3025 Proč tak drahé klony? Cliff High

[ Realita ] 2022-08-22

Proč tak drahé? Pojďme si to spočítat... Dneska ho prostě chce každý, a proč ne? Klon, který za vás udělá všechny domácí práce? Nebo jen na účast na všech těch otravných veřejných akcích, na kterých se prostě musíte objevit, abyste poskytli podporu své značce, ale které jsou tak nudné, že si myslíte, že vám exploduje mozek, kdybyste měli absolvovat ještě jedno setkání. Nebo ty nesmírně rozvratné rodinné sváteční večeře! Kdo by nechtěl říct: ʺPošlete klonʺ. Klon je přesně to pravé. Vyřeší spoustu vašich problémů s plánováním a může být i trochu zábavný. Ale proč jsou klony tak zatraceně drahé.

No, pojďme si to spočítat. Použijeme údaje poskytnuté společností ACME Cloning Company jako reprezentativní pro celý moderní klonovací průmysl. Za prvé, klon je jen lidské tělo vytvořené z vašich buněk, které má po dozrání stejný počet buněk jako vy. Dospělé klony jsou tedy stejné jako běžní lidé a mají přibližně 10 bilionů buněk. To je hodně buněk. Vy máte asi 10 bilionů buněk a podívejte se, jak dlouho vám trvalo, než jste se dostali tam, kde jste teď. Všechno je to o energii a přenosu energie. Buňky vašeho těla se rozdělily, tedy samy se zdvojnásobily, více než 42krát, aby se dostaly na celkový počet 10 bilionů buněk. Trvalo vám to desítky let. U klonu musí výrobce provést veškerý tento přenos energie ve velmi krátké době. To skutečně zvyšuje náklady. Podívejme se tedy, co muselo vaše tělo udělat, aby vás vypěstovalo tam, kde jste nyní.

Nejdříve bylo třeba, aby vás vaše matka (ne porodník, ale vaše matka, žena, která vás porodila) přivedla na svět, aby vás přivedla na svět, více než 126 900 kalorií. Více než to spotřebovala na to, aby vám dodala 94 890 kalorií, které budou použity na vytvoření vašeho těla v jejím lůně. Začínáte tedy s téměř 95 000 kaloriemi potřebnými k tomu, abyste takříkajíc vyšli ze dveří. Během prvních tří let života jste pak potřebovali 1000 až 1400 kalorií denně. Z toho vyplývá rozmezí 365 000 až 511 000 kalorií ročně pro každý rok, což dává celkové rozmezí 1 098 000 kalorií až 1 533 000 kalorií pro pokrytí všech tří let.

Za 4 až 8 let vaše tělo spotřebovalo 1200 až 2000 kalorií denně, což vede k ročnímu rozmezí 438 000 až 730 000, nebo k celkovému 5letému rozmezí 2 190 000 až 3 690 000 kalorií za tyto roky. Podobně v letech 9 až 18 bude tělo potřebovat více kalorií, a to 1400 až 2400 denně, což dává 511 000 až 876 000 kalorií ročně, tedy celkem 5 110 000 až 8 760 000 kalorií za těchto 10 let (9 až 18 včetně). Pro roky 19 až 30 máme denní kalorie 1800 až 3200 pro celkové rozmezí 657 000 až 12 168 000 potřebných kalorií ročně. V průběhu této dekády dvaceti let jste zkonzumovali nejméně 7 227 000 až 12 848 000 kalorií. To vše dává dohromady rozmezí, které na spodní hranici činí 15 719 000 až po horní hranici 19 041 890 kalorií. Patnáct milionů až devatenáct milionů. To je hodně kalorií na to, abyste se dožili třiceti let.

Vaše tělo bude postupně zpomalovat své kalorické nároky, jak budete stárnout, ale celkově to není příliš významné pro kalorie zkonzumované za celý život. Bez ohledu na to je to hodně kalorií. To je jen začátek nákladů, které vznikají vašemu tvůrci klonů. Je pravda, že tyto kalorie nejsou ve formě potravin, ale jsou to hlavně elektřina (jako zdroj energie), světlo a chemikálie, ale většinou jsou tyto ʺsurovéʺ zdroje energie asi třikrát/trojnásobně dražší než tytéž kalorie získané prostřednictvím potravin. K nahrazení toho, co vyprodukuje sluneční světlo + půda + semeno, je zapotřebí hodně drahé elektřiny.

