5215 Uvnitř britské oblasti 51: základna RAF, která je Mekkou lovců UFO David Pilditch

[ Ezoterika ] 2023-10-03

Bývalá přísně tajná vojenská základna označovaná jako britská Oblast 51 se po více než 20 letech opuštění stala magnetem pro nadšence do UFO a konspiračních teorií. Místní obyvatelé si stěžují, že strašidelné sídlo RAF Rudloe Manor v hrabství Wiltshire je sužováno vloupáními poté, co zůstalo uzavřeno za bezpečnostními ploty s žiletkovým drátem. V roce 2010 odtajněné vládní spisy odhalily, že izolovaná základna byla centrem vyšetřování pozorování UFO v Británii. Rudloe Manor nedaleko Corshamu v hrabství Wiltshire, na němž po léta pracovala tajná služba RAF v rámci špionážních a kontrarozvědných operací, ale také... Vyšetřování UFO

Dokumenty ukazují, že se za zavřenými dveřmi konaly porady o zprávách o podzemním komplexu ležícím pod místem. To vedlo ufology ke spekulacím, že tam byly převezeny trosky kosmických lodí, aby byly prozkoumány spolu s těly mimozemšťanů. Držte se stranou: Na přísně tajném místě ve Wiltshiru brání vetřelcům ostnaté dráty a vysoké ploty. Izolovaná lokalita byla brzy srovnávána s Oblastí 51 - přísně utajovanou vojenskou základnou amerického letectva, která byla dlouho spojována s pozorováním UFO a vládním utajováním. Šokovaní návštěvníci vyprávěli, jak se zdá, že se na 30akrové bývalé základně RAF, která se nachází v oblasti výjimečné přírodní krásy nedaleko Corshamu, ˝zastavil čas˝.

Na rozlehlém pozemku je rozmístěno asi 40 prefabrikovaných budov, chatek a skladů, z nichž mnohé mají zabedněná okna a dveře. Na zrezivělé bráně bývalého hlavního vchodu jsou nápisy s varováním: ˝Soukromé. Vstup zakázán. Jen několik metrů od nich se nachází betonový pilíř, kde v době, kdy byla základna v provozu, stály ozbrojené stráže. Venku je bývalá cesta vedoucí k základně opuštěná a zarostlá plevelem. Na místě však zůstaly značky s rychlostí 20 mil za hodinu a značení na silnici, které ukazuje, že ˝držitelé průkazů bez průkazu˝ byli při příjezdu do tábora vedeni odděleným pruhem. Dříve udržované trávníky jsou nyní zarostlé hustým spletitým ostružiním a kopřivami, zatímco kdysi rušnou základnu zahaluje přízračné ticho. Jsou tu také obří opuštěné nádrže na ropu, které pojmou 6 000 galonů, spolu se zrezivělými trubkami vyvedenými nad úroveň terénu a zjevně nikam nevedoucími.

Amatérští vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že základna zůstala od svého vyřazení z provozu v roce 2000 nepřístupná, protože skrývá tajemství mimozemského života. Záhada, která místo obklopuje, vedla nadšence k natáčení videí, na nichž se vloupávají do areálu a prohledávají sutinami poseté budovy včetně původního panského domu ze 17. století, který je na seznamu II. stupně. Správce základny řekl serveru MailOnline: ˝Když se podíváte na YouTube, zjistíte, že jsou tam lidé, kteří tomu zasvětili svůj život. Vloupávají se tam pořád - měli jsme to tento týden. Bývalí pracovníci tvrdí, že hlavním účelem sídla RAF Rudloe Manor bylo administrativní zařízení poskytující ubytování a podporu řadě obranných organizací.

Brána s ostnatým drátem na okraji pozemku má nápis: ˝Private. Vstup zakázán˝. ˝Byl tam jeden bunkr, do kterého měla jít královská rodina a který byl pro ni vyčištěn,˝ řekla místní obyvatelka Patricia Kellyová. Na jednom videu zveřejněném na YouTube jsou zachyceni dva muži, kteří vstupují do objektu na pozemku, který nazývali ˝Registr˝ a o němž tvrdili, že sloužil k ukládání skříní s dokumenty ˝Akt X˝. Muži dále vstupují do boudy, která podle nich byla tajnou kanceláří, kde se vyšetřovala pozorování UFO. Vedle amatérských filmů na internetu se na základně objevil i díl amerického televizního seriálu Ancient Aliens, který vysílala stanice Sky History Channel. Jeden ze správců základny řekl serveru MailOnline: ˝Když se podíváte na YouTube, najdete tam lidi, kteří se tomu věnují celý život. Vloupávají se tam pořád - měli jsme to tento týden. ˝Pocházejí z celé země a hodně z Ameriky.

