6721 Šéf NATO: Ukrajina Denes Albert

[ Ezoterika ] 2024-06-13

Šéf NATO: Ukrajina potřebuje nejméně 40 miliard eur ročně, dokud nebude Rusko poraženo

Kyjev obdrží dlouhodobou vojenskou a finanční pomoc od NATO ve válce s Ruskem, ujistil ve čtvrtek 6. června generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Kromě toho Stoltenberg požaduje od Západu nejméně 40 miliard eur ročně, dokud bude trvat válka.

Šéf NATO uvedl, že tato pomoc bude konkretizována na červencovém summitu NATO, ale nebude zahrnovat vyslání spojeneckých vojsk na Ukrajinu, píše EFE. ˝Na summitu NATO a v přípravných diskusích k němu budeme diskutovat o tom, jak zajistit, abychom podporovali Ukrajinu tak dlouho, jak to bude nutné,˝ řekl Stoltenberg během své první návštěvy Finska poté, co se země stala členem NATO. Slíbil také, že spojenci se na červencovém summitu NATO ve Washingtonu pokusí dohodnout na dlouhodobém finančním závazku, který by Ukrajině zaručil předvídatelnost a odpovědnost, kterou od svých spojenců v tomto konfliktu potřebuje.

Stoltenberg minulý týden odhadl, že vojenská pomoc poskytovaná Ukrajině státy NATO musí dosáhnout nejméně 40 miliard eur ročně, dokud bude potřeba ve válce s Ruskem; Vyzval také spojence, aby se ˝spravedlivě podělili o břemeno˝ financování této pomoci. Šéf NATO však ve svém čtvrtečním prohlášení také uvedl, že Aliance nemá v plánu vyslat vojáky na Ukrajinu, a trval na tom, že prioritou NATO je vytvořit pevný a institucionalizovaný rámec pro vojenskou a finanční podporu Kyjeva tak dlouho, jak to bude nutné. Stoltenberg v této souvislosti opět kritizoval zpoždění v dodávkách slíbených zbraní a munice na Ukrajinu a také jejich nedostatečnost. ˝V posledních měsících jsme zaznamenali určité mezery a zpoždění v dodávkách vojenské pomoci na Ukrajinu. Musíme zajistit, aby se to neopakovalo. A to je důvod, proč nyní pracujeme na vytvoření mise NATO pro Ukrajinu,˝ dodal generální tajemník NATO.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/13/nato-chief-ukraine-needs-at-least-e40-billion-a-year-until-russia-is-defeated/

Zpět