5187 Wuhanský virologický ústav - další epidemie COVID-19 je ˝VELMI pravděpodobná˝ Frances Martelová

[ Ezoterika ] 2023-10-05

Studie, kterou v červenci zveřejnili vědci z Wuhanského virologického institutu (WIV) a která tento týden údajně hojně koluje po čínských sociálních sítích, dospěla k závěru, že je ˝vysoce pravděpodobné˝, že až 20 druhů koronavirů způsobí epidemii mezi lidmi.
Studie vyšla v červenci v časopise Emerging Microbes & Infections, poznamenal v neděli deník South China Morning Post, ale v čínskojazyčných médiích se začala objevovat na titulních stranách, protože ji objevili uživatelé sociálních médií a začali její závěry šířit online.
Vědci z Wuhanu zdokumentovali svou studii 40 druhů koronavirů a 20 z nich označili za ˝vysoce rizikové ... včetně 6, které přeskočily na člověka, 3 s důkazy o přelévání, ale ne na člověka, a 11 zatím bez důkazů o přelévání˝.

˝Je téměř jisté, že v budoucnu dojde k výskytu onemocnění, a je vysoce pravděpodobné, že půjde opět o onemocnění vyvolané CoV [koronavirem],˝ prohlásila studie. ˝Včasná příprava na výskyt zvířecích CoV s rizikem přelévání je tedy důležitá pro budoucí připravenost na nákazy, pokud jde o pravděpodobný zvířecí původ SARS, MERS a COVID-19.˝

SARS (těžký akutní respirační syndrom) je onemocnění způsobené koronavirem, které v roce 2002 vyvolalo smrtelnou epidemii v Číně. MERS (Middle East Respiratory Syndrome) je koronavirové onemocnění, které bylo poprvé identifikováno v Saúdské Arábii v roce 2012. ˝COVID-19˝ je vědecký název pro onemocnění způsobené koronavirem Wuhan.

Mezi autory studie se objevila Shi Zhengli, odbornice na koronaviry, která je v čínských médiích známá jako ˝netopýří žena˝, protože se akademicky zaměřuje na studium netopýřích koronavirů.
Shi, ředitelka výzkumu infekčních nemocí na WIV, se stala osobností mezinárodního zájmu poté, co se koncem roku 2019 objevil nový koronavirus ve Wuhanu, kde se nachází její výzkumné pracoviště. Shi nejprve na začátku roku 2020 zmizela z očí veřejnosti, ale poté se znovu objevila, aby bránila čínskou vládu a WIV před ˝špínou˝ naznačující, že k uvolnění nového koronaviru a následné, stále probíhající pandemii vedla laboratorní nehoda. Shi byl v září nominován na místo v prestižní Čínské akademii věd (CAS), největší výzkumné organizaci na světě.

Hongkongské noviny se domnívaly, že náhlý nárůst zájmu o tento článek je částečně důsledkem náhlého nezájmu Komunistické strany Číny o pandemii, který začal poté, co ve jménu potlačení viru náhle ukončila většinu případů porušování občanských práv civilistů, včetně vyhladovění obyvatelstva měst masivními uzavírkami a uvěznění podezřelých pacientů s koronavirem ve špinavých karanténních táborech. Politika, která stála za tímto zneužíváním, ˝nulový Kovid˝, pravidelně vyvolávala celonárodní protesty, které koncem listopadu 2022, krátce před ˝optimalizací˝ této politiky, propukly v celonárodní projev odporu proti režimu. Čínská vláda ˝bagatelizuje˝ probíhající infekce koronavirem ve Wuhanu, uvedl pro South China Morning Post anonymní vědec z čínského Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, což podnítilo zájem o studie předpovídající další významnou epidemii koronavirových infekcí.

