6723 Apokalyptický ˝nový normál˝ Michael Snyder

[ Ezoterika ] 2024-06-13

Náš apokalyptický ˝nový normál˝: Nejvíce globálních konfliktů od druhé světové války, nejvíce katastrof za miliardy dolarů a nejvíce hladovějících lidí v historii

Náš svět je svědkem apokalyptických událostí tak často, že mnozí z nás začínají být vůči tomu všemu otupělí. Po celém světě zuří velké války, děti v Africe doslova umírají hladem, hlad se šíří jako požár a ˝katastrofy za miliardy dolarů˝ nás zasahují častěji, než jsme kdy viděli. Ale dokud se nás tyto tragédie přímo nedotýkají, většině lidí to ve skutečnosti příliš nevadí. S tím, jak stoupá úroveň celosvětového utrpení, se zdá, jako by se zároveň ochlazovala i srdce.

Traumatické události posledních několika let zanechaly hluboké jizvy a je mnoho těch, kteří raději ignorují apokalyptické věci, které se dějí ve světě, protože je toho na ně prostě příliš mnoho, aby to emocionálně zvládli. Podle zbrusu nové norské studie byl v roce 2023 největší počet ozbrojených konfliktů za jediný rok od konce druhé světové války... Podle norské studie zveřejněné v pondělí se v roce 2023 na celém světě odehrálo více ozbrojených konfliktů než v kterémkoli jiném roce od konce druhé světové války. V loňském roce došlo k 59 konfliktům, z nichž 28 se odehrálo v Africe, ukázal Institut pro výzkum míru v Oslu (PRIO).

Skutečně žijeme v době ˝válek a pověstí o válkách˝. Ale protože to nejsou naši synové a dcery, kteří jsou stříleni na vražedných polích východní Ukrajiny, většina z nás v západním světě není vším tím krveprolitím nijak pohnuta. Každý den je promarněno více mladých životů. Ale pokud si myslíte, že je teď zle, počkejte, až Izrael a Hizballáh začnou házet tisíce raket tam a zpět, Čína napadne Tchaj-wan a Rusové a NATO se začnou přímo mlátit jeden do druhého. Globální hlad přitom stále roste. Ve skutečnosti se uvádí, že počet lidí, kteří čelili akutnímu nedostatku potravin, byl v loňském roce nejvyšší, jaký byl kdy zaznamenán... Počet lidí ohrožených hladem ve světě nebyl nikdy tak vysoký. Podle Globální zprávy o potravinových krizích za rok 2024, kterou ve středu 24. dubna zveřejnilo několik mezinárodních organizací (včetně agentur OSN, Evropské unie, Agentury USA pro mezinárodní rozvoj), čelilo v roce 2023 akutnímu nedostatku potravin 281 milionů lidí v 59 zemích. Toto číslo je vyšší než v roce 2022 (257 milionů) již pátým rokem po sobě.

˝Tato globální zpráva o potravinových krizích je výčtem lidských selhání,˝ varoval v úvodu analýzy generální tajemník OSN Antonio Guterres .Před deseti lety světoví lídři snili o dni, kdy bude hlad vymýcen.

Dnes je tento sen zcela mrtvý. Právě teď exploduje hlad v oblastech po celém africkém kontinentu. V Súdánu lidé doslova jedí hlínu a listí jen proto, aby si mohli něčím naplnit žaludek... Čas na prevenci hladovění v Súdánu se krátí, varuje Světový potravinový program. Dvacet pět milionů lidí v Súdánu potřebuje humanitární pomoc, 18 milionů čelí akutnímu nedostatku potravin a 5 milionů lidí se nachází na úrovni nouze, která se blíží hladomoru, protože občanská válka v zemi překročila hranici jednoho roku. Uprostřed tolika jiných krizí přitahuje největší hladová krize na světě jen malou globální pozornost. Například v uprchlickém táboře Al Lait lidé jedí hlínu a vaří listy, jen aby měli něco v břiše, píše agentura Reuters. Jiní jedí trávu a arašídové skořápky, podle Světového potravinového programu.

