uloženo v navyklém reflexním stavu vašeho nervového systému. Je to ve vašem srdci, hlavě, žaludku, pažích, nohách. Všechny senzorické informace byly zakódovány. Projevují se přehnaně reaktivní reakce na stres: bušení srdce, mělké dýchání, nevolnost, zažívací potíže, třes rukou, rozmazané vidění atd.
Pro zotavení z traumatu pomáhá pamatovat si nejen svou hlavu nebo mysl, ale každá část vašeho těla tam byla v minulosti.

PROČ JE DOBRÉ VĚDĚT, ŽE TRAUMA JE ULOŽENO I V TĚLE
Pokud věříte, že trauma je jen minulou vzpomínkou, pokuste se vyřešit problémy v mysli nebo hlavě... prostřednictvím pocitů, které se objevují, když si vzpomínáte, co se stalo. V takovém případě pomůže zpracovat myšlenky a pocity poradce, kouč nebo praktik - ti, kteří vedli dříve terapeutické rozhovory. Rozhodně pomůže, když o svých problémech mluvíme, místo abychom dusili své emoce.

Trauma může být také uloženo také v těle. Smyslové informace byly zakódovány, takže nervový systém již automaticky nereaguje stejným navyklým způsobem. Toto trauma z minulosti má smysl řešit pomocí praktik, které jsou somatické nebo založené na pohybu. Cvičení, jako je jóga nebo taneční terapie, jsou známé tím, že pomáhají uvolnit přebytečné napětí těla a tělo se cítí více v pohodě.

I když jsou praktiky založené na pohybu skvělé, nemusí přímo řešit to, co se děje psychologicky, zejména tam, kde došlo k traumatu z minulosti. To je důvod, proč bych poté, co jsem sama prozkoumala různé formy léčení a terapeutických modalit, doporučila svůj objev - EFT tapování.

TAPOVÁNÍ EFT A PRO ŘEŠENÍ MINULÝCH TRAUMAT
EFT tapování je terapeutická modalita, která pomáhá obnovit energetický systém těla. Zahrnuje použití konečků prstů k poklepání na konkrétní meridiány na těle pro emocionální uvolnění a zpracování myšlenek a přesvědčení. Nemusí to být zázračný lék, ale EFT tapování v sobě spojuje mnoho prvků somatického, všímavost, meridiánový systému TCM, neurovědu a západní psychologii. Podle důkazů může tapování EFT pomoci fyzickému tělu. Jsem skeptik, ale EFT tapování je úžasná svépomocná technika, která také nabízí příležitosti k hluboké transformaci.

Vzpomínka na minulé trauma může zůstat, ale emocionální a smyslový náboj může být anulován použitím transformačního EFT tapování. Wellness mysli, těla a ducha lze lépe dosáhnout prováděním EFT tapingu a také přidáním somatických nebo pohybových cvičení, jako je jóga nebo tanec.
Osvobozením se od řetězů minulosti na úrovních mysli-tělo-duch budete lépe schopni být v přítomnosti a skutečně se pohnout vpřed.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/10/17/how-trauma-is-not-just-in-your-head-or-mind/

Zpět