6680 Aštar: Věc sama o sobě není problém, problém je váš odpor You Are Loved

[ Ezoterika ] 2024-06-01

Pokud se vám stane něco špatného, nebo nepříjemného, nebo pokud je ve vašem životě něco špatného, nebo nepříjemného, často váš problém není v tom. Často je vaším problémem váš odpor k této věci. Jakmile uvolníte svůj odpor vůči němu, může se stát, že vaše utrpení skončí. Bolest je nevyhnutelná, ale utrpení je volitelné. Navíc, pokud uvolníte odpor, vaše duše často uvidí, že jste se poučili a že už není potřeba, aby se ve vašem životě objevovala ta nepříjemná věc. Ne vždy se to stane, ale určitě se to může stát. Předpokládejme například, že jste v současné době nezadaní a hluboce vás to trápí a cítíte, že potřebujete být ve vztahu a bráníte se být single. Z mého pohledu pravděpodobně váš problém není v tom, že jste single. Pravděpodobně je váš problém v tom, že se bráníte být single. A opuštění tohoto odporu může být ve skutečnosti krokem k tomu, aby vám pomohlo najít partnera. Není to záruka, ale může to tak fungovat. Co když ta nepříjemná věc, která je ve vašem životě, jako je svoboda, je ve skutečnosti dar? Co když je to neocenitelná příležitost, jak se zbavit odporu, nebo se naučit určité lekce, které je snazší se naučit, když jste single? Možná se v budoucnu ohlédnete zpět a budete upřímně vděční za tuto nepříjemnou věc, kterou dnes proklínáte, protože budete spokojeni s tím, kým jste, a uvidíte, že vám tato nepříjemná věc pomohla stát se tím, kým jste.

Právě teď si možná říkáte: mám v životě něco nepříjemného, nelíbí se mi to a jsem si jistý, že to, že je to v mém životě, není pro mé nejvyšší dobro. Ano, je to skutečně možné. Vaše duše organizuje velkou část vašeho života, aby vám pomohla poučit se a dosáhnout růstu duše, ale vaše duše neřídí celý váš život. Někdy jsou věci prostě na, to je také pravda. Ano, existuje božský plán, ale tento božský plán funguje v makroměřítku. Božský plán říká, že pozemšťané budou svobodní. Božský plán neříká, že 11. července 2024 Anne vylije kávu na Johnův oblek. Z Johnovy perspektivy by to mohlo být tak, že Anne vylila kávu na jeho oblek a nebylo to pro jeho nejvyšší dobro a nebylo to řízeno jeho duší. Je to prostě na. To je možné. Nebuďte však příliš rychlí a neříkejte, že něco prostě stojí za prd. Věci, které se zdají být na, mohou být velmi dobře řízeny vaší duší a může se z toho vyvodit důležitá lekce., nebo tato nepříjemná věc může být skvělou příležitostí k uvolnění odporu, nebo nadměrné připoutanosti.

Mimochodem, někdy se ve vašem světě říká, že připoutanost je špatná. To je často nepochopení buddhistické doktríny na Západě. Nedoporučuji věřit představě, že všechna připoutání jsou špatná, podle běžných anglických definic těchto slov. Koneckonců, jak by vypadal svět, kdyby rodiče nebyli připoutáni ke svým dětem a kdyby manželé nebyli připoutáni jeden k druhému? Pro drtivou většinu lidí jsou vztahy a rodina nesmírně důležité pro jejich pohodu, radost a růst a bylo by téměř psychopatické mít nulovou vazbu na své přátele, rodiče, děti a partnery. Pro většinu lidí není sezení o samotě na vrcholu hory a doslova nulová připoutání pro jejich nejvyšší dobro. Přílohy tedy nejsou problém. Problémem jsou nadměrné přílohy., nebo by se dalo říct, že chuť k jídlu je problém., nebo byste mohli říct, že lpění na věcech je problém., nebo by se dalo říct, že odpor je problém. Tyto věci jsou samozřejmě trochu odlišné, ale mohou to být problémy, zatímco připoutanost sama o sobě problematická není. Vraťme se k našemu hlavnímu tématu odporu. Řekněme, že si všimnete, že se něčemu bráníte, ale jste zmatení, protože neexistuje jasný důvod pro váš odpor k této věci.