´První známka, kterou vidíte, je, když najdete shozený plot. ´To, kam až se někdy dostanou, je ohromující. Projdou hustým ostružiním a celou věčnost je rozšlapávají a vy si říkáte: ˝Co to sakra dělají?˝. ˝Je to opuštěné. Nic tu není. Je to šílenství. ˝Myslím, že to nikdy nepřestane. Dělají to už dvacet let. Zámek původně koupilo ministerstvo letectví v roce 1941 a stal se velitelským střediskem RAF za druhé světové války pro řízení operací v bitvě o Británii. Později zde byla ve starém lomu vybudována podzemní operační místnost.

Základna je jedním z mnoha vládních areálů v oblasti tvořených provozními a vyřazenými zařízeními ministerstva obrany. V době vrcholící studené války na konci 50. let 20. století bylo v hloubce 100 metrů pod zemí vybudováno tajné podzemní město, které spojovalo základny v celé oblasti. Obrovský podzemní komplex byl navržen tak, aby v něm v případě jaderného úderu mohlo být bezpečně umístěno až 4 000 zaměstnanců ústřední vlády a členů královské rodiny. Po válce se Rudloe Manor stalo sídlem policie a tajné služby RAF, která pokrývala špionážní a kontrarozvědné operace. Podílelo se také na provozu britského vojenského komunikačního satelitního systému a stalo se sídlem letectva, které shromažďovalo hlášení o pozorování UFO ze základen RAF a předávala je velitelství MO.

Z odtajněných spisů vyplývá, že v 50. letech minulého století si ministři objednávali týdenní zprávy o pozorování UFO u výboru složeného z vedoucích pracovníků zpravodajských služeb. Winston Churchill byl natolik znepokojen jedním hlášeným setkáním UFO s bombardéry RAF, že nařídil, aby bylo utajeno nejméně 50 let, aby se zabránilo ˝masové panice˝. Zprávy zahrnovaly i incident nazvaný ˝velšský Roswell˝ z roku 1974, kdy členové veřejnosti vyhlásili poplach poté, co spatřili světla na obloze a pocítili otřesy země. K vyšetřování ˝havarovaného UFO˝ v Berwynských horách byl povolán tým horské služby. Při dalším nechvalně proslulém setkání známém jako ˝incident v Rendleshamu˝ tři američtí důstojníci působící na základně RAF Woodbridge v Suffolku tvrdili, že 26. prosince 1980 v ranních hodinách přistálo v sousedním lese ˝plavidlo trojúhelníkového tvaru˝. Po letech vyšlo najevo, že zpravodajské dokumenty o tomto incidentu se ztratily.

Navzdory intrikám, které základnu obklopují, se místní obyvatelé ohrazují proti vetřelcům lovícím mimozemšťany a tvrdí, že se jedná o mylnou misi. Bývalí pracovníci tvrdí, že hlavním účelem základny RAF Rudloe Manor bylo administrativní zařízení poskytující ubytování a podporu řadě obranných organizací. Kdysi tajné tunely v této oblasti byly v roce 2004 vyřazeny z provozu a části areálu byly prodány, včetně části, která byla přeměněna na drahý sklep pro obchodníky s vínem. MailOnline může odhalit, že bývalou základnu po jeho uzavření prodalo MO a v roce 2005 jej koupila soukromá realitní společnost za 1,5 milionu liber. V jedné fázi byly vypracovány podrobné plány na přeměnu celého areálu na nový vědecký park, který by byl součástí Bathské univerzity, ale z projektu sešlo. Později byl pozemek rozdělen na tři parcely, přičemž jedna z nich o rozloze pěti akrů, na níž se nacházel zámek, byla prodána developerům.

V roce 2010 bylo vydáno stavební povolení na výstavbu bytového komplexu tří samostatně stojících domů, každý v hodnotě více než 1 milion liber, a šesti řadových domů. Do nemovitostí, které jsou nyní plně obsazeny, se v roce 2016 začali stěhovat jejich majitelé. Později byl zámeček nabídnut k prodeji a mezi potenciálními kupci byl údajně i slavný šéfkuchař Marco Pierre White, který vlastní nedaleký hotel a restauraci Rudloe Arms. Nakonec jej koupila rodina, která na nemovitosti stále provádí rozsáhlé rekonstrukční a opravné práce. Správce opuštěného objektu řekl: ˝Není na něm nic tajného. Chodíme kolem a staráme se o to, a pokud se vyskytnou nějaké problémy, vyřešíme je. ˝Objekt byl uzavřen v roce 2001 a od té doby je opuštěný. O téhle oblasti 51 se mluví tak, že se z ní dělá zajímavější místo, než ve skutečnosti je. ´Zvýšíte YouTube, abyste získali reklamu, a začnete vydělávat peníze - a my sem dostaneme více lidí.´

