6730 Jako by David Hamilton

[ Ezoterika ] 2024-06-11

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak se dostat do stresu, je chovat se, jako byste byli ve stresu. Předpokládám, že to není váš cíl, a snažím se být odlehčený, abych to vysvětlil. Ale předpokládejme, že jste unavení z toho, že jste neustále v klidu a šťastní a chcete se cítit stejně vystresovaní jako další osoba, no, jedním z nejrychlejších způsobů, jak dosáhnout tohoto cíle, je pohybovat tělem trhaným způsobem. Existuje souvislost mezi tím, jak se cítíme uvnitř, a tím, jak to vyjadřujeme navenek. To je důvod, proč se usmíváte a uvolňujete své tělo, když se cítíte šťastní, a mračíte se a napínáte tělo, když se cítíte ve stresu. Nepamatujete si, že máte tímto způsobem pohybovat obličejem, nebo tělem. Děje se to zdánlivě samo od sebe díky tomuto spojení. Spojení však jde oběma směry. Je obousměrné.

To, co děláte se svým obličejem a jak držíte a pohybujete tělem, ovlivňuje to, jak se cítíte. To je to, co je spojením. Vnitřek a vnějšek jsou v jakési synchronizaci. Takže kdykoli se změní jeden, změní se i druhý. Změňte to, jak se cítíte, a vaše tělo vás bude následovat. To je důvod, proč se usmíváte, když jste šťastní, nebo se mračíte, když jste ve stresu, nebo smutní. Ale skutečnost, že to jde oběma směry, znamená, že pokud se chováte, jako byste byli šťastní, nebo vystresovaní, vnitřek vás následuje. To je důvod, proč pohyb vašeho těla trhaným způsobem - obvykle funguje docela rychle, jako to obvykle dělá minuta, nebo dvě - může způsobit, že se budete cítit ve stresu. Samozřejmě vám nenavrhuji, abyste to zkusili doma. Zlehčuji věci, protože často zjišťuji, že lidé berou pozitivní věci vážněji, když si nejprve myslíme, že je to negativní věc. Ach, psychologie. Příjemné je, že se obvykle můžeme cítit o něco lépe, když držíme své tělo ve vzpřímenější poloze.

Například hrbení má tendenci lidi unavovat. Někteří řeknou, že se hrbí, protože jsou unavení. To může být pravda. Ale jsou také unavení, protože se hrbí. Je to obousměrné! To se ukázalo v pěkném výzkumu před několika lety, kdy jedna skupina lidí v kancelářském prostředí měla záda přilepená páskou k židli po dobu 20 minut, aby udržela své držení těla ve vzpřímené poloze. Poté se cítili bdělejší a pozitivnější než všichni ostatní v kanceláři, kteří se hrbili. Pomineme-li únavu, nebo bdělost, můžeme také ovlivnit naše pocity sebedůvěry, nebo sebeúcty tím, že budeme držet a pohybovat svým tělem více způsobem ˝Mám to!˝. Klíčem k dlouhodobým výsledkům je praxe. Stejně jako neděláte jen jedno opakování v posilovně, pokud chcete zesílit, nebo být fyzicky zdatnější, děláte více opakování, platí to i zde. Pravidelné procvičování - jako každý den - úpravy toho, jak sedíte, nebo stojíte, může fungovat jako kouzlo. Vzpřímený sed, nebo narovnání zad jen jednou nemusí stačit. Ale pokud to budete praktikovat každý den, kdo ví, čeho byste mohli dosáhnout!

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/11/as-as-if/

Zpět