Vzhledem k tomu, že se nám to neděje, většině z nás je to vlastně jedno. Ale i zde roste hlad. Podle jednoho nedávného průzkumu více než čtvrtina celé americké populace nyní vynechává jídlo kvůli šíleně vysokým cenám potravin...
Podle nového průzkumu se více než čtvrtina Američanů uchýlila k vynechávání jídel, aby se vyhnula placení přemrštěných cen v obchodech s potravinami.
Podle studie společnosti Qualtrics jménem společnosti Intuit Credit Karma 80 % Američanů uvádí, že v posledních letech pocítili ˝výrazný nárůst˝ nákladů na potraviny. Více než čtvrtina respondentů uvedla, že zvýšené náklady je vedly k občasnému vynechání jídla, zatímco přibližně třetina uvedla, že utratí více než 60 % svého měsíčního příjmu za povinné výdaje, jako je jídlo, energie a nájem.
˝Potravinová nejistota je v této zemi hlavním problémem, protože miliony Američanů nemají dostatek jídla, nebo nemají přístup ke zdravým potravinám,˝ uvedla Courtney Alevová, finanční obhájkyně spotřebitelů v Credit Karma.

Neustále upozorňuji své čtenáře, že toto je jen začátek, a doufám, že mě berou vážně. Žijeme také v době, kdy jsou stále častější velké přírodní katastrofy. V loňském roce byl náš svět zasažen více ˝miliardovými katastrofami˝ než kdykoli předtím... Planeta byla v roce 2023 obléhána rekordními povětrnostními katastrofami v hodnotě 63 miliard dolarů, čímž byl překonán předchozí rekord 57 z roku 2020, uvedl pojišťovací makléř Gallagher Re ve své výroční zprávě vydané 17. ledna. Bohužel, letos můžeme toto číslo překonat. V roce 2024 zatím jen ve Spojených státech došlo k 11 ˝miliardovým katastrofám˝... Smrtící tornáda minulý měsíc způsobilo škody ve výši 4,7 miliardy dolarů na jihu, jihovýchodě a ve středu USA, což z něj činí jednu z nejnákladnějších povětrnostních událostí roku, uvedl v pondělí Národní úřad pro oceán a atmosféru.

Národní úřad pro oceán a atmosféru uvedl, že v letošním roce bylo zatím potvrzeno 11 povětrnostních a klimatických katastrof se ztrátami přesahujícími 1 miliardu dolarů, přičemž celková cena přesáhla 25 miliard dolarů. Během vypuknutí epidemie 6. až 9. května bylo zaznamenáno více než 165 tornád, která zasáhla Oklahomu, Kansas, Nebrasku, Michigan, Indianu, Ohio, Kentucky, Tennessee, Alabamu, Severní Karolínu, Jižní Karolínu, Georgii a Floridu, uvedli úředníci.

Už jsme zažili tolik historických katastrof a hurikánová sezóna a srdce sezóny lesních požárů jsou stále před námi.

Téměř každý den vidíme, že se dějí věci, které jsme nikdy předtím neviděli.

Například lovci bouří uprostřed země právě zachytili kus kroupy, který byl ˝velký asi jako ananas˝... Val a Amy Castorovi, zkušení lovci bouří z televizní stanice KWTV v Oklahoma City, objevili v neděli na kraji silnice poblíž Vigo Parku kroupy o výšce více než 17,78 centimetrů, když pronásledovali velký bouřkový systém. Val Castor řekl, že kámen byl velký asi jako ananas. ˝To je největší krupobití, jaké jsem kdy viděl, a to se za bouřemi honím už více než 30 let,˝ řekl Castor.
Neměli bychom mít kroupy takové velikosti.

Ale to je ten ˝nový normál˝, kde stará pravidla prostě neplatí.
V Kalifornii došlo v posledních týdnech k alarmující sérii zemětřesení...
Za prvé, zemětřesení o síle 3,6 stupně Richterovy škály v údolí Ojai způsobilo 31. května slabé otřesy ze Santa Barbary do Los Angeles. Pak přišly dva malé otřesy pod východní částí Los Angeles El Sereno, nejsilnější o síle 3,4 stupně. Nakonec trojice otřesů zasáhla hranici Costa Mesa a Newport Beach a ve čtvrtek dosáhla síly 3,6 stupně. Půl tuctu zemětřesení o síle přes 2,5 stupně Richterovy škály za týden, které zasáhly tři různé části jižní Kalifornie, všechny v hustě obydlených oblastech, není běžným jevem.
˝To velké˝ nakonec přijde, ale nemyslím si, že přijde brzy. Doufám, že se v tom nemýlím.

