6787 Woke hnutí Brandon Smith

[ Ezoterika ] 2024-06-19

Woke hnutí je ve skutečnosti korporátní zotročení - kulturní válka je bojem za jeho zastavení

Nedávno jsem se díval na video některých mých oblíbených filmových komentátorů, ve kterém lamentovali nad zdánlivou smrtí kin. Citovali dlouhý seznam nedávných blockbusterových bomb s jistým zmatkem ohledně toho, proč tolik filmů selhává. Zejména předpovídali, že film Furiosa (feministický film s návnadou a záměnou, který měl nahradit populárnější mužskou postavu Šíleného Maxe) si povede relativně dobře. Přesto se film zakousl do prachu epickým způsobem. Byli zmateni, proč se to stalo.

Předkládali řadu sociálních a ekonomických teorií, které se snažily vysvětlit, proč tolik velkorozpočtových bonanz prodělávalo. Samozřejmě naznačili, že covidová událost mohla lidi přimět k tomu, aby se přizpůsobili streamovacím službám jako lepší variantě. Poznamenali, že divadla mohou být více frustrující kvůli hlasitým zákazníkům. Snažili se aplikovat na situaci některé ekonomické teorie (tyto teorie byly příliš zjednodušující a bolestivé, ale tihle lidé nejsou ekonomové, tak jsem jim dal šanci).

Když se však krátce objevil koncept kulturní války, okamžitě ho zavrhli.
Chovali se, jako by to vůbec nebylo součástí rovnice; Pouze okrajový prvek "klikacích návnad", které se snaží vytvořit něco z ničeho. Představa, že lidé bojkotují Hollywood z principu, byla pro tyto filmové kritiky příliš. A musím říct, že míra sebeklamu, která je nutná k ignorování dopadů kulturní války, je pro mě ohromující. Pokud nerozumíte kulturní válce, pak nerozumíte tomu, co se dnes děje v Americe (a v mnoha částech Evropy).

Lidé zapomínající na důležitost kulturní války
Uvědomuji si, že existují lidé, kteří se odmítají angažovat v čemkoli politickém. Někteří z nich se neradi zapojují do konfliktů jakéhokoli druhu. Jiní se považují za "nad vším" a nadřazené každému, kdo tráví čas politikou, sociálními otázkami, nebo "konspiračními teoriemi". Zdá se, že je to spíše mechanismus zvládání pro ty, kteří nechápou komplikovanou povahu civilního rozdělení.

Ano, je jednodušší zavírat oči před tím, co se děje, a předstírat, že chaos je náhodný, ale faktem je, že naše civilizace se rychle mění a rozpadá, a to záměrně. Tyto podmínky a důsledky se dotknou KAŽDÉHO, ať už kulturní válce věří, nebo ne.

Svět filmu může být pro mnoho konzervativců považován za frivolní, ale mě vždy fascinoval, protože je dokonalým oknem do kulturních konfliktů. Film má být vyjádřením moderní mytologie, ale může být také pohledem do ideologických vlivů za oponou. Často se používá jako prostředek propagandy establishmentu. Dobrým příkladem je naprostý neúspěch Disneyho snahy prosadit do Hvězdných válek kult probuzení. Jejich nejnovější seriál Akolyta je snad nejhorší produkcí Hvězdných válek všech dob. Seriál byl popsán jako "morálně blízké lesbické čarodějnice ve vesmíru" a propagandistická katastrofa DEI.

Reakce společnosti Disney a médií? Obviňují diváky, spotřebitele, místo aby přiznali, že vytvořili špatný produkt, který nikdo nechce. Říkají, že byste se na to měli chtít dívat. Pokud ne, pak je něco špatně s VÁMI.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/19/the-woke-movement-is-actually-corporate-enslavement-the-culture-war-is-a-fight-to-stop-it/

Zpět