6661 Big Pharma zaplatila Fauciho Adam Andrzejewski

[ Ezoterika ] 2024-06-05

Big Pharma zaplatila Fauciho agentuře během pandemie 690 milionů dolarů
Adam Andrzejewski, generální ředitel a zakladatel OpenTheBooks.com, největší soukromé databáze veřejných výdajů.
Během pandemie začali mít Američané pocit, že velká vláda je velmi dobře zadobře s Big Pharma. Teď už víme, jak blízcí si byli. Nová data z Národního institutu zdraví odhalují, že agentura a její vědci vybrali během pandemie, od konce roku 2021 do roku 2023, na licenčních poplatcích 710 milionů dolarů. Jedná se o platby prováděné soukromými společnostmi, jako jsou farmaceutické společnosti, za licencování lékařských inovací od vládních vědců. Téměř všechny tyto peníze - 690 milionů dolarů - šly Národnímu institutu pro alergie a infekční nemoci (NIAID), subagentuře vedené Dr. Anthonym Faucim, a jejím 260 vědcům. Informace o tomto rozsáhlém soukromém královském komplexu jsou přísně střeženy NIH. Moje organizace OpenTheBooks.com byla nucena podat žalobu, aby odhalila licenční poplatky vyplacené od září 2009 do října 2021, které činily 325 milionů dolarů za 56 000 transakcí. Museli jsme se soudit podruhé, s Judicial Watch jako naším právním zástupcem, abychom vypáčili tuto novou nahrávku. Platby během pandemické éry raketově vzrostly: v těchto letech došlo k více než dvojnásobnému objemu peněžních toků do NIH ze soukromého sektoru ve srovnání s předchozími dvanácti dohromady. Celkem je to 1,036 miliardy dolarů. Není jasné, zda jsou do těchto nových čísel zahrnuty některé licenční poplatky za vakcíny Covid od společností Pfizer a Moderna, z nichž druhá jmenovaná se s NIH vyrovnala tím, že souhlasila s platbou 400 milionů dolarů. NIH to neříká. Americký lid má poslední šanci získat od Fauciho, tváře naší reakce na COVID, trochu upřímnosti, když v pondělí vypovídá před podvýborem Sněmovny reprezentantů pro pandemii koronaviru.

Je toho spousta, z čeho co se může zodpovídat. Léta se vysmíval otázkám ohledně možného střetu zájmů mezi tvůrci politiky COVID, kteří neúnavně prosazovali vakcíny, a příjemci soukromých licenčních poplatků. Nyní se bude muset zodpovídat i z bombastických e-mailů, které zaslal jeden z jeho náměstků a které popisovaly interní strategie, jak obejít federální zákon o svobodném přístupu k informacím. Fauci nebude moci komolit slova, aby se vyhnul kontrole, nebo nechat lidi fyzicky doručovat zprávy - což jsou jen dvě z činností, které Dr. David Morens, klíčový Fauciho náměstek, popsal jako obcházení zákona o svobodném přístupu k informacím. Místo toho se na Fauciho zaměří kamery z celého světa a on se bude zodpovídat z informací, které poskytl v přísežné výpovědi na začátku tohoto roku. Je to šance buď se očistit, nebo ještě více upevnit názor veřejnosti na něj a NIH jako na tajnůstkáře a egoisty. Kromě tohoto malého spolku vědců, kteří zatajují diskuse o původu viru, NIH důsledně přistupuje k žádostem o informace FOIA jako k vlastním virálním útokům. Není tedy divu, že jsme žalobci v šesti probíhajících případech FOIA.
Příznačné je, že NIH stále rediguje části údajů, které by nám pomohly snadněji spojit léčiva s jejich vládou placenými vynálezci. Odmítá nám například ukázat výši licenčních poplatků vyplacených jednotlivým vědcům. Takže stále nemůžeme zcela sledovat peníze. Senátor Rand Paul mezitím podpořil zákon o transparentnosti licenčních poplatků, který jednomyslně prošel výborem a zaslouží si okamžité hlasování. I Fauci by mezitím mohl udělat spoustu věcí. Mohl by dát najevo, že podporuje návrhy zákonů, jako je ten Paulův. Mohl by vyzvat NIH a CDC, aby dobrovolně "odmaskovaly" platby licenčních poplatků. Pak bychom mohli zjistit, zda jejich rozhodnutí přispěla k obecnému blahu, nebo k jejich vlastnímu. Fauci by také mohl podpořit opravy zákona o svobodném přístupu k informacím, které by vytvořily skutečné důsledky pro ty, kdo jej úmyslně porušují. Minimálně se musí omluvit za naprosté pohrdání FOIA a za válku za transparentnost, kterou vedou jeho kolegové a která se nyní objevila v soukromé komunikaci. Mezi nejzákladnější povinnosti vlády vůči veřejnosti patří zajišťování obecného blaha a vykazování svých příjmů a výdajů. Vzhledem k tomu, že Dr. Fauci uzavírá pět desetiletí ve vládě a stal se jejím nejlépe placeným byrokratem, měl by zvážit, zda tyto kolonky znovu zaškrtnout. Už kvůli starým časům.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/05/big-pharma-paid-690-million-to-faucis-agency-during-pandemic/

Zpět