6569 Boeing + AI Brian Shillhavy

[ Ezoterika ] 2024-05-23

Amerika: Podívejte se na výsledky své víry v technologii umělé inteligence! Příklad selhání Boeingu
"Jako manažer kvality v Boeingu jste poslední obrannou linií před tím, než se závada dostane k létající veřejnosti. A ještě jsem neviděl letadlo z Charlestonu, na které bych dal své jméno a řekl, že je bezpečné a letuschopné." Bývalý manažer kontroly kvality Boeingu John Barnett, nalezen mrtvý v březnu 2024. Výrobce komerčních letadel a americký vojenský dodavatel Boeing má zatím turbulentní rok 2024, protože se zdá, že téměř každý týden vidíme zprávy o tom, že jejich letadla nefungují a způsobují škody. Dnes ráno (21. května 2024) jedno z jejich letadel náhle bez varování kleslo o 7 000 stop během pouhých šesti minut, což způsobilo, že všichni v letadle, kteří nebyli připoutáni bezpečnostními pásy, letěli vzduchem a narazili do stropu a přihrádek nad hlavou. Jeden člověk zemřel a další byli zraněni, mnozí z nich kriticky. Po hodinách hledání jsem nenašel nikoho, kdo by zkoumal to, že i když má Boeing roční rozpočet na vývoj umělé inteligence a technologií ve výši 6,4 miliardy dolarů, a do technologie umělé inteligence investuje již více než deset let, nejen, že se jejich letadla nestávají bezpečnějšími a pokročilejšími díky této "novější" technologii, ale naopak se stávají nebezpečnějšími a méně pokročilými, než byla starší letadla před rychlým rozvojem všech těchto "technologií umělé inteligence".

Přinejmenším můžeme říci, že miliardy, které Boeing za posledních deset let vynaložil na umělou inteligenci a technologie, nezvýšili bezpečnost jejich letadel.

To zpochybňuje hodnotu utrácení tolika peněz na vývoj umělé inteligence. Automobilový průmysl stahuje své financování umělé inteligence pro "plně autonomní automobily bez řidiče" od roku 2022 po desetiletích utrácení, přičemž na masovém trhu zatím nejsou žádná plně autonomní auta bez řidiče. Ale kromě plýtvání výdaji na technologie, které jsou většinou sci-fi, vede přílišné spoléhání se na tuto technologii skutečně ke snížení výkonu a bezpečnosti. Zda není pimární příčinou všech těchto selhání Boeingu je otázka, kterou by si vyšetřovatelé a vládní agentury měli položit, ale nechtějí a ani nemohou. Měl Charles Darwin pravdu? Nebudou se ptát na tyto otázky, protože je v tom příliš mnoho peněz a primárním cílem je zisk, nikoli bezpečnost veřejnosti.

Výdaje na umělou inteligenci v roce 2023 jsou jedinou věcí, která udržela finanční systém solventní. Nemohou si klást tyto otázky, protože technologie se vyvíjí tak rychle, že jen určitý počet technologů má odborné znalosti k auditu takové technologie, a ti nepracují na výplatních páskách vlády, ale v soukromém sektoru, který se stává nechutně bohatým. Opravdu si myslíte, že se budou auditovat a podávat špatnou zprávu o této technologii, která v současné době dělá každý den nové milionáře a přidává na stále rostoucí seznam miliardářů? Ani náhodou. Pokud jde o umělou inteligenci a technologie v roce 2024, technologie mají na starosti opice. Poslední incident je singapurských aerolinek, které jsou mimochodem považovány za jedny z nejbezpečnějších, ne-li za nejbezpečnější leteckou společnost na světě. Jediná tragédie, která se jí stala, se odehrála v říjnu 2000, kdy Boeing 747-400 vzlétl z uzavřené ranveje na Tchaj-wanu za silného deště a havaroval. 83 lidí na palubě nepřežilo. Média budou z této nehody obviňovat cokoliv, kromě Boeingu a jeho technologie.
Deník Daily Mail je toho dokonalým příkladem, když dnes zveřejnil článek s titulkem: "Hrůza z letu Singapore Airlines: Věda za turbulencemi".

