4175 Taygetská technologie 02, průmyslové replikátory, oblečení a make-up Cosmic agency

[ UFO ] 2023-02-25

Mari Swaruu
V minulém videu ze série ʺTaygetská technologieʺ jsem hovořila o tom, jak má oblečení lidem podobných lyřanských ras tendenci se sjednocovat. Děje se tak hlavně proto, že příliš přehnané oblečení prostě není pohodlné ani praktické na nošení. Takže pokud má někdo tělo podobné člověku - hlava, trup, dvě nohy a chodidla, dvě paže a ruce, není toho moc, co byste pro tento typ těla mohli navrhnout. Zvlášť když pro každodenní život je důležité to, co je praktické a pohodlné, a ne přehnané oděvy, i když i ty samozřejmě všude existují.

Způsob, jakým lidé v Taygetě vyrábí své každodenní oblečení, je pomocí replikujících strojů. Ručně tkané a ručně vyráběné oděvy jsou samozřejmě zdaleka nejoblíbenější, protože je do nich vloženo úsilí a mají uměleckou hodnotu. Ale když je potřeba každodenní oděv, a těch je mnoho, Taygeteané jednoduše replikují nové a nové.

Replikační stroj je průhledná krabice obdélníkového tvaru s pevnými neprůhlednými rohy a okraji. Má dva čtvercové magnetické generátory (z nedostatku lepších slov), na každé straně jeden. Jsou matně černé s několika polokoulemi uprostřed podle vzoru včelích pláství a mohou mít jedny nebo dvoje ručně otevírané dveře, podle modelu. Vyrábějí se v různých velikostech a mohou být malé jako mikrovlnná trouba pro domácí použití nebo velké jako budova pro průmyslové účely. Tyto stroje mohou tisknout téměř jakýkoli anorganický předmět a téměř jakýkoli materiál, s velmi malými omezeními. Mohou replikovat i organické součásti, pokud nejsou živé nebo určené ke konzumaci. Výsledkem replikovaných potravin je toxická karikatura bez výživové hodnoty.

K vytvoření jednoduché kopie jakéhokoli oděvu nebo obuvi, například trička, bychom použili replikující stroje, které jsou nainstalovány v každé z prádelen Toleka a mají uvnitř ideální velikost pro oděvy a obuv. Otevřeme krabici a vložíme do ní tričko, pak ji opět zavřeme. Stroj zahájí proces skenování oděvu, při kterém pomocí většinou pokročilých spektrometrů zjistí jeho molekulární stavbu. Po dokončení skenování můžete původní oděv ze stroje vyjmout. Tento proces trvá jen několik sekund. Stroj zjistí a izoluje všechny materiály a chemické látky přítomné v oděvu a vytvoří počítačem generovaný model, který vám předloží na holografickém displeji vedle replikátoru. Obraz je plně interaktivní a hmatový, takže nejenže vidíte, co se promítá ve 3D, ale můžete se také dotýkat prvků a ikon v obraze, protože má hmatovou zpětnou vazbu. Můžete se rozhodnout, zda chcete oděv přímo zkopírovat, nebo jej nějakým způsobem upravit, přidat nebo odebrat kapsy, změnit jejich umístění, upravit barvu, velikost a tvar oděvu atd. Veškeré změny, které chcete na oděvu provést, můžete provést manipulací s holografickým obrazem rukou a využít všech možností, které vám stroj na displeji nabízí. Váš nový oděv se zhmotní uvnitř průhledné krabice za méně než minutu.

Existuje několik typů replikátorů. V případě těch, které jsou určeny pro oděvy, se používá základní komponentní materiál, který je dodáván ve formě bílého prášku, který stroj vstříkne do prostoru krabice, kde se chemicky změní a přiměje, aby se specifickým způsobem spojil a vytvořil oděv. Na každou speciální částici prášku působí něco, co by se dalo popsat jako vysokoenergetický mikrohologram, který způsobí, že se prášek spojí a změní své chemické vlastnosti na to, co je potřeba, a nepoužité vyhodí jako páru. Vše je řízeno počítačem řízenou mikrogravitační technologií.

Tento stroj je v podstatě pokročilá 3D tiskárna. Základní, obecný prášek používaný pro všechny oděvy je jakýmsi mateřským materiálem, který stroj dokáže měnit na molekulární úrovni a kopírovat tak téměř všechny materiály používané pro oděvy. Mějme na paměti, že v Taygetě se pro každodenní oděvy téměř nikdy nepoužívají plně syntetické tkaniny, upřednostňují se přírodní složky, z nichž nejpoužívanější je bavlna. Syntetické materiály jsou odsunuty na druhou kolej. Například pokročilý kompozitní materiál používaný pro skafandry a jednodílné uniformy.

