6891 JOE BI-DONE Laura Harris

[ Ezoterika ] 2024-07-06

JOE BI-DONE: 25 demokratů ve Sněmovně reprezentantů se chystá vyzvat Bidena, aby ukončil snahu o znovuzvolení

Anonymní asistent demokratů ve Sněmovně reprezentantů odhalil, že 25 zvolených demokratů se chystá vyzvat prezidenta Joea Bidena, aby ukončil svou snahu o znovuzvolení po jeho katastrofálním výkonu v debatě s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem.

Během prezidentské debaty CNN 27. června se 81letý Biden potýkal s chraplavým hlasem a zakopával o slova a okamžiky. Veřejnost viděla, jak prezident toho dne opakovaně zamrzl a ztratil myšlenkový pochod. Poradci to připisovali nachlazení, které si zřejmě přivodil během týdenní přípravy na debatu v Atlantě, která se konala mimo veřejnost. Demokratická strana zpanikařila a byla znepokojena tím, že Biden se snažil udržet soudržnost proti Trumpovi, 78letému předpokládanému republikánskému kandidátovi.

Anonymní demokratický asistent ve Sněmovně reprezentantů uvedl, že 25 demokratů ve Sněmovně reprezentantů, zejména těch v konkurenčních obvodech, nyní zvažuje sepsání dopisu Bidenovi, v němž by ho vyzvali, aby znovu zvážil svou kandidaturu, pokud se bude v "nadcházejících dnech" zdát "nejistý". Tito zákonodárci jsou nejvíce ohroženi ztrátou svých křesel v nadcházejících listopadových volbách. Druhý demokratický asistent ve Sněmovně reprezentantů navíc zmínil, že umírnění demokraté v konkurenčních obvodech čelí po debatě stále častějším otázkám voličů.
"Vypadá to, že se hráz protrhla," řekl druhý demokratický asistent ve Sněmovně reprezentantů.

Tři demokraté veřejně vyzvali Bidena, aby odstoupil z prezidentského klání. Tato zpráva následuje po veřejné výzvě republikána Lloyda Doggetta (D-TX) z 2. července, že by Biden měl po svém nejistém výkonu v debatě odstoupit. "Zastupuji srdce kongresového okrsku, který kdysi zastupoval (bývalý prezident) Lyndon Johnson," řekl Doggett. "Za velmi odlišných okolností učinil bolestivé rozhodnutí odstoupit. Prezident Biden by měl udělat totéž. I když velká část jeho práce byla transformační, zavázal se, že bude přechodná."
"Má příležitost povzbudit novou generaci vůdců, z nichž může být vybrán kandidát, který sjednotí naši zemi prostřednictvím otevřeného, demokratického procesu. Mé rozhodnutí zveřejnit tyto silné výhrady se nedělá lehce a nijak to nesnižuje můj respekt ke všemu, čeho prezident Biden dosáhl. Vzhledem k tomu, že na rozdíl od Trumpa byl první závazek prezidenta Bidena vždy vůči naší zemi, nikoli vůči němu samému, doufám, že učiní bolestivé a obtížné rozhodnutí stáhnout se. Uctivě ho vyzývám, aby tak učinil."

Republikán Jared Golden (D-ME) zopakoval toto prohlášení následující den ve svém úvodníku pro Bangor Daily News. Golden otevřeně zpochybnil Bidenovu schopnost vyhrát znovuzvolení a zároveň uvedl, že potenciální Trumpovo vítězství v listopadu by považoval za přijatelné.

"Po první prezidentské debatě spousta demokratů panikaří ohledně toho, zda by prezident Joe Biden neměl odstoupit z pozice stranického kandidáta," napsal Golden. "Bidenův špatný výkon v debatě nebyl překvapením. Také to se mnou neotřáslo jako s jinými, protože výsledek těchto voleb mi byl jasný už několik měsíců: I když nemám v plánu pro něj hlasovat, Donald Trump vyhraje. A já jsem s tím v pohodě."

Podobně republikánka Marie Gluesenkamp Perezová (D-WA) řekla místnímu médiu KATU: "Myslím, že pravda je, že Biden s Trumpem prohraje." I když se zastavila před výzvou k Bidenovi k odstoupení, uznala škody, které debata způsobila.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/07/06/joe-bi-done-25-house-democrats-preparing-to-call-for-biden-to-end-reelection-bid/

Zpět