width=
Ušetřím vám čas, a dám vám stručné shrnutí: Podle nich to bylo kvůli "změně klimatu" a byla to chyba počasí, a můžeme očekávat více téhož. Nicméně to, co se dnes stalo s tímto náhlým pádem letadla bez varování, které mělo za následek oběti, je podle bývalého pilota RAF, s nímž The Sun hovořil, extrémně vzácné. Learmount řekl deníku The Sun: "Existují náznaky, že posádka nevěděla, že tato turbulence přichází, nebo neočekávala, že to bude něco takového, jak se ve skutečnosti ukázalo. Všichni v letadle byli relativně nepřipraveni, a to je nebezpečné. Pokud máte neustále volně zapnutý bezpečnostní pás, taková katastrofa se vám nestane." Pan Learmount vysvětlil, že závažnost turbulencí byla "velmi vzácná" a téměř žádné předchozí případy nevedly ke smrti cestujícího. Když se ale podívám na některá první data, která se v souvislosti s tím objevují, zní to naprosto děsivě. Pád o 2 000 metrů. To je něco, co by byl opravdu děsivý zážitek." Za celou dobu, co byl pilotem RAF, Learmount nikdy nezažil ten typ prudké turbulence, která by způsobila pád letadla o 2 km, podle údajů sledovače letů FlightRadar24.

Jakkoli to bylo vzácné, podobná událost se ve skutečnosti stala před několika týdny v Austrálii s letadlem Boeing: Nejméně 50 lidí bylo zraněno, když Boeing 787 provozovaný společností LATAM Airlines v pondělí náhle spadl uprostřed letu ze Sydney do Aucklandu, uvedla letecká společnost a novozélandská zdravotnická organizace, která zraněné ošetřovala. Letadlo zažilo silné otřesy a v důsledku toho bylo 10 cestujících a tři členové palubního personálu převezeni do nemocnice, uvedl jihoamerický dopravce, který vyšetřuje příčinu. Co bylo podle cestujících příčinou? Brian Jokat, který byl na palubě letadla, řekl, že viděl, jak pasažér narazil do střechy letadla, než spadl zpět dolů a udeřil se žebry o loketní opěrku. "Letadlo bez ohlášení prostě spadlo. Chci říct, že to spadlo na rozdíl od čehokoliv, co jsem kdy zažil při jakékoliv menší turbulenci, lidé byli vymrštěni ze svých sedadel, narazili na střechu letadla a vrhli se do uliček," řekl BBC pasažér Brian Jokat. Jokat řekl, že poté, co letadlo přistálo, pilot přišel do zadní části kabiny. Zeptal jsem se ho, co se stalo, a on mi řekl: ´Na chvíli jsem ztratil své nástroje a pak se to najednou vrátilo´" Páni, ti otravní démoni klimatických změn jsou tak záludní, že mohou skutečně infiltrovat technologii letadla a způsobit jeho selhání!

Obrovské investice Boeingu do technologií umělé inteligence za poslední desetiletí
Když se dnes v roce 2024 používá termín "AI", téměř každý mu rozumí v souvislosti s novou umělou inteligencí LLM (Large Language Models), která byla veřejnosti představena na konci roku 2022 spuštěním chatovacího robota s umělou inteligencí, ChatGPT a dalších podobných vyhledávacích nástrojů, které byly od té doby vydány. Ale masivní výdaje na vývoj umělé inteligence mají historii, která je stará více než 75 let, což ukazuje mnoho desetiletí plýtvání výdaji na sci-fi. Téměř 6 let starý článku vysvětluje, jak Boeing vyvíjel tuto technologii umělé inteligence pro letectví, aby vydělal více peněz. Video demo v článku je 7 let staré. https://aithority.com/technology/analytics/how-artificial-intelligence-is-rolling-the-blades-of-fortune-for-boeing/

