6822 Slabá šestka a Meloni SputnikMundo

[ Ezoterika ] 2024-06-14

Proč je Summit G7-2024 přirovnáván k "Poslední večeři "?
Setkání, které se koná v pobřežním městě Borgo Egnazia v jižní Itálii"představuje nejslabší setkání lídrů, které skupina za poslední roky zažila," píše portál Politico. Zpráva s názvem "6 chromých kachen a Giorgia Meloni - Seznamte se s třídou G7 v roce 2024" uvádí, že uprostřed silného postupu kritických stran v NATO a Bruselu ve volbách do Evropského parlamentu 9. června a s několika vůdci a jejich skupinami, kteří vykazují nejnižší úroveň podpory ve své kariéře, zasedání vedoucích představitelů skupiny G7 v Itálii, " to vypadá to spíš jako Poslední večeře (s odkazem na slavný obraz Leonarda da Vinciho zobrazující poslední okamžiky Ježíše...) než demonstrace údajné moci Západu."

V tomto smyslu portál poukazuje na to, že ti, kteří očekávají, že tento týden uvidí silné vedení G7, "sní", protože většina lídrů, kteří se setkání zúčastní, "Jsou rozptýleni volbami , nebo vnitřními krizemi, vyčerpaní léty ve vládě, nebo zoufale lpící na moci." "Francouzský prezident Emmanuel Macron a britský prezident Rishi Sunak vedou volební kampaně, které vyhlásili na začátku v poslední zoufalé snaze zvrátit své očekávané porážky. Německý prezident Olaf Scholz byl minulý víkend ponížen ve volbách do Evropského parlamentu a brzy by mohl přijít o moc. Justin Trudeau, kanadský premiér po dobu devíti let, otevřeně oznámil, že opustí svou šílenou práci. Japonec Fumio Kišida má v současné době nejnižší osobní hodnocení, než bude muset na konci roku čelit souboji o vedení své strany," shrnují média. U Joe Bidena Politico naráží na obzvláště delikátní pozici, v níž se 81letý demokratický prezident nachází.

V tomto smyslu Ivo Daalder, americký velvyslanec při NATO během vlády Baracka Obamy, řekl Politico, že: "s výjimkou Meloni jsou všichni lídři na summitu G7 dost slabí." "Trudeau příští volby nevyhraje, Bidena čeká tvrdý volební závod, Scholz je oslabený, Macron je oslabený, Sunak je mrtvý muž a Kišida má vážné problémy i doma," shrnuje Daalder ve vzkazu. Politico naopak ujišťuje, že italská premiérka Giorgia Meloni nemůže přestat vítězit, jak potvrdily volby z minulé neděle, v nichž její strana Bratři Itálie zvítězila a získala téměř 30 % hlasů, čímž si vylepšila výsledky všeobecných voleb v roce 2022. Podle nóty tento volební úspěch v kontrastu se slabostí ostatních evropských a světových lídrů posiluje jeho pozici u jednacího stolu v rámci G7. V tomto smyslu, podle italských představitelů citovaných v poznámce, kteří hovořili pod podmínkou anonymity, Meloni využije summit k prosazování italských zájmů, daleko od globalistické agendy prosazované osou Paříž-Berlín. "Volební úspěch Meloni jí pomůže vybudovat podporu pro její oblíbená témata," řekl serveru Politico Giovanni Orsina, profesor politických dějin na římské Luissově univerzitě.

"S Itálií vedenou skupinou G7 by Meloni mohla využít veškerou svou politickou sílu." Zatímco vliv AS Řím je ve srovnání s ostatními hráči G7 omezený, Meloni je teď velmi silná, a bude-li šikovná, může skončit s důležitým mezinárodním úspěchem." ... pokud se jí podaří prosadit opatření, která vyřeší některé problémy, které Italy nejvíce znepokojují, např. africká migrace. "Vyšli jsme z toho jako nejsilnější vláda, která jde proti trendu," řekla Meloni v pondělí rozhlasové stanici RTL. "Mezi vládami velkých evropských zemí jsme určitě nejsilnější. Nemám v úmyslu použít tento výsledek pro sebe, ale využít každý hlas k tomu, abych získala výsledky pro Italy."

Zdroj: https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica3/nwo343.htm

Zpět