6838 Technologické obleky a boty Taygety Cosmic agency

[ UFO ] 2024-06-26

Jedním z kulturních aspektů, které jsem pozorovala, a který je snadno homogenizovatelný mezi mnoha kulturami, je oblečení a móda. Od primitivnějších kusů oblečení, které končí tím, že se nosí téměř stejný, nebo dokonce přesně stejný typ oblečení, jakmile technologická úroveň dosáhne určité úrovně. Nejvyspělejší společnosti nakonec nosí oblečení, které je v podstatě stejné. Trendy každodenní módy na Zemi se začínají podobat tomu, co nosí na jiných planetách a v jiných kulturách. Pohodlné a praktické oděvy se nosí denně, a ty propracované, nebo přehnané, s komplikovanými vzory pro zvláštní, nebo oficiální příležitosti. Příkladem je použití jednoduchých a pohodlných bavlněných oděvů, nebo kalhot s mnoha kapsami a klasické jednoduché tričko.

Oděv, který se na Zemi ještě nepoužívá, je klasický jednodílný víceúčelový oblek, který nosí téměř všechny lyrské společnosti ve vesmíru, a je to první kus technologie, který zde popíšu. Je vidět na nesčetných obrazech a malbách zobrazujících Taygeťany, a mezi ostatními plejádskými posádkami. Klasický jednodílný oblek je vyroben z velmi pokročilé polymerové tkaniny, podobné kevlaru, která ve své matrici obsahuje několik systémů. Taygeťané tento oblek používají jako letovou uniformu a běžně se používá jako kombinéza ve skafandrech, a má také schopnost fungovat jako skafandr. Zpočátku měl světle šedou barvu, ale nedávno byl změněn na lesklou černou s barevnými doplňky a podšívkami.

Každá barva má význam, nebo způsob, jak identifikovat roli jednotlivce jako člena posádky hvězdné lodi. Zlaté podšívky označují vrchní velení, modré důstojníky, žluté a červené inženýry a vojáky a bílé, obecnou posádku. Tento velmi high-tech oblek má mnoho zajímavých a životně důležitých funkcí - schopnost udržovat tělesnou teplotu jedince na ideální úrovni, udržovat ho v teple i při silných mrazivých teplotách a také schopnost ochladit jedince tím, že zabrání dehydrataci při vystavení vysokým teplotám, například v poušti. High-tech oblek je vybavený vlastní umělou inteligencí. Má také schopnost ztuhnout v případě potřeby, a v okamžiku, například při nehodě, jako je havárie, se okamžitě stane exoskeletem chránícím jednotlivce před poškozením.

Problém je v tom, že aby plně chránil osobu, musí být doplněn přilbou po celou dobu. Uvnitř lodi to není praktické. Pokud nastane situace, kdy je člen posádky střelen kinetickými zbraněmi, tradičními kulkami, tento oblek dokáže absorbovat náraz a účinně rozptýlit energii, čímž chrání. Také při střelbě energetickými zbraněmi tento oblek odkloní a rozptýlí energii a ochrání jednotlivce uvnitř. Tento oblek se nosí v propracovanějším skafandru pro větší ochranu, například hlavy. Základní oblek není dodáván s možností, jak k němu přímo připevnit helmu. I když jej lze nosit se základním oblekem jako samostatnou položku.

Základní oblek je vybaven s užitkovým pásem, který nese pohonnou jednotku založenou na malém přenosném reaktoru s nulovým bodem o velikosti ping-pongového míče, a je také vybaven komunikačním zařízením a počítačem, který promítá interaktivní hmatový hologram z rozhraní na zápěstí. Reaguje na hmatové a verbální příkazy, což uživateli umožňuje snadný přístup k plánům a všem informacím, které by kdykoli potřeboval. V současné době umožňuje uživateli vést videokonferenci s jiným členem posádky, který má na sobě stejný typ skafandru, nebo s někým na lodi.