Takže stačí, když se nad tím zamyslíte tak, že váš klonovač platí trojnásobek energetického ekvivalentu VŠECH potravin, které jste snědli od svého narození. To vám dává perspektivu, a to je JEN energie, která jde do skutečného těla klonu. Kromě výdajů na platy klonovacích techniků a nástrojů a podpůrných nákladů jsou tu také obrovské náklady na ochranné pole. Všimněte si, že se jedná o zařízení pro zkreslení času, které uzavírá umělou dělohu, v níž bude váš klon růst a dospívat. Ochranné pole je největším jednotlivým nákladem na výrobu vašeho klonu. Toto pole musí mít dostatek energie, aby mohlo uzavřít zařízení dělohy a zkreslit čas kolem ní po dobu růstu klonu. Deformace času je obrovský žrout energie. Uzavírací pole spotřebuje asi 150 000násobek energie odpovídající celkovému množství kalorií vašeho klonu potřebných k vytvoření těla. Ano, zkreslení času a jeho komprese jsou největšími náklady na výrobu vašeho klonu.

Při zkoumání otázky, proč je klonování tak drahé, jsme se ani nedotkli souvisejících nákladů na vládní regulaci, včetně ceny, kterou všichni majitelé klonů platí na podporu globální klonovací policie. Nebo všechny náklady na pojištění spojené s vytvořením klonů, a požadované rezervy na likvidaci klonů, které se nepovedlo zlikvidovat. To nejsou zanedbatelné náklady. Náklady na likvidaci se nesmí minimalizovat. Klonování není exaktní věda. Je to spíše průmyslové umění. Každá klonovací práce je hazard. Výrobce dá dohromady všechny potřebné základní chemické složky do inkubační kapsle, pak kapsli vloží do AW (umělé dělohy), pak AW umístí na STB (stabilní časovou základnu) a pak zapne ochranné pole. Pak se čeká. Měsíce. Dokud proces nedozraje, načež, doufejme, získáte dobrý klon.

I s našimi dnešními pokročilými znalostmi se dva ze tří klonů ʺpokazíʺ a je třeba je zlikvidovat. Většinou se jedná o mozkové vady, i když někdy stále vidíme hrubší abnormality. Protože časové pole brání tomu, aby jím prošly jakékoli informace. Nezjistíte stav pole, dokud ʺnerozlousknete skořápkuʺ, jak se říká v oboru. Pak jste většinou zklamáni a začínáte znovu. Jsou tu také skryté náklady na klon, který ʺjakoby fungujeʺ. To znamená, že klon může vypadat dobře a zdát se funkční, dokud není skutečně uveden do provozu. Pak se v jeho chování začnou projevovat závady.

Na to narazili Bílé klobouky, když nahradili Charlieho Warda a Simona Parkese klony. První klon Charlieho Warda vypadal dobře a zdál se být dobrý, dokud nebyl skutečně nasazen do terénu. Pak se objevily nejrůznější psychické problémy. Od agorafobie až po nutkavé a nevhodné pojídání hmyzu. Nebyl to hezký pohled. Klon Charlieho Warda číslo 2 byl zřetelně lepší, i když se u něj také projevují vady. Nejvýznamnější je, že jeho rytmus kývání hlavou je ve srovnání se skutečným Charliem Wardem mimo. Něco, čeho si snad většina lidí, kteří s ním přijdou do styku, nevšimne. Série Charlie Ward měla některé náklady navíc, protože původní model je tlustý. Zahrnuje více kalorií, takže se potřeby stupňovaly. Při stavu, kdy se počet zmetků klonů pohybuje kolem 2 z každých 3, a to hned ve fázi praskliny skořápky, nemluvě o tom, co se objeví při skutečném používání klonu, je vhodné zakoupit pojištění proti vzniku klonu. To může být opravdu záchranou života (myšleno žertem), když se jedná o případ ʺklon se pokazilʺ.

Velké výdaje spojené s klonováním by nyní měly být o něco pochopitelnější. Vytvoření klonu je náročný a energeticky náročný úkol a vzhledem k nedávné minulosti a špatné historii záměn klonů (vzpomeňte na Bidenova léta) se vůbec nedivím, že Rada klonovacího průmyslu vynakládá spoustu času a energie (peněz) na propagaci svého programu zodpovědného vlastnictví klonu.
Buďte v bezpečí, buďte zodpovědní a šťastné klonování!

Zdroj: https://eraoflight.com/2022/08/22/cliff-high-why-so-expensive/

Zpět