6466 Globální ekonomické zpomalení již probíhá Brandon Smith

[ Ezoterika ] 2024-05-08

Pokud se lidé v posledních několika letech naučili něco z elit Ivy League a televizních mluvících hlav, které je krmili ekonomickými předpovědi, doufám, že konečně pochopí, že ˝experti˝ se obvykle mýlí a že alternativní analytici mají mnohem lepší výsledky. Kdykoli zavolají ekonomové establishmentu, opak se obecně ukáže jako pravda.

Jinak řečeno, alternativní ekonomické předpovědi jsou obvykle daleko před křivkou - to, o čem mluvíme, by dnes mohlo být označeno jako ˝šíření zkázy˝ nebo ˝konspirační teorie˝. Za tři roky nebo méně to bude považováno za všeobecně známé a mainstreamoví ˝experti˝ budou tvrdit, že ˝to celou dobu viděli˝, zatímco si berou zásluhy za finanční hovory, které nikdy neuskutečnili. To byl dlouhodobý vzor a je to něco, co my v alternativních médiích očekáváme.

Co se mě týče, roky jsem varoval před hrozbou blížící se stagflační krize, která nakonec tvrdě zasáhla ˝postpandemické˝ USA. Vrátní zařízení popřeli, že by něco takového bylo možné. Když se to stalo, tvrdili, že je to ˝přechodné˝. Nyní argumentují, že se blíží měkké přistání a není se čeho bát, že do systému budou pumpovány biliony peněz z vrtulníků. Tvrdí, že se nic důležitého nezmění.

Předpověděl jsem také, že Fed vytvoří scénář Hlava 22, ve kterém úrokové sazby klesnou do ekonomického oslabení, zatímco inflační tlaky se rozšiřují. Navrhl jsem, že centrální banka bude držet sazby vyšší mnohem déle, než tvrdili mainstreamoví analytici. Přesně to se stalo. Můj postoj je jednoduchý - Federální rezervní systém je sebevražedný atentátník .

Komu budeš věřit? Nezávislí ekonomové, kteří znovu a znovu prokázali pravdu? Nebo chlapi z Ivory Tower, kteří se neustále mýlili? Řeknu to takto: Pokud by byl úspěch v ekonomii skutečně založen na zásluhách a správné analýze, lidé jako Paul Krugman nebo Janet Yellen by už dávno byli bez práce. Pokud jde o pokračující vyprávění o měkkém přistání, musím si položit otázku, JAK přesně toho chtějí dosáhnout? Nejprve si vyjasněme, proč jsou centrální bankéři problémem (spolu s vládami, které skrytě ovlivňují)...

Centrální banky jsou jádrem ekonomických problémů
Existují pouze dva logické důvody pro inflaci vyvolanou centrální bankou: Skrýt dopady masivního deflačního zpomalení způsobeného příliš velkým dluhem nebo záměrně spustit kolaps měny. Oba motivy mohly platit současně. Centrální bankéři tuto inflaci nejen usnadňují na příkaz vlád, ale říkají vládám, co mohou očekávat a co mají propagovat veřejnosti. Každý, kdo tvrdí opak, má svůj program. Centrální banky píší svou vlastní politiku a kontrolují své vlastní mechanismy. Jak kdysi otevřeně přiznal Alan Greenspan, vlády nemají do svých operací žádné slovo.

Realita je taková, že vlády prosí centrální bankéře klobouk v ruce a banky se rozhodnou, zda jim ten sladký stimulační nektar dají, či ne. Politici se pravidelně zapojují do tajných dohod s centrálními bankami a v řadě ekonomických rozhodnutí se podřizují bankéřům. Mezi ekonomickými poradci prezidenta USA jsou téměř vždy vysoce postavení centrální bankéři, kteří se pak vrací zpět do Federálního rezervního systému .

Centrální banky a jejich soukromé mezinárodní protějšky mají kontrolu, političtí vůdci jsou prostě pěšáci. Kdykoli dojde ke krachu, veřejnost se soustředí na vládu, zatímco centrální banky ustupují do pozadí a vyhýbají se veškeré kontrole.

Závislost na inflaci a konečný úlovek-22
Inflace je pro banky nástrojem fiskálních, ale i sociálních změn. Není náhoda, že události finanční krize vždy vedou k větší centralizaci globální moci do stále menšího počtu rukou; toto je záměrné. Inflace umožňuje podniku oddálit nebo zahájit krizi s větší přesností. Ještě mocnějším nástrojem je ZADRŽENÍ stimulů a levných peněz, jakmile je ekonomika závislá na toku fiatů.

