776 Mysl a hubnutí David R. Hamilton

[ Realita ] 2021-02-17

Nedávno jsem měl několik hypnoterapií. Přítel trénuje hypnoterapii zaměřenou na řešení a používá mě jako jeden ze svých testovaných subjektů. Miluji to a cítím výhody. V hypnoterapii nejsem úplně nový. Poprvé jsem to zkusil před 20 lety, když jsem fušoval do amatérské atletiky. Miloval jsem skok do dálky. Koupil jsem si hypnoterapeutickou pásku od Paula McKenny nazvanou ʺUltimate Athleteʺ a poslouchal ji každý den podle pokynů. Výsledky byly úžasné. Můj skok do dálky se během několika měsíců zlepšil o více než půl metru.

V průběhu let jsem byl hlavním řečníkem na několika konferencích o hypnoterapii, kde jsem se zaměřil hlavně na výuku toho, jak funguje spojení mysli a těla. Lidé někdy používají hypnoterapii, aby mohli zhubnout. Někdy to může být jednoduchý proces změny vašeho vztahu k určitým jídlům nebo k odvrácení chutí. Jedna z verzí je, že si člověk může představit, že má zavedenou žaludeční bandáž. Poprvé jsem se s tím setkal před několika lety, když jsem připravoval svou knihu ʺJak mysl léčí těloʺ (How Your Mind Can Heal Your Body). Sama Alderwish, asistenta učitele z Birminghamu, po terapii shodil 4 velikosti.

Některým lidem to úplně změnilo jejich vztah k jídlu. Někteří přísahají, že se cítí plní i po několika soustech. Výzkum ukazuje, že vizualizační techniky mohou změnit vnímání jídla a jak se cítíte sytí. Vědci z Carnegie Mellon University vyzvali některé dobrovolníky, aby jedli sladkosti a sýr, další si to představovali. Skutečné a imaginární stravování překvapivě ovlivnilo mozek stejným způsobem. V obou případech byla chuť k jídlu potlačena, čím víc jste jedli nebo si představovali, že jíte.

Mechanismus potlačení chuti k jídlu je důvod, proč se nasytíte a nemáte chuť jíst víc, jakmile dosáhnete určité prahové hodnoty. Tým však zjistil, že mozek nedokáže rozpoznat rozdíl mezi tím, zda člověk skutečně jedl sladkosti nebo sýr, nebo zda si jen představoval, že je jí. Pokud jde o mozek, existuje velmi jemná hranice mezi skutečným a imaginárním, což potvrzuje, proč mohou být některé techniky mysli a těla, jako je vizualizace nebo hypnoterapie, tak účinné.

Studie Carnegie Mellon zjistila, že musíte vizualizovat opravdu jasně, pokud normálně žvýkáte desetkrát, musíte si vizualizovat žvýkání desetkrát. Musíte to udělat co nejpravděpodobnější.

Vědci nezkoumali účinky představ na krevní cukr nebo cokoli jiného. Předvedli koncept. Navíc existují důležité výživové potřeby, takže je důležité jíst správné a vyvážené množství. Studie ukazuje, jak silná může být mysl.

To, že mozek nerozlišuje mezi skutečným a imaginárním, má dalekosáhlé důsledky. Pomohlo to sportovcům zlepšit jejich výkony, pomohlo to pacientům s mrtvicí zotavit se rychleji a dokonce pomáhá lidem cítit se šťastnější.

Zdroj: https://eraoflight.com/2021/02/17/mind-and-weight-loss/

Zpět