6562 Konec 💲💲💲 Brian Shillhavy

[ Ezoterika ] 2024-05-22

Vláda amerického dolaru jako světové rezervní měny se rychle chýlí ke konci - souvisí s tím smrt íránského prezidenta?
Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden uskutečnil dvoudenní návštěvu Číny, aby se setkal se svým protějškem, čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Zdá se, že mnoho západních médií bylo poblázněno skutečností, že se ti dva na veřejnosti objímali, což bylo údajně bezprecedentní, a to zplodilo desítky článků konspiračních teorií korporátních médií o tom, co je učinilo tak šťastnými. Nyní se však začínají objevovat podrobnosti o schůzce, zejména proto, že některé zdroje začaly překládat ruskou a čínskou verzi toho, co se během schůzek stalo. A pokud jsou tyto anglické zprávy přesné, není divu, proč byli oba tak šťastní, protože se zdá, že nadvláda amerického dolaru jako světové rezervní měny je na ústupu, jelikož zbytek nezápadního světa rychle opouští americký dolar. Znamená to zkázu pro Spojené státy a konec amerického impéria jako nejmocnějšího národa světa. A teď k tomu přidejte zprávu o podezřelé smrti íránského prezidenta, ke které došlo tento víkend, a možná nyní můžeme jasněji vidět do budoucnosti, abychom pochopili, co se stane dál. Není to hezký obrázek, alespoň ne pro Američany. Eric Peters,CIO společnosti One River Asset Management, napsal dnes článek publikovaný na ZeroHedge News:

Společné prohlášení Číny a Ruska se čte jako návod, jak vytvořit plně nezávislou politickou a ekonomickou zónu.

- Pro průmysl - rozvoj konstrukce civilních letadel, stavby lodí, automobilek, průmyslu obráběcích strojů, elektrotechnického průmyslu, hutnictví, těžby železné rudy, chemického průmyslu a lesnictví.
- Pro zemědělství - rozšířit vzájemný přístup k zemědělským produktům, zvýšit objem obchodu se sójovými boby, chovem prasat, produkcí vody, obilím, tukem a olejem, ovocem a zeleninou, ořechy a dalšími produkty.
- Pro energetiku - usilovat o stabilitu a udržitelnost globálního trhu s energií, posilovat hodnotové řetězce v palivovém a energetickém komplexu. Rozvíjet tržní spolupráci v oblasti ropy, zemního plynu, LNG, uhlí a elektřiny, zajistit stabilní provoz příslušné přeshraniční infrastruktury a vytvořit podmínky pro nerušenou přepravu energetických zdrojů.
- Pro jadernou energetiku - prohloubit partnerství v mírové jaderné energetice. Včetně termojaderné fúze, reaktorů s rychlými neutrony a uzavřeného jaderného palivového cyklu.
- Pro Tchaj-wan - Rusko znovu potvrzuje svůj závazek k principu "jedné Číny", uznává, že Tchaj-wan je nedílnou součástí Číny, staví se proti nezávislosti Tchaj-wanu v jakékoli formě a pevně podporuje kroky čínské strany na ochranu vlastní suverenity a územní celistvosti, jakož i na sjednocení země.
- Pro Ukrajinu - Ruská strana pozitivně hodnotí objektivní a nezaujatý postoj Číny k ukrajinské otázce. Čína podporuje úsilí ruské strany o zajištění bezpečnosti a stability, národního rozvoje a prosperity, suverenity a územní celistvosti a staví se proti vměšování zvenčí do vnitřních záležitostí Ruska.
- Pro technologie - rozvíjet spolupráci v oblasti informačních a komunikačních technologií, včetně umělé inteligence, komunikací, softwaru, internetu věcí, open source, síťové a datové bezpečnosti, videoher, koordinace rádiových frekvencí, specializovaného vzdělávání a průmyslové výzkumné činnosti.
- Pro trhy - zvýšit podíl národních měn v bilaterálním obchodu; podporovat vydávání dluhopisů na obou trzích; rozvíjet pojišťovací a finanční trhy. Tento proces již zjevně probíhá. A stejně tak i jejich ústup z amerických trhů.