Je umělá inteligence štěstí pro Boeing -
Od roku 2015 má výrobce letadel Boeing za sebou dlouhou a vzrušující cestu v oblasti umělé inteligence a sleduje myšlenku vytváření samolétajících a samoopravných letadel. Umělá inteligence mění cestu letecké mobility díky přijetí mezi technologické giganty. S Boeingem udělala umělá inteligence kvantový skok do oblak - relativně méně přeplněný prostor ve srovnání se silnicemi a kolejemi. Může nám ještě nějakou dobu trvat, než uvěříme v umělou inteligenci a internet věcí, které bezpečně řídí naše auta na silnicích, ale s leteckými společnostmi je to zdravější a pevně v mezích víry. Představa, že umělá inteligence létá s letadly a přepravuje lidi a náklad po obloze, křičí o pozornost. Dnes je umělá inteligence skromným partnerem, který pomáhá Boeingu dosáhnout nových výšin v leteckém průmyslu s bezprecedentním důrazem na údržbu a bezpečnost letadel.

Jejich technologie umělé inteligence, kterou vyvíjeli od roku 2015, byla věc "víry" s "bezprecedentním důrazem na údržbu a bezpečnost letadel". Po investicích do této technologie umělé inteligence nejsou důkazy, že jejich "údržba a bezpečnost letadel" je lepší než před deseti lety. Investice a humbuk týkající se umělé inteligence jsou dnes založeny na SYSTÉMU PŘESVĚDČENÍ, a ne na skutečných důkazech, že tato technologie funguje. A co je to systém víry?

Zde je další článek, který jsem našel o fascinaci Boeingu touto technologií již v roce 2019, asi před 5 lety. Jedná se o blogový příspěvek na Webové stránce Muzea letectví https://blog.museumofflight.org/boeing-bots-and-the-future-of-ai-in-aviation

Boeing, roboti a budoucnost umělé inteligence v letectví
Všichni jsme se seznámili s hororovými příběhy o technologických nehodách zahrnujících roboty osobních asistentů, jako jsou Alexa a Siri, a samořiditelných aut. V březnu 2018 zabilo v Tempe samořídící SUV Uberu - vozidlo naprogramované algoritmy hlubokého učení, které tvoří technologii umělé inteligence (AI). Společnost okamžitě pozastavila testování, dokud nebude možné provést zlepšení. Když však zvažujeme důsledky technologie umělé inteligence pro budoucnost letectví, existují hlavní hráči, mocenské pohyby a předpovědi, které naznačují, co nás čeká. Zatímco samořiditelná auta mají před sebou ještě dlouhou cestu, umělá inteligence v dohledné době nezmizí a velcí hráči v leteckém průmyslu, jako je Boeing, investují do technologií, které nás mohou přiblížit osobním formám letecké dopravy, samolétajícím letadlům a bezpilotním letadlům. Tato třetí možnost je pro letecké společnosti atraktivní investicí. Lidé jsou koneckonců omylní a drazí. Máme otravné potřeby, jako je jídlo, spánek a vídat se s rodinou. Bezpilotní letadla by mohla všechny tyto neefektivity odstranit a Boeing začíná zkoumat, jak to umožnit.

Zachytili jste systém přesvědčení, který je zde vyjádřen v tomto článku z roku 2019, který pojednával o technologii umělé inteligence POUZE z hlediska budoucnosti, a nikoli z hlediska současnosti, nebo minulosti? Systém víry je takový, že lidé jsou slabí a neefektivní a umělá inteligence je lepší, ale pouze koncepčně, protože to nikdy nebylo prokázáno. A STÁLE to nebylo prokázáno! Dnešní důkazy, jako jsou letošní děsivé příběhy o masivních neúspěších Boeingu, ve skutečnosti ukazují na opačný závěr: technologie umělé inteligence se nemůže rovnat lidské moudrosti a znalostem.

