6430 WEF - CBDC Cassie B.

[ Ezoterika ] 2024-05-03

WEF se chlubí, že 98 % centrálních bank přijímá CBDC
Světové ekonomické fórum se v poslední době upnulo na digitální měny centrálních bank (CBDC) a jako obvykle manipuluje s fakty, aby získalo podporu pro svůj nejnovější pokus o kontrolu lidí. Tentokrát vydali bílou knihu, která tvrdí, že 98 % všech centrálních bank v současné době sleduje své vlastní CBDC. Možná chtějí, aby tomu lidé věřili, ale jen dvě země oficiálně spustily CBDC (Nigérie a Zimbabwe) a zatím prošla fází "ověření koncepce" jen hrstka. Řada zemí navíc zrušila své projekty CBDC, například Finsko, Dánsko, Filipíny, Ekvádor a Keňa. Mezi země, které jsou v současné době v pilotní fázi, patří Indie, Rusko a Čína. V dokumentu nazvaném "Modernizace finančních trhů s velkoobchodní digitální měnou centrální banky" pějí chválu na tyto měny a tleskají jejich schopnosti zefektivnit přeshraniční transakce.

Dokument tvrdí: "CeBM je ideální pro systémově důležité transakce navzdory vzniku alternativních platebních nástrojů... Velkoobchodní digitální měna centrální banky (wCBDC) je formou CeBM, která by mohla odemknout nové ekonomické modely a integrační body, které dnes nejsou možné."
Nicméně vzhledem ke globalistické agendě Světového ekonomického fóra je jejich skutečným zájmem na prosazení těchto měn a na tom, aby to vypadalo, že je všichni chtějí přijmout, to, že by mohly vydláždit cestu pro budoucí globální měnový model - a v důsledku toho odstranit fyzické cenné papíry a peníze - tzv. "dematerializace", kterou tak dychtivě zavádějí.

Dokument také odkazuje na "jednotnou účetní knihu", což je termín, který používají k popisu plně centralizovaného systému digitálních měn, který by byl pod kontrolou Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Banky pro mezinárodní platby (BIS).

Všechno je to o ovládání mas
CBDC by účinně zajistily dohledatelnost všech transakcí, a proto by je banky a vlády snadno zachytily. To znamená, že veškerý obchod a příjmy by byly monitorovány a lidé by to nemohli obcházet pomocí fyzické hotovosti tak, jak to mohou právě teď. Vzhledem k tomu, že každý cent, který lidé utratí a vydělají, je sledován (nemluvě o zdanění) a zúčtován agenturou provozující CBDC, mohou vlády snadno vetovat transakce.

Existuje mnoho způsobů, jak to lze využít k ovládnutí mas a udržení všech v souladu s jejich globalistickou agendou, od bránění lidem v tankování benzínu do auta, pokud spotřebovali příliš mnoho fosilních paliv, až po blokování nákupů munice. Nebudou muset vyřazovat lidi z platformy za to, že mluví o tématech, která jsou v rozporu s vládními narativy, jako jsou zranění způsobená očkováním proti COVID-19; Mohou jim udělit pokutu, nebo zmrazit jejich účty.

Byrokraté by byli schopni okamžitě trestat lidi z jakéhokoli důvodu, který by uznali za vhodný, podobně jako systém sociálního kreditu používaný v Číně k trestání lidí, kteří se nechovají, nebo nemyslí tak, jak to po nich chce Komunistická strana Číny.

Nenechte se mýlit: CBDC představuje obrovskou hrozbu pro naši svobodu, a i když WEF právě teď zveličuje jejich popularitu, nebude trvat dlouho, než se stanou velmi reálnou možností. Globalisté nás možná nedokázali ovládat tak, jak doufali, s vyvoláváním paniky o změně klimatu a mandáty k očkování proti COVID-19. CBDC by se mohly ukázat jako jejich dosud nejlepší šance na dosažení globální nadvlády.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/05/03/wef-boasts-that-98-of-central-banks-are-adopting-cbdcs/

Zpět