Rozuzlení:
Západ po invazi na Ukrajinu zmrazil ruské rezervy v hodnotě více než 300 miliard dolarů. Moskva už naše dluhopisy kupovat nebude. Čína od roku 2022 snižuje držbu dluhopisů amerického ministerstva financí a agentur. V prvním čtvrtletí prodala dalších 53,3 miliardy dolarů. Držba klesla na 767 miliard dolarů, což je úroveň, která byla naposledy zaznamenána v roce 2009. Poté, co USA po vypuknutí války na Ukrajině odřízly Rusko od Západem podporovaného bankovního systému SWIFT a pak nedávno zabavily jeho aktiva v amerických dolarech, co si mysleli, že udělá zbytek světa? Nezápadní země ve zbytku světa spěchají tak rychle, jak jen mohou, aby snížily a odstranily svou závislost na americkém dolaru. Nestalo se tak reakčním způsobem, který by překvapil globalisty v USA, o nichž některé zahraniční mocnosti nyní hovoří jako o "Amerických oligarších", protože přinejmenším jeden americký ekonom, který pracoval pro Joea Bidena od doby, kdy byl viceprezidentem za Obamy, předpovídal tento útěk od dolaru po celá léta a snažil se ho otočit pozitivním směrem.

Větší tlak na dolar
O víkendu americké ministerstvo zahraničí zveřejnilo zprávu o zabavení ruských suverénních aktiv v USA a povzbuzení dalších členů G7, aby učinili totéž. Nevýhody toho, že to Spojené státy dělají, když mají trvale velké fiskální a obchodní deficity, by se zdály zřejmé, ale zjevně tomu tak není. Ostatní země, které nejsou spojenci/podřízeny USA, budou méně pohodlné držet aktiva v amerických dolarech, ze strachu, že jejich aktiva by mohla být v určitém okamžiku také hromadně zabavena. Ve skutečnosti se zdá, že se to již děje, protože Čína právě prodala rekordní množství amerických státních dluhopisů.

Vladimir Putin si představuje de-dolarizaci
Ke konci své státní návštěvy v Číně odpovídal prezident Putin v Charbinu na otázky ruských médií. V odpovědi na otázku týkající se problému s vypořádáním plateb mezi Ruskem a Čínou Putin hovořil o mimořádných výhodách, které Amerika získala z vydávání světové rezervní měny, a o tom, jak nedávná americká politika podkopala důvěru v dolar. Dospěl k závěru, že proces odklonu zemí od dolarového vypořádání již začal a nelze jej zastavit: Všechny země světa důvěřují americké ekonomice, její síle a stabilitě a berou tyto kousky papíru. Dává to zdánlivě nevysvětlitelné výhody americké ekonomice a finančnímu systému. Podle našich odborníků je to více než 10 bilionů dolarů, jednoduše nevydělané peníze, které spadly z nebe kvůli používání dolaru jako rezervní světové měny. Obecně platí, že závazky amerického měnového systému vůči zbytku světa činí přibližně 53,4 bilionu dolarů. Jelikož však úřady Spojených států z politických důvodů podkopávají důvěru v dolar, oslabují svůj hlavní a nejdůležitější nástroj své moci - dolar samotný. Způsobují si nenapravitelné škody. To znamená, řečeno triviálně našimi známými rčeními, podřezávají si větev. To je strašná hloupost. Ale nemohou přestat. Máme nevýhodu v tom, že jsme nuceni hledat jiné příležitosti. Má to však i své výhody, protože situace, kdy jedna strana diktuje svou vůli zbytku světa, a to i v politické sféře, pomocí finančních a ekonomických nástrojů, je nepřijatelná. A ujišťuji vás, že ve všech zemích světa se stačí podívat na objem rezerv a na to, jak klesají v dolarech. Celý svět na to reaguje. Myslím si, že tento proces je nevyhnutelný. Samozřejmě, že procházíme přechodem, a to je správný proces. Je to spojeno s určitými náklady a obtížemi, ale celkově je správné, když hovoříme o přechodu na národní měny při vypořádání, nebo o vytvoření některých jiných nástrojů vypořádání s jinými zeměmi. Tento proces probíhá, začal, už ho nelze zastavit.