˝Někdy v soukromých rozhovorech, když jsme hovořili s dalšími vědci zabývajícími se veřejným zdravím, jsme si všimli, že čínské úřady úmyslně či neúmyslně bagatelizují Covid-19 a některá města přestala zveřejňovat údaje o infekcích,˝ uvedl vědec. V červenci zveřejněnou studii označil za důležitou, protože funguje jako ˝učebnice˝ desítek druhů koronavirů, na kterou lze nyní při dalším výzkumu snadno odkazovat. K obnovenému povídání o WIV na přísně regulovaných čínských sociálních sítích dochází v době, kdy komunistická strana zahajuje novou iniciativu, jejímž cílem je vyvíjet tlak na veřejnost, aby požívala v Číně vyrobené koronavirové a chřipkové vakcíny. Čínská vláda očekává na začátku října prudký nárůst domácích cestovatelů, protože země si připomíná výročí vzniku komunistické Čínské lidové republiky. WIV je jednou z nejkontroverznějších vědeckých organizací na světě vzhledem k blízkosti místa původu koronaviru Wuhan. Již léta čelí spekulacím o podílu na počátečním šíření nebo možná i vzniku nového koronaviru, který podle Světové zdravotnické organizace (WHO) způsobil pandemii a téměř sedm milionů úmrtí.

V roce 2021 zveřejnilo americké ministerstvo zahraničí informační list, v němž odhalilo, že americké zpravodajské služby ˝mají důvod se domnívat˝, že několik vědců v této instituci onemocnělo na podzim 2019 ˝příznaky odpovídajícími jak COVID-19, tak běžným sezónním onemocněním˝.
˝To vyvolává pochybnosti o důvěryhodnosti veřejného tvrzení vedoucího výzkumného pracovníka WIV Shi Zhengliho, že mezi zaměstnanci a studenty WIV došlo k ´nulovému nakažení´ virem SARS-CoV-2 nebo viry souvisejícími se SARS,˝ tvrdí ministerstvo zahraničí. V květnu letošního roku zveřejnila kancelář senátora Marca Rubia (R-FL) téměř 300stránkovou zprávu, v níž dospěla k závěru, že ˝závažné selhání nebo nehoda při biologické ochraně˝ ve WIV byly pravděpodobně původcem pandemie, a odvolala se na rozsáhlé důkazy shromážděné úřadem.

Výběrový podvýbor Sněmovny reprezentantů pro dohled nad koronavirovou pandemií dospěl ve svém vlastním výzkumu zveřejněném v červenci k závěru, že existovala ˝koordinovaná snaha mezi úředníky veřejného zdravotnictví ve vládě Spojených států a odbornými vědci vytvořit příběh, který by prosazoval zoonotický původ COVID-19 s cílem ochránit čínskou vládu před jakoukoli potenciální
kritikou a následky.˝ Čínská vláda obvinila z prvního výskytu viru místní ˝mokrý trh˝, kde se prodávalo nehygienické a nelegální maso.
˝Původcem nového koronaviru jsou volně žijící zvířata prodávaná nelegálně na trhu s mořskými plody ve Wuhanu,˝ uvedl v lednu 2020 Gao Fu (neboli George Gao), tehdejší ředitel čínského CDC.

Čínská vláda nakonec tuto teorii zavrhla a obvinila Spojené státy, že jsou původcem pandemie koronaviru, přestože před prvními případy nákazy zdokumentovanými v původním městě Wuhan neexistovaly žádné důkazy o nakažení člověka koronavirem Wuhan na západní polokouli - nebo mimo Čínu. Čínské ministerstvo zahraničí tvrdilo, že virus pochází ze zařízení americké armády v Marylandu a americká vláda jej kryla tím, že u pacientů chybně diagnostikovala poškození způsobená elektronickou cigaretou nebo vapingem. Peking nikdy nevysvětlil, jak je takové krytí možné, vzhledem k tomu, že poranění na rozdíl od wuhanského koronaviru nejsou infekční a neexistují žádné důkazy o tom, že by se zdravotníci nebo jiné osoby při ošetřování pacientů poraněných způsobeným vapingem nakazili.

George Gao po svém nečekaném ˝odchodu do důchodu˝ v roce 2022 poté, co zpochybnil kvalitu vakcín vyrobených v Číně, naznačil, že pandemii mohl pravděpodobně způsobit únik z laboratoře. ˝Vždycky můžete mít podezření na cokoli. Taková je věda. Nic nevylučujte,˝ řekl Gao v pořadu BBC: V reakci na únik viru z laboratoře ve Wuhanu uvedl v podcastu The Hunt for Covid´s Origins (Pátrání po původu viru) podcast v reakci na květnovou teorii o úniku informací z laboratoře ve Wuhanu. ˝Opravdu nevíme, odkud se virus vzal... tato otázka je stále otevřená.˝

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/10/05/wuhan-institute-of-virology-warns-that-another-covid-19-outbreak-is-highly-likely/

Zpět