Samotný prášek lze kopírovat pro plnění oděvních strojů pomocí dalšího replikátoru, který se specializuje na ještě pokročilejší formu tisku. Tyto superpokročilé replikátory dokáží doslova vytisknout téměř jakýkoli materiál a tvar, bez ohledu na jeho složitost, a to i na molekulární úrovni. Stroje uvnitř vytváří vysokoenergetické pole, které zajišťuje všechny přesné vibrace každé jednotlivé částice čehokoli, co se replikuje. Tyto stroje vytvářejí přesné harmonické frekvence, které jsou potřebné k projevení doslova každé subatomární složky z potenciálního energetického pole neboli éteru, který vše obklopuje. Jsou schopny zhmotnit cokoli, přičemž uplatňují základní koncept vytváření hmoty z energie. Vysoce vyspělé civilizace na úrovni Taygety mohou nejen vyrábět energii z hmoty, ale mohou také vyrábět hmotu z energie. Pro srovnání, výroba energie z hmoty je podobná úrovni technologické vyspělosti na Zemi, tj. jaderné energii. Rozštěpením atomu vzniká energie, především ve formě záření a tepla.

Na Zemi zatím nenašli způsob, jak tento proces obrátit a vytvořit ze základní energie jakéhokoli druhu nebo zdroje pevný, tvrdý objekt. Pokročilá úroveň technologie Taygety dokáže nejen zhmotnit hmotu z energie, ale dokáže tak učinit řízeným způsobem s přesně požadovanými výsledky. Pokročilé replikátory lze považovat za dokonalé stroje pro 3D tisk a nepřekvapivě dokážou replikovat i jednoduchý oděv. Přesto však Tajgejci stále dávají přednost jednoduššímu modelu, který při výrobě oděvů využívá mateřský prášek.

Tyto stroje jsou v Taygetě a ve všech společnostech srovnatelné úrovně hojně využívány díky svému zřejmému praktickému využití a téměř každý masově vyráběný předmět pochází z takového stroje. Pomocí počítače s umělou inteligencí lze navrhnout doslova jakýkoli předmět se všemi jeho vnitřními a pohyblivými částmi, stejně jako se všemi čipy a obvody, které může mít uvnitř, z několika druhů materiálů a jejich kombinací. Jakmile je váš návrh hotový, můžete jej pomocí počítače otestovat na problémy, zátěžová místa a nedostatky, abyste je co nejvíce odstranili, a můžete také předvídat, kde váš návrh nebo stroj během používání selže. Když je návrh připraven, jednoduše jej vytisknete na stroji. Proto se replikátory dodávají v různých velikostech, aby se přizpůsobily jakékoli potřebné velikosti.

Hvězdné lodě Taygety a dalších civilizací podobné technologické úrovně jsou ve svých strojovnách vybaveny velkými replikátory, takže mohou vyrábět a vyměňovat díly pro své motory a všechny ostatní systémy a součásti lodi, což jim dává téměř neomezený dosah, který snižuje potřebu takzvaných ʺsuchých opravʺ na domácí základně.

Ke zkopírování vyrobeného předmětu, který ještě není v počítačové databázi replikátoru, potřebujete originál. Například nemohu jen tak od základu vytisknout mobilní telefon vyrobený člověkem. Mohla bych sice vyrobit takový, který vypadá jako lidský mobil, pomocí obrázků a manipulací s hologramem před tiskem, ale pro přesnou kopii se všemi správnými funkcemi bych stejně potřebovala nejprve naskenovat základní exemplář.

V každé soukromé koupelně na této lodi, v šatně, je další typ jednoduchého replikátoru. Ten se specializuje na repliky make-upu pro dívky. Můžete si zde vybrat z velké palety odstínů a barev pro pudry, rtěnky a tužky na líčení. Před zrcadlem se objeví malá holografická obrazovka, na které můžete jednotlivé odstíny upravit přesně podle svých představ. Přístroj bude mít vaše oblíbené barvy vždy plné a připravené k použití. Přestože v Taygetě jsou tiskárny, které za vás automaticky udělají make-up, tady na lodi se stále musíte nalíčit sami, tradičním způsobem, se štětci a polštářky jako obvykle. Pokud jde o mě, teprve začínám vnímat smysluplnost líčení, obvykle se nelíčím vůbec nebo jen velmi lehce.

V toaletním stolku každé soukromé koupelny je tu další přístroj. Ten vypadá jako něco, co byste považovali za fén, velký, staromódní, napůl zabudovaný do zdi. Musíte do něj strčit hlavu. Přístroj vám vlasy nejen vysuší, ale dokáže je také rozčesat a upravit do libovolného předem nastaveného účesu. Dělá to tak, že rozpozná každý jednotlivý pramen vlasů a pomocí řízené gravitace je upraví. Použila jsem ho zatím jen jednou nebo dvakrát, ale moc se mi nelíbí, takže si vlasy suším a upravuji i tradičním způsobem, jako obvykle.

Tyto replikátory jsou takříkajíc páteří průmyslu Taygety. Na rozdíl od Země je vše pečlivě navrženo tak, aby poskytovalo co nejvyšší kvalitu, která zajistí nejdelší životnost všech vyrobených předmětů nebo strojů. Jinými slovy, nemají plánované zastarávání jako na Zemi.

Zdroj: https://swaruu.org/transcripts/tecnologia-taygeteana-02-replicadores-industriales-ropa-y-maquillaje

Zpět