Hlavním materiálem používaným pro tento typ skafandru je polymorfní kompozitní materiál, který reaguje různými způsoby, když jím prochází elektrické proudy různých frekvencí. Přizpůsobuje své molekuly tomu, co diktuje počítač a jeho senzory. Tento oblek má také schopnost přizpůsobit se přesné velikosti každého jednotlivce, což zajišťuje dokonalé padnutí, a při poškození se oblek vyrobený z polymorfního materiálu může sám opravit. Může vydržet dlouhou dobu a je velmi odolný vůči všem druhům poškozenmí a opotřebení. Jeho střih se dokonale přizpůsobí tvaru těla každého člověka, je to velmi pohodlný oděv. Může být návykový, protože po chvíli můžete začít pociťovat jiné typy normálního oblečení jako nepohodlné, jelikož se tento oblek ohýbá s vaším pohybem, čímž se vyhýbá nadměrnému tlaku na jednu, nebo druhou část těla během každodenního života.

Jako zajímavost se doporučuje nepoužívat ho se spodním prádlem, protože by to mohlo způsobit nepohodlí, problémy, nebo nižší výkon. Je snadné jej sundat pro nácvik toalety. Tyto obleky se také běžně nosí pod normálním oblečením.

Pak máme oblekové boty jako samostatné položky, ale jsou automaticky připojeny ke stejnému napájení obleku. Tyto boty mají také stejnou absorpční polymorfní kapacitu jako zbytek obleku. Chrání nohy nositele dvojím způsobem, protože první kus obleku je dodáván s náhradními díly. U samostatných bot, nebo ponožek ze stejného materiálu, jsou tyto ponožky začleněny do obleku, jakmile jsou nasazeny. Oblek lze v případě potřeby nosit naboso. Boty jsou dodávány s magnetickou funkcí v podrážce, která pomáhá jednotlivci přilnout k některým povrchům, pokud loď ztratí umělou gravitaci. Také se dokonale přizpůsobí velikosti nositele.

Taygeťané mají také boty se zvýšenou kapacitou, které přicházejí s technologií potlačení gravitace. Tyto kompletnější boty jsou větší a těžkopádnější na nošení, ale mohou nositeli umožnit doslova létat. Antigravitační boty přichází s pásem porušujícím gravitaci, který jim pomáhá stabilizovat jednotlivce, když jsou v letu. Osobně si myslím, že tyto boty jsou trochu děsivé na nošení, protože máte pocit, že je nemáte. Žádná ochrana, ale bylo mi řečeno, že jsou velmi bezpečné, protože v případě, že jedna selže, druhá vás může bezpečně vrátit na zem. Přesto se nedoporučují pro lezení ve velkých výškách bez kompletnějšího obleku, který nositele zásobuje dostatečným kyslíkem k dýchání a dodatečnou ochranou proti teplotě.

Tyto boty jsou běžné a téměř každý Taygeťan jich má několik. Všimla jsem si, že se moc nepoužívají k přepravě, většinou jsou odsunuty na stavební, údržbářské a opravárenské funkce, kde jsou užitečné pro člověka, aby se mohl zvednout, aby dosáhl na vyvýšená místa a rychle se pohyboval. Tyto boty se ovládají různými způsoby, jednoduše změnou jejich těžiště, napodobováním pohybů těla, jako je lezení, nebo chůze ve vzduchu, nebo je lze také ovládat speciálními rukavicemi, nebo slovními příkazy pro váš řídicí počítač. Boty jsou široce používány a jsou velmi praktické, protože jejich aplikace jsou extrémně široké. Z obleku lze jejich napájecí pás vyjmout a odložit stranou pro větší pohodlí, a budou i tak nadále poskytovat energii obleku prostřednictvím bezdrátové technologie

Zdroj:
26.6.

>https://www.youtube.com/watch?v=zej2PITzic4

26.6.Zpět