6725 3 způsoby, jak zvládnout úzkost z nového vztahu Becky Garrisonová

[ Ezoterika ] 2024-06-12

Psychoterapeut a kouč leadershipu nabízí tři účinné strategie, jak zvládat úzkost v novém vztahu, když budujete spojení. Všichni máme tendenci být poněkud nervózní, kdykoli vstoupíme do jakéhokoli nového vztahu, ať už s platonickým přítelem, romantickým partnerem, nebo novou profesní příležitostí. Pocit úzkosti v těchto situacích je naprosto normální. Vytvoření citového pouta s někým změní váš život a tento posun nepochybně vytvoří určitý pocit neklidu.

Mějte na paměti, že ve vašem současném stavu blaženosti vám mohou unikat některé klíčové červené vlajky. Abych pomohla naladit se na to, jaké výzvy může úzkost z nového vztahu signalizovat, oslovila jsem Blaira Glasera, kouče leadershipu a psychoterapeuta, který se specializuje na pomoc lidem při vytváření úspěšných partnerství.

Zpomalte moudře
Glaser doporučuje zpomalit, když se s někým seznamujete. ˝Máme tendenci přehlížet pozitivní pocity ze spojení do té míry, že se neptáme, zda se k nám tato osoba hodí,˝ říká Glaser. Stejně jako vy chráníte svá data hesly ve smartphonu a zálohami v počítači, doporučuje udělat totéž se svým srdcem tím, že si dáte práci na ochraně sebe sama při navazování nových připojení. Pokud toužíte po dlouhodobém vztahu s někým, Glaser doporučuje pěstovat dovednost být ve vztahu současně a zároveň ho zpochybňovat. Zatímco si užíváte společně strávený čas, zeptejte se po každé interakci sami sebe, jak jste se cítili, když jste byli s touto osobou, a také jak se cítíte poté. V tomto smyslu prozkoumejte, jak se máte, když jste s touto osobou, a když jste s jinými lidmi. Projevují se vaše nejlepší vlastnosti, nebo se přistihnete, že se smějete jejich vtipům, i když vám vtipné nepřipadají, souhlasíte s výlety, které vás nebaví, a dalšími akcemi, které nejsou v souladu s vaší pravou povahou?

Když přemýšlíte o svých interakcích s tímto novým člověkem, ujistěte se, že jeho slova odpovídají jeho činům. Glaser poznamenává: ˝Možná vám o sobě říkají věci, které znějí skvěle, ale bude chvíli trvat, než zjistíte, zda při dvoření žijí podle hodnot, které o sobě sdílejí.˝ Existuje tenká hranice mezi tím, že opravdu chcete myslet na svůj potenciální milostný zájem, a tím, že ho nedokážete dostat z hlavy. Abyste si udrželi čistou mysl, Glaser doporučuje strávit nějaký čas odděleně od této osoby. Rozvíjejte praxi uzemnění tím, že budete dělat něco, co máte rádi, jako je meditace, cvičení, procházky v přírodě, poslech hudby, nebo trávení času s domácím mazlíčkem. ˝Trávení času odděleně vám pomůže určit, zda vaše úzkost souvisí s procesem sbližování se s někým, nebo zda patří k intuici, která říká, že něco není v pořádku,˝ uvažuje Glaser.

Vědomě otestujte své připojení
Glaser dodává, že jen proto, že vám vaše intuice říká, že něco není v pořádku, neznamená to, že se s touto osobou musíte přestat vídat. Znamená to jen, že musíte udělat trochu vědomého testování. Jsou flexibilní, když nastane nějaká situace, nebo máte pocit, že musíte chodit po vaječných skořápkách, abyste neohrozili toto rozvíjející se spojení?

Řekněme například, že máte pracovní situaci, která může vyžadovat, abyste přišli pozdě na schůzku. Spíše než se snažit vymanit z této pracovní povinnosti, vědomým testem by bylo říci této osobě: ˝Je mi líto, ale něco se stalo v práci. Můžeme naše rande posunout později?˝ Jejich odpověď vám dá najevo, jak jsou vnímaví k vašim oprávněným obavám a potřebám. Jsou chápaví? Vypnou se? Trestají vás potom tím, že se na pár dní odmlčí? Všechno jsou to dobré informace. Navzdory vzestupu špionážních aplikací, které umožňují prověřit potenciální partnery, Glaser doporučuje zaměřit se místo toho na důvěru v sebe sama. ˝Pokud se neustále spoléháte na to, co vám říkají virtuální cizinci a náhodní známí, pak si nevyvinete schopnost naslouchat své úzkosti a analyzovat, co vaše úzkost signalizuje.˝

V naší neustálé snaze být sami sebou musíme mít na paměti hledání partnerů, kteří nás podporují při dosahování našich cílů. Sledujte, jak reagují, kdykoli se podělíte o něco, co se ve vašem životě objeví. Jak Glaser poznamenává: ˝Je dobrým znamením, když s vámi emocionálně rezonují a dávají vám zajímavou zpětnou vazbu, díky které se k nim cítíte blízko. Ale není to dobré znamení, když vás kritizují, nebo převezmou konverzaci tím, že to všechno uděláte jen o nich.˝

Vytvořte podpůrný systém
Aby vám pomohl zpracovat vaši úzkost z tohoto nového vztahu, Glaser doporučuje vytvořit si dobrý podpůrný systém s blízkými přáteli, terapeutickou podpůrnou skupinou, nebo poradcem, který vám může nabídnout objektivní vedení. Tento podpůrný systém vám může pomoci určit, zda se zapojujete s někým, jehož vize vašeho partnerství je v souladu s vašimi sny, nebo zda se jedná o vztah, který by měl zůstat přinejlepším neformální. Při rozvíjení vašeho podpůrného systému Glaser povzbuzuje lidi, aby se dívali na ty duše, které vědí, jak se chováte v nových situacích. ˝Mají znalosti k tomu, aby vycítili, kdy se zapojujete do svých typických vzorců chování a kdy se chováte způsobem, který naznačuje, že něco není v pořádku. Potřebujete ve svém koutě někoho, kdo vám poskytne správnou rovnováhu mezi nasloucháním a strategickým řešením, abyste si mohli vytvořit zdravý vztah.˝

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/12/3-ways-to-manage-new-relationship-anxiety/

Zpět