6265 Pěstujte pozitivní myšlení Bai Leo Babauta

[ Ezoterika ] 2024-04-06

Jednou z nejlepších dlouhodobých věcí, které můžete udělat pro šťastnější život a lepší vztahy, je pěstovat pozitivní myšlení. Lidé s pozitivním myšlením žijí delší a šťastnější život. Mají nižší výskyt srdečních onemocnění, rakoviny. Žijí v průměru asi o 7,5 roku déle. Rozvíjení pozitivního myšlení tedy může být jednou z nejúčinnějších věcí, které pro sebe můžete udělat.

A je tu spousta následných efektů: když jste šťastnější, jste laskavější k ostatním, takže vaše vztahy jsou lepší. Jste hravější, radostnější, s větší pravděpodobností podniknete pozitivní kroky a zaměříte se na smysluplné cíle.

Jak tedy toto pozitivní myšlení rozvíjet?

Podělím se s vámi o několik věcí, které považuji za důležité. . .

Všímejte si svého sklonu k negativitě. Často si neuvědomujeme, že máme sklony k negativnímu myšlení. To je pro většinu z nás slepá skvrna. Chcete-li tuto slepou skvrnu odhalit, zkuste si během dne najít místa, kde máte negativní myšlení: stěžujete si, kritizujete, soudíte, katastrofizujete, cítíte se bezmocní, cítíte se naštvaní, cítíte se jako oběť, cítíte se zatíženi, znudění, nebo osamělí. ŽÁDNÝ z těchto pocitů není špatný! Jsou to jen věci, kterých si musíme všimnout, a když si jich všimneme, budeme mít schopnost vytvářet velké posuny.

Všímejte si dopadu negativity. Bez odsuzování se zajímejte o to, jak tyto negativní okamžiky ovlivňují váš život. Jak to ovlivňuje vaši motivaci? Vaše vztahy? Kolik zábavy si užívají ostatní lidé kolem vás?

Přijměte své negativní pocity. Začněte zaujímat postoj, že je v pořádku cítit, co cítíte. Pečujte o negativní pocity - jak je můžete utišit? Jak je můžete plně vyjádřit? Pokud jste například naštvaní, dokážete zuřit jako vlkodlak? Pokud se cítíte odstrčeni, můžete frustrovaně zakřičet do polštáře? Zveličujte své pocity, dovolte jim, aby proudily vaší krví, a nechte je projít vámi, místo abyste je potlačovali.

Najděte si nový, pozitivní postoj, ze kterého budete vycházet. Jakmile vyčerpáte energii negativní emoce, můžete si všimnout, že vaše srdce a mysl jsou otevřenější. Na tomto místě si můžete vybrat něco nového. Z jakého postoje byste chtěli v těchto chvílích vyjít? Vyberte si jednu a procvičujte ji: možná budete hledat něco, co budete milovat v druhé osobě. Možná budete vycházet z postoje, kdy sloužíte druhým, jste soucitní, nebo dáváte bezpodmínečnou lásku. Tento nový postoj vyžaduje cvik.

Podívejte se na dárek. Ať už si vyberete jakýkoli postoj, může být krásným cvičením vidět dar v každém okamžiku, dokonce i v těch, které se cítí negativně. Když je na vás někdo naštvaný a vy se cítíte defenzivně. . . Co je darem v tom, že je tento člověk rozčilený? Když se cítíte unavení a přemoci, jaký je dar v takové chvíli něhy? Když máte smutný a osamělý den, jaký dar můžete najít ve své melancholii? V každém okamžiku tohoto krátkého a drahocenného života lze vždy najít dar, pokud máme odvahu se dívat.

Zázračná praxe. Stejným způsobem můžeme praktikovat úžas a údiv v každém okamžiku. Přijmeme-li tuto praxi, to, co chceme hledat, je vidět zázrak a krásu v každém okamžiku života. Začněte s jednoduchými věcmi: jít ven a vidět krásnou přírodu, nebo se radovat ze světla, které dopadá na naše tváře. Vidět smích u malého dítěte, nebo lásku mezi dvěma partnery. Hledejte ho všude! Dokonce i na místech, kde je to pro nás náročnější: můžeme najít údiv, když se lidé chovají způsobem, který se nám normálně nelíbí, nebo když je svět chaotický, nebo když jsme zraněni? Je mocné se této praxe ujmout.

Změňte svou fyzičku. Pokud se normálně chováte jako Eyore (z Medvídka Pú) - zhrbený a mrzutý - pak vaše myšlení zůstane negativní. To je OK! Není nic špatného na tom, když se takto cítíte. Ale můžete trénovat tygří tělesnost - pozitivnější, vzrušenější, radostnější, hravější. Pokud budete tančit, vaše myšlení vás bude následovat. Jak můžete k životu přistupovat radostně, vděčně a s úctou?

Toto není zamýšleno jako vyčerpávající průvodce pozitivním myšlením. . . ale spíše místo, kde začít. Vyberte si jeden z výše uvedených nápadů, který vám připadá snadný a užitečný, a procvičte si ho!

Podívejte se, co se začíná posouvat. Jeden malý posun za druhým může změnit celý váš život.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/04/06/cultivate-a-positive-mindset/

Zpět