Žena, která tvrdí, že na základně pracovala od roku 1983 do roku 2000, řekla: ´Jsou to jen opuštěné budovy. Nic tu není. ˝Není tu žádné UFO a nikdy tu nebylo. ˝Zdejší budovy měly různé využití. Některé sloužily jako ubytovací zařízení, seržantská jídelna, důstojnická jídelna a podobně. ˝Sídlili tu proviantní důstojníci. Bylo to příliš drahé, a tak se přestěhovali jinam. ´Měli tady stížnosti na létání, ale bylo to administrativní centrum. Všechny ty věci kolem Oblasti 51 přišly později.´ Jiný místní obyvatel o tomto místě řekl: ˝Když ho původně zavřeli, koupilo ho konsorcium. To se v roce 2008 rozpadlo a bylo rozděleno na tři části. Lidé sem přišli a snažili se získat stavební povolení, ale neuspěli a prodali to dál. ˝Leží to tu opuštěné už 20 let. Je to oblast výjimečné přírodní krásy. ˝Řekl bych, že hlavní problém s plánováním je přístup z hlavní silnice.

Žena, která bydlí v jedné z nových nemovitostí na tomto pozemku, řekla: ˝Vím jen, že je to bývalá budova ministerstva obrany. Náš developer získal část pozemků a postavil si tam své domy. My jsme původní majitelé a nastěhovali jsme se asi před sedmi lety. ´Vzadu za námi je spousta opuštěných chatek a dost rozbitého skla. Je to prostě opuštěné místo. Nevím, jak se ten pozemek oddělil tak, jak se oddělil. ´Bylo by hezké, kdyby s tím místem něco udělali a uklidili ho. ´Kolují teorie o UFO, a jestli jste je viděli, dobře vám tak. ´Jestli tam byli mimozemšťané, tak doufám, že se odstěhovali, protože jsou lepší místa, kde se můžou potloukat.´

Místní obyvatelé zůstali přirovnáním k Oblasti 51 zmateni, zatímco mnozí připustili, že tajná vojenská historie obklopující tuto oblast vedla k různým domněnkám. Místní obyvatelka Patricia Kellyová, 77 let, řekla: ˝Žiji tu celý život. Byla jsem zaměstnaná na ministerstvu obrany a musela jsem podepsat zákon o služebním tajemství.

Než jsem se vdala, pracovala jsem pět let v podzemních skladech na jedné ze základen. ´Všechno to bylo přísně tajné, což je možná jeden z důvodů, proč lidé přicházejí se všemi těmi šílenými nápady o tom, co se tam dělo. ´Nikdy jsem neodhalil žádné velké tajemství. Všechno to bylo velmi rutinní. ´Byl jsem v kancelářích, jen jsem vyřizoval papírování a tak. Práce v podzemí byla neobvyklá. Nebyla tam žádná okna. Prostě jste sjeli výtahem rovnou dolů. Po nějaké době si člověk zvykl. ˝V podzemí jsou kilometry a kilometry. ˝Byl tam jeden bunkr, kam měla jít královská rodina, a ten byl pro ně vyčištěný.

Šedesátiletá účetní v důchodu Vanessa Vingoeová řekla: ˝Je tu spousta podzemních tunelů, kde se děly přísně tajné věci, ale pravděpodobně se nikdy nedozvíme, co z toho je. Matka čtyř dětí dodala: ˝Neměla jsem tušení, že žiji v Oblasti 51. O UFO jsem vůbec neslyšela. V současné době se šíří spousta konspirací - mimozemšťané jsou to nejmenší, co mě trápí. Šestapadesátiletý otec tří dětí John Price řekl: ˝Když jsem chodil do školy, nesnášel jsem dějepis, ale když jsem se dozvěděl o místní historii, bylo to fascinující - se všemi těmi tunely a jadernými bunkry. ˝V oblasti bylo vždycky hodně vojenských základen.

Pan Price, který pracuje pro společnost vyrábějící zdravotnické potřeby, dodal: ˝Když jsem skončil školu, byl jsem na praxi a šel jsem na jednu ze základen a šel jsem dolů do země. Tehdy jsem se poprvé dozvěděl, že se některá místa spojují tunely. Jsou jich kilometry a kilometry. Dřív to bylo tajné, ale teď se tam pořádají návštěvy. Všechno je to v knihách, kde jsou mapy a všechno. ˝Bylo to skryté. Dlouho to bylo tajné, ale v posledních letech se to dostalo na veřejnost. Rada hrabství Wiltshire se odmítla vyjádřit k plánovacímu statusu pozemku.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/10/03/inside-britains-area-51-the-raf-base-thats-a-mecca-for-ufo-hunters/

Zpět