6728 Texaská burza Lance D Johnson

[ Ezoterika ] 2024-06-12

Texas by se mohl stát novým finančním centrem Ameriky spuštěním Texaské burzy cenných papírů (TXSE)

Největší světový správce aktiv a jedna z nejúspěšnějších firem zabývajících se elektronickým obchodováním se spojili, aby vytvořili novou národní burzu cenných papírů přímo v srdci Texasu. BlackRock a Citadel Securities se spojily, aby spustily Texaskou burzu cenných papírů (TXSE), která bude konkurovat newyorské burze cenných papírů a NASDAQ. TXSE bude fungovat elektronicky, ale stále bude fyzicky přítomna v centru Dallasu. Investoři se chtějí ucházet o primární i duální kótování a zároveň se snaží přilákat produkty obchodované na burze, aby rozšířili svou platformu. TXSE přitom omezí regulace a nebude zavádět kvóty na diverzitu a další ˝probuzená˝ razantní omezení, která ovládla finanční sektor.

Anti-woke TXSE začne usnadňovat obchody v roce 2025
Poté, co již TXSE získala 120 milionů dolarů od jednotlivců a velkých investičních firem, začne usnadňovat obchody v roce 2025 a v roce 2026 uspořádá svůj první kotační program. V současné době jsou v procesu registrace u Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). TXSE usiluje o méně regulací, nižší náklady na dodržování předpisů a méně pravidel než jeho konkurenti. NASDAQ například právě zavedl ˝woke politiku˝, která vylučuje členy představenstva za to, že jsou bílí, a zároveň stanovuje kvóty diverzity, které upřednostňují lidi s tmavší barvou pleti.

width=
Během posledních čtyř let se řada společností přestěhovala z mizerných států vedených demokraty, které zavedly škodlivé lékařské mandáty a požadavky DEI na ˝diverzitu, rovnost a inkluzi˝. Podniky musely uprchnout z modrých států s vysokou kriminalitou, vysokými daněmi a tíživými regulacemi. Mnoho společností se přestěhovalo do států, které upřednostňují růst podnikání, s nižšími daněmi a větší svobodou a příležitostmi. Například společnost Goldman Sachs nedávno v roce 2023 zahájila v Dallasu výstavbu texaského kampusu, který zaměstnává více než 5 000 lidí. Texas je nyní na druhém místě v počtu společností z žebříčku Fortune 500.

˝Dallas se stal jedním z nejdominantnějších finančních center v zemi, ne-li na světě,˝ řekl James Lee, generální ředitel TXSE. Řekl, že TXSE se nebude pouštět do ˝woke˝ politiky a vnucovat politickou agendu. Obchodní zkušenost bude zcela apolitická a bude přitahovat příležitosti a růst. Bude to prostředí přátelské k generálním ředitelům, které umožní, aby zásluhy vedly k výsledkům.

Texas se zdá být novým finančním centrem Ameriky
TXSE bude čelit výzvám vzhledem k tomu, že NYSE a NASDAQ již dominují kotacím amerických korporátních akcií. Primární výzvy, kterým čelí nové burzy, se točí kolem přilákání potřebné likvidity a zvýšení objemů obchodů, protože obchodníci mají tendenci upřednostňovat platformy s robustními knihami objednávek. S BlackRock a rostoucím seznamem investorů je TXSE optimistická, že její podporovatelé pomohou tuto překážku překonat. Zatímco IEX a Cboe Global Markets nadále bojují v konkurenci s dlouholetými burzami NYSE a Nasdaq, TXSE je připravena překonat počáteční investiční výzvy.

Existují pozitivní náznaky, že TXSE by mohl být úspěšný. Za prvé, BlackRock a Citadel Securities zaznamenaly úspěch s nedávným podnikem - Members Exchange (MEMX) - založeným v roce 2020. Jako jeden ze svých hlavních investorů dokázala společnost BlackRock pozvednout novou burzu a učinit ji konkurenceschopnou vůči velkým hráčům. MEMX jako takový již zpracovává 2 až 3 % objemu akciového trhu.

V průběhu desetiletí nakonec větší hráči získali desítky regionálních platforem mimo New York. Konsolidace těchto burz přiměla NYSE a NASDAQ k dominanci na burze. Analytici však vidí úspěch MEMX a předpovídají, že se na burze blíží fáze decentralizace. S ještě menším počtem regulací a s anti-woke závazkem je TXSE připravena přilákat ještě větší objem akciového trhu a stát se nadějným americkým finančním centrem.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/12/texas-could-become-the-new-financial-center-of-america-with-launch-of-the-texas-stock-exchange-txse/

Zpět