6872 Jak může být bolest darem Michael Hersey

[ Ezoterika ] 2024-07-02

Pokud to teď obsahuje pocit bolesti... To je perfektní.

Q: Mělo by to být hezké. Ale není to hezké. Je to bolestivé. Je-li dokonalost bolestí, pak je možná dokonalá.

A: Pokud je tu prožitek bolesti a objeví se myšlenka "Kéž bych necítil bolest", je tu bolest za bolestí. Přání zbavit se bolesti nic nezlepší a myšlenka, že by tu neměla být, na tom nic nemění.
Nemůžete změnit událost, která vyvolala bolest. Nemůžete zastavit pocit zármutku. Můžete se rozhodnout, že se nebudete zabývat myšlenkami, že se událost neměla stát, nebo že byste měli reagovat jinak. Tyto myšlenky nemění to, co je. Rozhodně vám nepomohou cítit se lépe. Ta myšlenka tam je a nechte ji jít. Pokračujte spíše pocity než myšlenkami. Vše, co je zde teď, je skutečné. Myšlenky vás chtějí přenést někam jinam. Zůstaň tady. Pokud je přítomna bolest, zůstaňte s tělesnými pocity. Uděláte lépe, když tyto pocity ani nepojmenováváte. Všímejte si toho, co cítíte, a držte se toho.
Jedna věc o současnosti... Neustále se mění. Zůstaňte s pocitem, dokud se nezmění, a pak pokračujte s tím, co přijde. Pokud si všimnete, že chcete, aby se pocity pohybovaly jakýmkoli směrem, nechte tuto myšlenku odejít a dopřejte pocitům svobodu, aby se vyjádřily, nebo pohybovaly, jak si přejí. Vaše tělo je úžasný léčivý stroj. Udělá vše, co je třeba, pokud ho necháte dělat svou práci. Co se stane, když přestanete cvičit sval, který chce, aby věci byly jinak, a odmítá přijmout to, co je? Jedno je jisté: pokud se budete snažit změnit to, co je, na to, co chcete, aby bylo, neuspějete.

Q: Mám pocit, že selhávám ve všem.

A: Ta myšlenka vychází z přesvědčení ego-mysli, že vy řídíte show. Pokud neřídíte show, jak byste mohli selhat? Věci jsou prostě takové, jaké jsou. Vy jste je tak nevytvořili. Proč byste to dělali, kdybyste měli tuto schopnost? Jak sebedestruktivní byste museli být, abyste vytvořili něco, co absolutně nechcete? To je šílený nápad! Nemůžete věci změnit; nemůžete je zlepšit. Ani byste nevěděli, co by bylo skutečně lepší. To, co je teď, je dokonalé. Víme to, protože to tak je. Nechť je energie mysli naplněna tím, že ji necháte být, nalézáním vděčnosti, nebo prožíváním jakýchkoli pocitů, které se zdají vděčnost blokovat.

Q: Mám pocit, že jsem si to musel vybrat na nějaké úrovni. Nedokážu říct, jestli je to dar, nebo katastrofa.

A: Přesně tak. Jste bezmocní změnit situaci, ale jste schopni být s ní přítomni, vidět ji takovou, jaká je, bez svých myšlenek. To znamená nechat to Bohu. Není třeba chápat, proč se to děje, abychom to mohli vidět buď jako dar, nebo jako katastrofu. Prostě to tak je a vy spolu s tím zažíváte určité tělesné pocity. Bojujete-li proti nim, bojujete proti Bohu. Budete "prohrávat", to znamená, že nebudete schopni změnit to, co je, a budete zažívat bolest při pokusech a neúspěších.

Q: Ale stejně mě to bude bolet.

A: Tak se smiř s tím, že tě to bolí. Snaž se to nenálepkovat, ale prožívej to, co cítíš, aniž by ses to snažil změnit, nebo nechat zmizet. Vynech z toho svou osobní vůli.

Q: Můžu dělat spoustu věcí, abych se na to nesoustředil. Můžu jít do práce, podívat se na film, zavolat kamarádovi.

A: Budu mluvit s částí vaší mysli, která si čas od času vzpomene na tento rozhovor. Přijde okamžik, kdy si uvědomíte, že všechno je tak, jak by mělo být, že všechno je dokonalé bez ohledu na to, jak se cítíte, že neexistuje žádná vaše část, která by si přála, aby věci byly jiné. Budete mít zkušenost, že vše, co je zde právě teď, bez výjimky, je tu proto, aby vás podpořilo. Není nic než život. Takže, ať už jste nyní jakkoli schopni přestat vzdorovat a podívat se na život tak, jak je, otevíráte se tomu, že to máte jako své neustálé vědomí. Na druhou stranu, pokaždé, když odstrčíte přítomné okamžiky, řeknete "vezmi si ode mě tento pohár", nebo chcete něco jiného, prodlužujete období bolesti a agónie. Bolest je přechodná. Pokud to prostě cítíte, chvíli to potrvá, pak se to promění a zmizí. Pokud se tomu nepostavíte, vyhnete se tomu, nebo se to pokusíte odstrčit, bolest se bude jen tak poflakovat. Utrpení budete dlouho protahovat. Zasévám tyto myšlenky, aby v každém okamžiku mohly vyplavat na povrch. Místo abyste se stříleli do vlastní nohy přijměte vše, co tam je.