Již mnoho let tvrdím, že centrální banky konstruovaly situaci, kdy je systém zcela závislý na fiat stimulech, aby udržely iluzi růstu. Pokud se bankéři vrátí k nižším sazbám a QE, inflace bude nadále explodovat. Pokud zůstanou s vyššími sazbami a pramínek stimulů, pak je globální krach nevyhnutelný. Je to jedno nebo druhé, neexistuje žádné měkké přistání, když jsou ve hře biliony peněz v tak krátkém časovém období. Centrální banky se musí vrátit k téměř nulovým sazbám a QE, pokud doufají, že zabrání dluhové implozi. Zpočátku se to může zdát jako scénář měkkého přistání, ale když CPI poroste (jak tomu začíná nyní při pouhé zmínce o snížení sazeb), budou spotřebitelé zasaženi ještě tvrději.
Položím tuto otázku ještě jednou, protože si nemyslím, že to někteří lidé nechápou: Co když je jejich cílem vytvořit havárii?

Velké globální zpomalení již začalo
V posledních šesti měsících vydaly Světová obchodní organizace i Světové banky prohlášení varující před hrozícím globálním zpomalením. Po počátečním nárůstu exportu a importu způsobeném masivními pandemickými stimulačními opatřeními nyní efekty peněz z vrtulníků mizí. Do konce roku 2024 zaznamená světový obchod nejpomalejší růst od 90. let 20. století .

OSN také naznačila, že zpomalení růstu přijde v příštím roce kvůli klesajícím investicím a utlumenému světovému obchodu. Mějte na paměti, že alternativní média upozorňovala na tento výsledek posledních pár let, alespoň když financování covid vyschlo. Globalistické instituce prostě informují veřejnost na poslední chvíli; příliš málo příliš pozdě.

Světová banka tvrdí, že globální obchod stagnuje a údaje o mezinárodním obchodu tuto teorii podporují. Čínský exportní trh se v březnu propadl o 7,5 % , což je mnohem více, než se očekávalo, a hluboko pod 2,3% poklesem, který předpověděl velký průzkum mezi hlavními ekonomy agentury Reuters.

Do konce roku 2023 se evropský export snížil o 8,8 % ve srovnání s předchozím rokem a unie se jen stěží vyhnula recesi (podle oficiálních čísel). Všechny naděje v Evropě spočívají v možnosti prudšího poklesu inflace a snížení úrokových sazeb centrálních bank. Jak říkám od roku 2021, nebuďte příliš nadšení z toho, že banky snižují sazby. Nestane se to tempem, které si investoři přejí, v dohledné době to nepřivede zpět QE, a když sazby sníží, CPI okamžitě opět vystřelí a způsobí paniku mezi spotřebiteli. Mám podezření, že po počátečním snížení sazeb a oživení inflace se centrální banky vrátí ke zpřísňování s ještě vyššími sazbami v roce 2025.

width=
V USA, které jsou čistým dovozcem zboží spíše než primárním vývozcem, objem spotřebitelů prudce klesá. Kvůli inflaci Američané kupují méně zboží a platí více peněz . A takto inflace zkresluje ekonomická data. Díky vyšším cenám zboží vypadají maloobchodní prodeje skvěle, ale ve skutečnosti lidé jednoduše platí vyšší cenu za stejné množství produktů (nebo méně produktů).

Údaje o spotřebitelských úvěrech ukazují strmý pokles dluhových výdajů; delikvence kreditních karet je vždy vysoká , RPSN je vždy nejvyšší a růst dluhu se v posledních několika měsících zhroutil. Vzhledem k tomu, že americký spotřebitel je primární hybnou silou globálního exportu, dává smysl, že mezinárodní obchod nyní prudce klesá. Spotřebitelé jsou na mizině. Stimulační party covid oficiálně skončila a inflace táhne trh dolů.

MMF nedávno zaznamenal známky globálního zpomalení, ale jako obvykle tvrdí, že se blíží ˝měkké přistání˝. Jinými slovy, tvrdí, že to nebude mít žádné vážné dopady na ekonomiku. Ve své analýze zmiňují jednu zajímavou námitku - nebezpečí globálních konfliktů, které ˝vykolejí˝ předpokládané oživení.

Válka vede k rostoucímu protekcionismu, říká MMF, a protekcionismus je velké ne-ne. Ve světové ekonomice založené na nucené vzájemné závislosti je to částečně pravda, ale větší obrázek je ignorován. Světová ekonomika by měla být postavena na redundanci, nikoli na vzájemné závislosti. Vzájemná závislost vytváří slabost a potenciál pro nebezpečné dominové efekty. To je fakt, který by globalisté nikdy dobrovolně nepřiznali.

Prozatím se zdá, že globální zpomalení bude v příštích šesti měsících nepopiratelné, buď těsně před listopadovými americkými volbami, nebo těsně po nich. Centrální banky se rozhodly vytvořit tento Catch-22 a z jakéhokoli důvodu brzdí velký pokles. Moje teorie? Mají na mysli obětního beránka (nebo obětní beránky) a čekají na správný čas rozpoutat další chaotickou událost. Covid je pryč, takže budou potřebovat válku, více válek nebo politický konflikt na západě a v mnoha dalších částech světa jako rozptýlení.

Zdroj: https://alt-market.us/the-soft-landing-lie-a-global-economic-slowdown-is-already-underway/

Zpět