Takže až si přečtete o tomto posledním incidentu s osobním letadlem Boeing, které používá Singapore Airlines, a jak je na vině "změna klimatu" a špatné počasí, které je něco, co nemůžeme ovlivnit, abychom zabránili nehodám, jako je tato, uvědomte si prosím, že Boeing investuje do technologie pro detekci turbulencí ve vzduchu, jako je tato, od roku 2010!

Zde je článek z roku 2017 o této technologii, která měla zabránit nehodám, jako je ta smrtelná, která se stala dnes: https://www.flightsafetyaustralia.com/2017/10/boeing-to-test-clear-air-turbulence-warning-system/

Boeing testuje varovný systém turbulence ve vzduchu
Boeing a Japonská agentura pro letecký a kosmický průzkum (JAXA) budou příští rok testovat laserovou technologii, která by mohla piloty aerolinek varovat až minutu předem před jinak nezjistitelnými turbulencemi čistého vzduchu, nebo střihem větru.
Podle tiskové zprávy společnosti Boeing je laserová technologie, známá jako detekce a měření světla (LIDAR), navržena tak, aby měřila vítr až do vzdálenosti 17,5 kilometru.
Boeing a JAXA spolupracují na integraci technologie LIDAR do komerčních letadel od roku 2010.

Realita limitů technologie a umělé inteligence se nyní odhaluje u společností, které z toho profitovaly a spěchaly na trh bez důkazu, že skutečně dělá to, co tvrdí, což právě teď vidíme v reálném čase u Boeingu. Jedním z odvětví, které utrpělo novou umělou inteligencí LLM, je Hollywood, kde produkují skutečnou fikci pro masy a kde je umělá inteligence ohrožuje tím, že jim v podstatě krade veškerou práci z minulosti, aby vytvořila tyto nové datové sady AI LLM. Byla jsem zvědavá na novou epizodu z nového televizního seriálu, který měl premiéru letos s názvem "Elsbeth", což je jakási ženská verze staršího televizního seriálu "Columbo" s Peterem Falkem, který byl vyšetřovatelem, který řešil vraždy, a vystupuje jako nemotorný idiot, ale ve skutečnosti je to brilantní člověk, který dokáže záhadné vraždy vyřešit. Epizoda se jmenovala "Umělý génius" a zesměšňovala umělou inteligenci a to, jak je neefektivní, zejména ve srovnání s někým, kdo je skutečně "inteligentní". Můžete se podívat na hlavní klip https://www.tvguide.com/videos/elsbeth/1001128464/elsbeth-artificial-genius/8923339/
Pátrají po údajném vrahovi. Nová "aplikace" s umělou inteligencí využívá kamery u dveří sousedství k odhalení zlodějů, a testuje ji newyorské policejní oddělení. Elsbeth zjistila, že vrah, kterého hledají, je skutečným vývojářem aplikace, a zametl stopy tím, že vytvářel falešná hlášení o únosech psů v sousedství. Dělala vyšetřování staromódním způsobem, když mluvila s lidmi ze sousedství. Našla ženu, která venčila psy, a znala každého psa v REÁLNÉM životě, ne díky VIRTUÁLNÍMU falešnému životu online. Je to zábavná epizoda, která ukazuje, jak falešná je tato technologie, zejména ve srovnání se skutečnou lidskou inteligencí. Producenti a scénáristé v Hollywoodu, alespoň někteří z nich, se konečně probouzí a začínají si tento podvod uvědomovat. Nyní jen potřebujeme přimět zbytek společnosti, aby se probudil a uvědomil si falešná tvrzení o této technologii umělé inteligence, než zemře a bude trpět více lidí.Zdroj: https://eraoflight.com/2024/05/23/america-behold-the-results-of-your-faith-in-ai-technology-the-boeing-example-of-failure/

Zpět