Q: Líbí se mi obrázek vody, který doprovází mé číslo životní cesty v mém numerologickém horoskopu. Připadám si, jako bych byl na břehu a díval se, jak se voda řítí kolem. Proč do toho prostě neskočím? Možná to dokážu. Cítím radost i strach ze skoku.

A: V poslední době jsem se s tebou podělil o několik příběhů o "Michaelovi". Věci, které ho povzbuzovaly k tomu, aby se zbavil ego mysli, byly časy, které bylo těžké přijmout. Když se věci vyvíjely tak, jak chtěl, nerostl ani zdaleka tak rychle. I tyto zkušenosti měly vždy svou hodnotu, ale přínosy byly spíše dočasné. Věci, které byly nejbolestivější, ty, které nechtěl, aby se staly, se ukázaly být těmi největšími dary. Právě teď můžete vyjádřit vděčnost za dar, aniž byste měli ponětí, o jaký dar se jedná. Můžete si udělat čas se na to opravdu podívat a cítit to, místo abyste to odstrčili. Můžete se rozhodnout přestat bojovat s tím, co je. Indiánský náčelník Joseph ze severozápadního kmene z devatenáctého století poté, co viděl, jak jeho lidu americká vláda opakovaně lhala a masakrovala ho, se nakonec vzdal se slovy: "Nebudu bojovat navždy." Přestal bojovat a přijal to, co bylo. Duch/Bůh odstraní vše, co stojí v cestě vašemu probuzení, bude-li to nutné. Nic skutečného nelze ztratit. Někteří lidé musí utrpět velké množství ztrát, bolesti a utrpení, než se rozhodnou nebojovat navždy. Můžeš bojovat za to, aby to vypadalo věčně, ale můžeš přestat bojovat v jediném okamžiku.

Q: Cítím, kde je ten bojovný duch; Je to přesně tam, kde je bolest.

A: Pojďme si s tím trochu pohrát. Řekněme, že cítíte něco, čemu říkáte smutek. Pokud je to možné, nechte nálepku být a jen si všímejte toho pocitu. Nyní je to další okamžik a vy si všimnete, že ten pocit je stále přítomen a cítíte ho ve své srdeční čakře. Vaše mysl chce převzít kontrolu a vysvětlit, proč jste smutní. Vaše situace je hrozná a každý by cítil smutek. Nyní jste ztratili přehled o tom, co je přítomno, a místo toho sledujete/posloucháte nekonečnou smyčku příběhu. Tento pohled mysli je vše, co si dovolujete prožívat v přítomném okamžiku. Nikdo vás nenutí, abyste udržovali svou pozornost připoutanou k vašemu příběhu. Je to vaše osobní vůle, která jedná. Místo toho, abyste zažili svěžest, kterou přítomnost vždy má, jste uvízli v této nekonečné smyčce. Je to trochu jako zadržovat dech. Není to tak dobré pro zdraví. Zkuste věnovat pozornost svěží myšlence, která přichází, stejně jako svěžímu pocitu. Všímejte si toho, ale nedržte se ho.
Dětská hra s názvem horký brambor. Hodí se vám pečená brambora. Pokud ji budete držet, spálíte se, takže ji hodíte někomu jinému, který ji přehodí a tak dále. Vaše myšlenky jsou jako horké brambory. V přítomném okamžiku byste je neudrželi, jinak byste se spálili.

Q: Lidé mi neustále připomínají můj příběh, když se s nimi setkávám. Je pro mě těžké mluvit o tom, čím procházím.

A: Nemusíte se s nimi dělit o to, co tam je, ale pro sebe - všimněte si. Připomínají vám, abyste si všimli svého teď. Pokud se vám zdá, že s vámi zachází jako s "ubohým já", je to vaše zrcadlo. V každém případě jim můžete poděkovat za to, že se zeptali, ale sdílet pouze tehdy, pokud se cítíte vedeni. Tohle je vaše teď. Není nic, co byste museli dělat. Dělejte to, k čemu jste vedeni. Pokud cítíte potřebu se rozhodnout, vězte, že jedná vaše osobní vůle. Až bude Duch připraven jednat, poznáte to. Nebude třeba učinit žádné rozhodnutí. Vaším úkolem není dávat ostatním pocit, že si vedete dobře. Vaše práce je stále jednodušší. Jde jen o to být přítomen tomu, co se nyní hýbe. Jinak nebudete mít nic, co byste mohli dát ostatním, kromě své bolesti a strachu.

Bolest nebudete mít vždycky, ale pokud jste ochotni ji mít, prožívat a jít tam, kam vás zavede, poslouží svému účelu. Jasné světlo lásky je vždy na druhé straně. Bolest je nezbytná ke spálení mraků vašich iluzí, nepravd, které máte o sobě a o životě. Nechte ji dělat její cennou, nenahraditelnou práci. Dárek je vždy k dispozici. Zasloužíte si cítit pravdu o svém Božství, kterou lze nalézt pouze v tomto nyní.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/07/02/sanhia-how-can-pain-be-a-gift/

Zpět