Pak se může stát, že jste s touto věcí měli v minulém životě nepříjemnou zkušenost, a odtud pochází váš odpor. Předpokládejme například, že se často obáváte, že vás váš partner podvádí, i když vás v tomto životě nikdo nepodvedl a není důvod se domnívat, že vás váš partner podvede. Je možné, že jste byli v minulém životě podvedeni, a vy stále nesete tuto energii dál. , nebo se může stát, že jste v minulém životě podvedli partnera a stále se kvůli tomu cítíte provinile. Pokud jste nespravedlivě ublížili někomu jinému, může to ve skutečnosti vést k silnější energii, kterou si přenesete do dalšího života, než když někdo ublížil nespravedlivě vám. Pokud si vzpomenete, že jste někomu v minulém životě ublížili, můžete nahlas říct například: "Omlouvám se všem, které jsem v minulém životě podvedl. To mi je líto. Prosím, odpusť mi." To je velmi specifický případ.

Jak se obecně zbavujete rezistence? Je dobré si připomínat, že jste reinkarnující se duše a pouze prožíváte své fyzické tělo a mozek. Jakmile to skutečně pochopíte, mnoho věcí, proti kterým se pozemšťané často brání, vám už nebude připadat tak zoufalých. Protože jsou to všechno jen zážitky. Nepříjemné zážitky jsou na konci dne stále jen zážitky, tak proč by se jim vaše duše - vy - měla bránit? Je dobré si připomínat, že smyslem vaší duše v tomto životě je buď se něco naučit, nebo něco zažít, nebo být nápomocni. Bez ohledu na to, co děláte, máte zaručeno, že uspějete v učení se věcem a prožívání věcí. Také máte zaručeno, že uspějete ve službě, protože samotná vaše přítomnost na tomto světě je nabídkou energetické podpory zbytku lidstva. Takže váš životní cíl automaticky uspěje. Jistě, je možné uspět ve větší či menší míře, ale pro reinkarnující se duši je to úspěch, i když uspějete jen v mírné míře. Máte nekonečný čas a nekonečné životy na to, abyste se poučili a získali své zkušenosti a dělali veškerou servisní práci, kterou si přejete.

Už se vám to daří. Můžete v tom být v klidu a připsat si za to zásluhy. Skvělá práce. Nehraju si tu jen se slovy - myslím to vážně. Odvádíte skvělou práci. A navíc, pokud chcete uvolnit odpor, můžete použít metodu, kterou jsem sdílel ve svém poselství s názvem: "Aštar: pozorujte, vnímejte a teprve potom se rozhodněte, zda chcete jít do myšlenky."

Pokud jste například v současné době nezadaní a hluboce vás to trápí, můžete nejprve pozorovat, že o těchto myšlenkách přemýšlíte, a všimnout si, jak se cítíte ve svém těle. Pak můžete plně procítit emoce, což může trvat dlouho. Pokud se otevřete pocitům svých emocí, pak automaticky vyléčíte svou bolest a zbavíte se svého odporu. Po pozorování a cítění se pak můžete rozhodnout, zda chcete jít do myšlenky a začít přemýšlet v tomto smyslu a/nebo zda chcete podniknout praktické kroky. Doufám, že vám to pomohlo. Mám vás moc rád a každého z vás považuji za svou součást. Máte můj nejhlubší respekt k tomu, jak dobře se vám daří - upřímně řečeno, většina duší by na tom byla hůř, než jak se vám daří právě teď. Vedete si úžasně a jste úžasní.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=eoDtHeopt7E

Zpět