I další národy jsou zasaženy jednou přírodní katastrofou za druhou.
Brazílie je zasažena obzvláště tvrdě. Děsivé záplavy se tam nějakou dobu dostávaly na titulní stránky novin, ale nyní se do centra pozornosti dostávají lesní požáry... Poté, co si historické záplavy nedávno vyžádaly 172 životů v pobřežních oblastech Brazílie, země nyní čelí nové krizi, protože v mokřadech Pantanal zuří požáry. Počet těchto požárů se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšil téměř desetinásobně, což připravilo půdu pro potenciální katastrofu horší než ničivé požáry v roce 2020. Vzhledem k tomu, že se očekávají extrémní sucha, je situace stále horší. Údaje brazilské agentury pro výzkum vesmíru, Národního institutu pro vesmírný výzkum (INPE), odhalují ohromující 980% skok v požárech v mokřadech Pantanal letos do 5. června ve srovnání se stejným časovým rámcem v roce 2023.

Když už mluvíme o Brazílii, je uprostřed nejhorší pandemie horečky dengue, jaká kdy byla v této zemi zaznamenána... Podle nových údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) zaznamenala Brazílie v roce 2024 nejvyšší počet případů horečky dengue na světě. V zemi je téměř 6,3 milionu pravděpodobných a 3 miliony potvrzených případů. Tato jihoamerická země čítá 82 % ze 7,6 milionu pravděpodobných případů horečky dengue zaznamenaných letos na celém světě WHO. Bohužel také představuje 77 % z 3 680 úmrtí na virus na celém světě a 82 % z 16 242 hlášených případů závažné horečky dengue.
V roce 2024 zatím došlo k nejzávažnějšímu propuknutí horečky dengue, jaké kdy bylo v Brazílii zaznamenáno. Podle ministerstva zdravotnictví byl do konce května počet pravděpodobných případů o 328 % vyšší než ve stejném období loňského roku, kdy již byl zaznamenán rekordní počet diagnóz horečky dengue.

Tolik morů právě teď způsobuje velké problémy po celém světě.
V Demokratické republice Kongo se počet případů neštovic vyšplhal na rekordní maximum a je to forma nemoci, která má obzvláště vysokou úmrtnost... Probíhající epidemie mpox kladu I v Demokratické republice Kongo si již vyžádala mnoho obětí: Demokratická republika Kongo hlásí ˝několik provinčních ohnisek˝, ke kterým došlo od začátku roku 2023 do 14. dubna 2024, s odhadovaným celkovým počtem 19 919 případů a 975 úmrtí - což znamená, že zemřel přibližně 1 z každých 20 pacientů. Tato epidemie je také možná nejrozšířenější: ˝Během let 2023 a 2024 byly hlášeny případy mpox kladu I z 25 z 26 provincií a poprvé z hlavního města Kinshasy,˝ poznamenal tým CDC. Děti jsou obzvláště zranitelné: Podle zprávy ˝dvě třetiny (67 %) podezřelých případů a více než tři čtvrtiny (78 %) podezřelých úmrtí se vyskytly u osob ve věku 15 let [nebo mladších]˝. Pokud někdy chytíte tuto formu Mpox, budete si ji pamatovat do konce života, i když přežijete, protože to bude nejhorší bolest, jakou jste kdy zažili. Ke všemu se uvádí, že vědci objevili ˝obří viry˝ v obrovských ledových příkrovech, které pokrývají Grónsko... Představa obřího viru číhajícího na obrovském ledovém příkrovu může znít jako zápletka nejnovějšího sci-fi trháku, ale stalo se to realitou poté, co vědci objevili obří viry při průzkumu grónského ledového příkrovu. Doufejme, že žádný z těchto ˝obřích virů˝ nepředstavuje pro lidstvo velkou hrozbu. Není však pochyb o tom, že v naší budoucnosti bude globálních pandemií více. Všechny trendy, o kterých jsem hovořil v tomto článku, se budou i nadále zintenzivňovat. Náš apokalyptický ˝nový normál˝ je tady.

Žijeme ve světě, který se úplně a naprosto zbláznil, a pokud chcete, můžete se pokusit to ignorovat, ale je to pravda.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/13/our-apocalyptic-new-normal-most-global-conflict-since-wwii-most-billion-dollar-disasters-ever-most-hungry-people-in-history/

Zpět