Možná Bidenova administrativa chce, aby se to stalo
V neděli Balaji Srinivasan, inženýr Stanfordského doktorátu, který se stal podnikatelem (v genetice a kryptoměnách), sdílel příspěvek na X, který obsahoval GIF snímků obrazovky op/eds Jareda Bernsteina za posledních deset let vyzývajících k sesazení krále Dollara z trůnu. Jared Bernstein byl tehdejším hlavním ekonomem viceprezidenta Bidena a v současné době je předsedou Rady ekonomických poradců prezidenta Bidena. Zde je plný text Srinivasanova příspěvku:

DEDOLARIZACE → REINDUSTRIALIZACE?
Teoreticky dedolarizace umožňuje reindustrializaci. Protože když můžete vyvážet dolary, proč stavět něco jiného? Vyděláte 99,99+ centů na dolaru za nový dolar. Je to zboží s velmi vysokou marží, vyrobené s nulovým úsilím a nulovým znečištěním. Proč vyrábět šrouby, letadla, nebo vlaky, když můžete doslova tisknout peníze? Ať to někdo udělá v zámoří. Taková byla logika éry ~1971-2021. Problém však nastává, když si lidé doma i v zahraničí začnou uvědomovat, že tratí, aby podpořili dolar., nebo když jste ve vojenském patu s Čínou a fiat měny jsou najednou méně hodnotné než skutečné továrny. V takovém případě, pokud chcete něco v Americe vyrábět, musíte přestat tisknout věci v Americe. A to je důvod, proč všichni od střízlivých finančních analytiků, jako je Luke Gromen, až po Bidenovy poradce, jako je Jared Bernstein, mluvili o sesazení dolaru z trůnu. Problém je v tom, že je mnohem snazší zavádět měny, než stavět továrny. Čína strávila posledních 45 let formováním své ekonomiky v průmyslovou velmoc, zatímco USA strávily tato desetiletí deindustrializací, regulací a offshoringem. Stejně jako USA má i Čína kulturu špičkových technologií, ale má také kulturu low-tech a medium-tech - kulturu kvalifikovaných a továrních dělníků.

Je velmi netriviální vrátit to zpět do USA. Nejlepším možným výsledkem by ve skutečnosti mohlo být skočit s robotikou. Takže se raději modlete za @elonmusk a @adcock_brett a @kvogt, aby humanoidní roboti fungovali. Samozřejmě, Washington DC bojoval s umělou inteligencí a samořízením na každém kroku, takže pravděpodobně budou bojovat i s roboty.

A pokud se tak nestane - pokud robotický skok narazí na překážku, jako je skutečnost, že mnoho částí dodavatelského řetězce robotiky se stále vyrábí v Číně - směřujeme k těžké situaci. Je to místo, kde DC ztrácí nejprve svou fyzickou moc a pak svou finanční sílu, možná přes noc. Protože továrny nedostanete zpět okamžitě, když svět sesadí z trůnu rezervní měnu. Jak jsem od 4. čtvrtletí roku 2022 psal mnohokrát, technologie v USA PADÁ a stále přichází o pracovní místa, zatímco nadále investují $billiony do technologií, které NIC NEPRODUKUJÍ, jako je umělá inteligence, která pouze umožňuje přístup k datům vyšší rychlostí, ale nepřináší nic nového. Všechny investice do současné technologie jsou založeny na humbuku a pomýlené víře, jako je mýtus, že roboti mohou nahradit lidi. Americká ekonomika se zhroutí a nepůjde o "měkké přistání". Jakmile bude americký dolar sesazen z trůnu světové ekonomické měny, život ve Spojených státech už nikdy nebude stejný. Rozhlédněte se kolem sebe na lidi a věci, kterých si vážíte, a buďte připraveni je ztratit, protože USA právě teď žijí ve vypůjčeném čase. Horní fotografie zleva doprava: Izraelský ministr zpravodajských služeb Gila Gamliel, Yasmine Pahlavi, Reza Pahlaví - íránský korunní princ v exilu, Sara Netanjahu a izraelský premiér Benjamin Netanjahu 6. června 2023. Spodní fotografie: Rezá Pahlaví, íránský korunní princ, u zdi nářků v Jeruzalémě v roce 2023..

