774 44 Zajímavostí o lidském těle Duba

[ Ezoterika ] 2021-02-15

Příroda vytváří jedinečné, jednoduše dokonalé výtvory. Jsme překvapeni, jak moudře jsou obyvatelé oceánských hlubin nebo podivných zvířat uspořádáni, ale málokdy si myslíme, že i my lidé jsme úžasní.
1. Člověk má mnoho symbiontů - živých bytostí, které existují v našem těle a přinášejí dokonce určité výhody. V lidském těle je 10krát více bakterií než v jeho vlastních buněk. To znamená, že v našem těle je 10 bakterií na buňku.
2. Natažené krévní cévy lze otočit dva a půlkrát kolem Země.
3. Spolu s tvářemi v rozpacíích červenají i stěny žaludku.
4. Ráno jste asi o 0,5-1 cm vyšší než večer.
5. Pokud má těhotná žena poškození vnitřních orgánů, dítě prostřednictvím pupeční šňůry posílá kmenové buňky do poškozeného orgánu matky, aby urychlilo hojení.
6. Tkáň na vnitřní straně tváří je stejná jako tkáň na stěnách pochvy.
7. Ve stresující situaci se krev stává hustší. Důvodem je ochranný mechanismus - odpradávna se v případě nebezpečí objevila nervozita, protože tělo se připravovalo na rány a jejich rychlé hojení. Silnější krev se lépe sráží, což znamená, že se fyzické rány hojí rychleji a krvácení se rychleji zastaví. Nyní tento obranný mechanismus vyvolaný stresem může vyvolat infarkt.
8. Jediným svalem, který je připevněn k lidskému tělu pouze na jedné straně, je jazyk.
9. Nejsilnějším svalem v lidském těle je žvýkací sval.
10. Pouze nos a uši nikdy nepřestávají růst.
11. Jedinečné otisky prstů vytváří nejen prsty, ale také jazyk.
12. Všechny bakterie v lidském těle váží asi 2 kg.
13. Jakákoli část lidského těla může být ovlivněna rakovinou. Celkově existuje více než 100 různých typů rakoviny.
14. 20% kyslíku je vynaloženo na obsluhu mozku.
15. Každý den srdce vytváří takové množství energie, které by vystačilo kamionu na ujetí 32 kilometrů.
16. Lidský nos funguje jako klimatizace: ohřívá příliš studený vzduch, ochlazuje horký vzduch a filtruje vdechované nečistoty.
17. Po třiceti letech se začíná člověk pomalu snižovat.
18. Ve věku 60 let zbývá přibližně polovina chuťových pohárků, užijte si lahůdky, dokud můžete!
19. Je nemožné mít při kýchání oči otevřené.
20. Největší sval je gluteus. Každý z nich váží asi kilogram (nepočítá se vrstva tuku nad nimi).
21. Vousy rostou nejrychleji. Pokud by se muži nikdy neholili, pak by jejich vousy byly na konci života dlouhé asi 9 metrů.
22. Při spánku spálíte více kalorií, než když sledujete televizi.
23. Jedinou částí těla, která s věkem vůbec neroste, jsou oči.
24. Pouze rohovka očí a nehtů není zásobována kyslíkem z krve.
25. Každá mozková buňka obsahuje více informací, než lze najít ve velkých encyklopedických sbírkách. Množství informací zpracovaných v mozkové buňce může být od 3 do 1 000 terabajtů. Pro srovnání - objem informací v Britském národním archivu, který uchovává dokumenty za posledních 900 let, je pouze 70 terabajtů.
26. Kyselina v lidském žaludku může strávit žiletku. I tak ji nejezte. Žaludky obsahují kyselinu chlorovodíkovou, která se dokáže vyrovnat s rozpuštěním určitých kovů.
27. Každé 4 dny máte nové stěny žaludku. Vzhledem k tomu, že kyselina rychle pohlcuje slizovité buňky lemující stěny žaludku, musí se velmi rychle obnovovat. Lidé, kteří měli vřed, vědí, jak bolestivé je, když tyto tkáně nemají čas na regeneraci v důsledku působení žaludeční kyseliny.
28. Jedním z nejpracovitějších orgánů v lidském těle jsou játra. Vědci napočítali asi 500 samostatných funkcí, které provádí.
29. Člověk může přežít, i když je mu odstraněna většina vnitřních orgánů. Je možné žít s 25% jater, 20% střev, bez sleziny, jedné plíce, jedné ledviny a téměř všech orgánů v pánvi. (pozn. Mengele?)
30. Na lidských nohou je přibližně 500 000 potních žláz, které mohou denně vyprodukovat více než půl litru potu. Není tedy divu, že někdy z bot vychází vůně, která zabíjí vše živé kolem.
31. Ušní maz je užitečná ochranná látka. Udržuje uši zdravé a chrání vnitřní kanály před bakteriemi, viry, poškozením a dokonce i hmyzem.
32. Největší buňkou v lidském těle je vajíčko (je vidět i pouhým okem!), nejmenší spermie.
33. Většina mužů má erekci během spánku v intervalech 1,5 hodiny. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že během odpočinku je jejich tělo tak aktivní.
34. Ženy mají rozvinutější čich než muži. Lépe rozlišují vůně citrusů, vanilky, skořice a kávy. Přesto existují 2% žen, které vůnš nerozlišují.
35. Vlasy a nehty nerostou i po smrti. Iluzi způsobí vysychání pokožky. Napíná se a na povrch se dostávají okraje nehtů a vlasů, které byly dříve pokožkou zakryty.
36. Pondělí je pro srdce nejnebezpečnějším dnem. Podle statistik ze Skotska je v pondělí o 20% více infarktů než v jiné dny v týdnu.
37. Ženy spalují kalorie pomaleji než muži. Rozdíl je asi 50 kalorií denně. Většina mužů také dokáže mnohem snadněji spalovat tuky, protože ženské tělo se díky svým reprodukčním funkcím vždy snaží zadržet určité množství tuku pro dítě.
38. Z tuku v těle průměrného člověka lze vyrobit 7 kusů mýdla (pozn. zase Mengele).
39. Žena může za život porodit 35 dětí.
40. Vnitřní ucho je odpovědné za smysl pro rovnováhu, ladnou a koordinovanou chůzi.
41. Každý čtvereční centimetr kůže obsahuje přibližně 100 bodů bolesti.
42. Během života člověk produkuje množství slin, které by stačilo k naplnění dvou bazénů - 25 tisíc litrů. (pozn. to nepočítali s plivacími kalíšky)
43. Lidské tělo vyzařuje světlo, ale jeho množství a jas jsou příliš malé na to, abychom ho viděli.
44. Člověk má potápěčský reflex od dětství: při ponoření do vody se srdeční frekvence zpomaluje, průtok krve je směrován do životně důležitých orgánů, což snižuje potřebu kyslíku v těle a zůstává déle pod vodou.

Toto je vaše tělo! Není to nejúžasnější systém vytvořený přírodou?

Zdroj: http://uduba.com/1988897/44-interesnyih-fakta-o-chelovecheskom-tele

Zpět