6786 🍺🍺🍺 Restaurační apokalypsa 2024 je opravdu špatné znamení Daisy Luther

[ Ezoterika ] 2024-06-19

Američané rádi jedí venku. V poslední době však mnozí uvádějí, že i rychlé občerstvení stojí příliš mnoho kvůli inflaci a požadavkům na vyšší mzdy. Stovky populárních restauračních řetězců letos zavřely své pobočky, což je znepokojující. Dalo by se to nazvat restaurační apokalypsou.

Když jídlo pro jednu osobu v McDonald´s stojí téměř 20 dolarů, většina lidí by si tyto peníze raději přidala ke svým stále rostoucím účtům za potraviny. Lidé se rozhodují, že už nebudou jíst venku, a to je pro ekonomiku opravdu špatné znamení v mnoha ohledech.

Postiženi jsou pracovníci, postiženi jsou franšízanti, postiženi jsou pronajímatelé restauračních nemovitostí a pak jsou tu všechny ostatní účty, které nejsou placeny kvůli původním lidem, kteří přišli o příjem.

Jaké restaurace se zavírají?
Nedávno jste možná slyšeli, že Red Lobster nedávno uzavřel desítky míst a další jsou na špalku. Ale to není jediné místo, kde zavírají své obchody. Vyhlásili bankrot a mnozí viní z nešťastné propagace Ultimate Endless Shrimp jako z poslední kapky, která humrovi zlomila vaz. Patnáct poboček Pizza Hut v Indianě bylo přes noc uzavřeno kvůli finančnímu sporu s jedním z největších franšízantů. A mohlo by jich být mnohem víc. Spor se soustředí na miliony dolarů v nezaplacených účtech a ohrožuje uzavření dalších 129 poboček v Illinois, Georgii, Jižní Karolíně a Wisconsinu. (zdroj) Applebees v minulém roce zavřel více než 300 restaurací a dalších 25-35 míst má být uzavřeno letos. Bostonský trh míval stovky poboček, ale po náhlých bankrotech jich nyní zůstalo jen 27. Je to také konec jedné éry Steak ´N Shake. Za posledních několik let se zmenšily z více než 600 míst na 148. Mezi další restaurace, které zavírají, patří Denny´s, Hardee´s, PDQ, MOD Pizza, TGIFriday´s, Dairy Queen, KFC, Cracker Barrel, Outback Steakhouse a Arby´s. Ať už se v těchto podnicích najíte, nebo ne, náhlé uzavření pohání ekonomiku.
Spousta lidí přichází o práci.

Scénář je mnohem větší, než když si nemůžete dát své oblíbené nezdravé jídlo. Když se podnik ze dne na den zavře, všichni lidé, kteří tam pracovali, jsou najednou bez práce. Forbes hlásí:

Uzavření restaurací staví pracovníky do prekérní situace. Zaměstnanci okamžitě přicházejí o zdroj příjmů a zaměstnanecké benefity, včetně zdravotního pojištění. To může způsobit značné finanční potíže, zejména bez odstupného.

Pokud někdo pracuje v hůře placeném zaměstnání, jako je restaurace rychlého občerstvení, je pro něj pravděpodobně obtížné mít tučný nouzový fond, aby tuto bouři přestál. Někteří si stěžovali, že si dokonce nemohli vyzvednout své poslední výplaty z uzavřených poboček, takže přišli o peníze, které si již vydělali. Jak přijde člověk pobírající minimální mzdu k penězům na nájem, když je mu zadržen jeden z šeků? Když se jejich příjem okamžitě zastaví?

To je ukazatel toho, že ekonomika je napjatá.
V průběhu let jsme byli svědky toho, jak se zavírají tisíce maloobchodních prodejen. Byli jsme svědky toho, jak banky poměrně náhle zavíraly pobočky. Nyní sledujeme, jak se americká tradice - chození na jídlo - začíná vytrácet. Chodili jsme na večeři z různých důvodů: výlet s přáteli, rande, oslava úspěchu, týdenní akce s rodinou, nebo něco k jídlu, když nemáte čas vařit. Ale s rostoucími cenami ve všech sektorech již mnoho lidí není ochotno platit 20-30 dolarů na osobu za jídlo - často takové, které ani není příliš kvalitní. Když si sotva můžete dovolit potraviny, nájem a účty za lékařskou péči, Big Mac za 8 dolarů není vysoko na vašem seznamu priorit. Setkali jste se s tím, že by se ve vaší oblasti zavíraly řetězce restaurací? Dřív jsem s rodinou jedla venku asi tak jednou týdně, ale teď už to skoro neděláme. Je to prostě příliš mnoho peněz, které by se daly použít jinde. Byli jste svědky zavírání některé z těchto restaurací v místě, kde žijete? A co ostatní restaurace? Jíte venku tak často jako dříve? Pokud ano, je to kvůli cenám, nebo kvalitě?

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/19/the-restaurant-apocalypse-of-2024-is-a-really-bad-sign/

Zpět