Hlavní zprávou tohoto víkendu byla údajná smrt íránského prezidenta Ebráhíma Raísího, která byla hlášena jako havárie vrtulníku. Neměl jsem v plánu o tom dnes napsat článek, protože při velkých událostech, jako je tato, kde se v zákulisí děje očividně více, než se o tom píše, rád čekám 48-72 hodin, než se scénář, který byl napsán, odehraje, dostanu se za intro a alespoň do kapitoly 1, abych mohl lépe porozumět tomu, co se skutečně děje. Toto je další zpráva publikovaná minulý týden v íránských médiích, kterou jsem se rozhodl zahrnout do tohoto článku již před údajnou havárií:

Írán a Rusko pracují na jednotné měně BRICS: Vyslanec

TEHERÁN (Tasnim) - Írán a Rusko spolupracují na vytvoření jednotné měny BRICS, oznámil íránský velvyslanec v Moskvě Kazem Jalali. Írán se aktivně podílí na aktivitách organizovaných pod ruským předsednictvím v BRICS a země pracují na vytvoření jednotné měny pro asociaci, řekl Jalali na tiskové konferenci během "Rusko - islámský svět: Kazaňské fórum". Velvyslanec poznamenal, že Írán jako nový členský stát asociace provádí rozsáhlou práci v BRICS, uvedla agentura TASS. "Vytvoření nové jednotné měny v rámci přidružení je to, na čem Rusko a Írán pracují," uvedl diplomat. Jalali řekl, že Spojené státy používají dolar k vytváření omezení, a proto je na pořadu dne používání národních měn při vzájemném vypořádání. "Více než 60 % bilaterálního obchodu je v rublech a riálech," řekl a dodal, že vztahy mezi Ruskem a Íránem jsou nyní ve "zlaté fázi". Takže jdu proti své obvyklé politice čekat a sledovat, jak se to vyvine v příštím dni, nebo dvou, a spekulovat o tom, co by mohlo stát za ohlášenou smrtí prezidenta Raísího.

Zaprvé, proč mám podezření, že jeho smrt, pokud skutečně zemřel, NENÍ to, o čem někdo v médiích informuje?
Jedna z prvních věcí, kterou udělám, když se stane významná událost, jako je tato, o které informují korporátní média, je, že se podívám na něco publikovaného, co se pokouší vysvětlit, proč se to děje, a je to publikováno tak rychle, že existuje silná pravděpodobnost, že to bylo napsáno PŘEDTÍM, než se událost stala. A skutečně, PŘEDTÍM, než bylo Raísího tělo objeveno a íránská média potvrdila, že je mrtvý, byl tento článek publikován v Atlantik:(Také si dávejte pozor na výmluvné znaky v psy-op článcích, jako je tento, kde citují "zdroje", které jsou známy pouze jim.)

Komu by smrt Ebráhíma Raísího prospěla?
Pokud by iránský prezident přišel o život při havárii vrtulníku, rozpoutá to zuřivý boj o moc. Nehody se stávají všude, ale ne všechny nehody jsou stejné. To, co následuje, je velmi dlouhý článek, který zachází do velkých podrobností o politické struktuře v Íránu, jako je skutečnost, že Raísí byl většinou politickou figurkou, zatímco skutečným vůdcem, který v Íránu rozhodoval, byl islámský vůdce Seyyed Ali Hosseini Khamenei, nejvyšší vůdce Íránu a nejdéle sloužící hlava státu na Blízkém východě.

Článek zachází do velkých podrobností o vnitřní politice v Íránu a spekuluje o tom, kdo by mohl Raísího nahradit. Jako ostřílený novinář vás mohu ujistit, že článek této délky s tolika podrobnostmi trvá mnoho, mnoho hodin výzkumu a napsání, a to až do dvouciferných hodin, a můj odhad by byl mezi 20-40 hodinami na výzkum, napsání a publikování takového článku. Neexistuje žádný způsob, jak by tento článek mohl být napsán a publikován mezi dobou, kdy bylo oznámeno, že Raísí je nezvěstný, a okamžikem, kdy bylo oznámeno, že je mrtev o několik hodin později. Takže údajná smrt Raísího byla očividně naplánovaná a příběh se odehrává podle scénáře a my se o tomto novém scénáři dozvíme více v následujících dnech a týdnech, jak se bude vyvíjet.

Až budete číst zprávy v nadcházejících dnech, chápouce, že to, čím nás korporátní média krmí, je to, čemu CHTĚJÍ, abyste věřili bez ohledu na fakta a pravdu, zde jsou některé informace o Íránu, které jsem již dříve publikoval a které dnes nejsou široce publikovány, nebo známy.

Toto je z článku, který jsem publikoval v březnu tohoto roku:
To, co mnozí z veřejnosti o Íránu nevědí, je to, že byl vždy silným spojencem jak USA, tak Izraele až do roku 1979 a islámské revoluce, která v té době sesadila íránského krále (šáha). Poslední šáh se svou ženou Farah a jejich synem, současným korunním princem v exilu Rezou Pahlavím. Zdroj. Synem bývalého šáha je Rezá Pahlaví, o němž se mluví jako o "íránském korunním princi v exilu" a je také sionistou, který je dobrým přítelem izraelského prezidenta Benjamina Netanjahua. Pahlaví je jediný muslim, kterého jsem kdy viděl modlit se u "Zdi nářků" v Jeruzalémě.což se mu loni povedlo.

Mohla by Raísího smrt vydláždit cestu k návratu sionistického prince na trůn jeho otce v Íránu a nahrazení vládnoucího islámského vůdce? Kdo ví? Nevidím scénář, kdy by k tomu došlo v dohledné době, vzhledem k silným protiizraelským náladám dnešního íránského lidu, pokud by se v Íránu nestal nějaký druh útoku, nebo události pod falešnou vlajkou, která by vyvolala strach obyvatelstva, kde by udělali cokoli, aby získali zpět mír, dokonce by dosadili prosionistického krále. Současné politické síly v Íránu by však mohly Raísího nahradit někým, kdo by Pahlavímu alespoň více sympatizoval, a položit tak základy pro budoucnost. Ale opět, tento příběh Raísího smrti není tak významný jako zpráva, že americký dolar se zdá být na pokraji kolapsu.

Existuje mnoho těch, kteří věří, a já mám tendenci souhlasit, že vládnoucí "oligarchové", kteří ovládají Británii a Velkou Británii (napojení na rodinu Rothschildů) a kteří ovládají USA (napojení na rodinu Rockefellerů), nedovolí, aby USA ztratily kontrolu nad nejmocnější měnou světa, a místo toho spálí celý finanční systém. dláždit cestu pro nový systém založený na digitálních měnách. Ale opět, takový scénář má nerealistický pohled na naši současnou technologii a na to, jak je křehká, protože fungování digitálních měn závisí na dvou věcech: internetu a elektrické síti, aby je provozovaly, a pokud se jedno z nich zhroutí, digitální měny jsou bezcenné. Mezitím připravte svá srdce a mysli na pád amerického impéria. Lépe jest utíkati se k Hospodinu, nežli doufati v člověka. Lépe jest utíkati se k Hospodinu, nežli doufati v knížata. (Žalm 118:8-9)

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/05/22/the-reign-of-the-u-s-dollar-as-the-worlds-reserve-currency-is-rapidly-coming-to-an-end-is-the-death-of-the-iranian-president-related/

Zpět