6233 Netanjahuova "osobní agenda" není rukojmí Ian DeMartino

[ Ezoterika ] 2024-04-02

O víkendu vyšly do ulic desítky tisíc Izraelců, aby požadovaly, aby vláda uspořádala nové volby a urychleně vyjednala propuštění zbývajících izraelských rukojmích. Mezitím izraelská vláda začala odvádět ultraortodoxní Židy, kteří byli dříve imunní, což způsobilo další rozdělení izraelské společnosti.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu má "osobní agendu", která řídí jeho akce v Gaze, a izraelští rukojmí pro něj nejsou prioritou, řekl v pondělí izraelsko-americký antropolog a protiválečný aktivista Jeff Halper. "(Netanjahu) má osobní agendu, protože čím déle bude válka trvat, tím déle nebudou volby. Je velmi neoblíbený. Je souzen, probíhají u něj tři různé procesy a může všechno odkládat a oddalovat, dokud bude válka pokračovat," vysvětlil Halper s tím, že izraelská armáda má v plánu porazit Hamás, ale ne nutně získat rukojmí zpět.

Naproti tomu izraelská veřejnost také podporuje zničení Hamásu, ale záchrana rukojmích je mnohem vyšší prioritou. "Rozpor mezi těmito dvěma agendami pohání mnoho protestů." Dříve v rozhovoru Halper poznamenal, že protesty probíhající v Izraeli, které volají po začlenění ultraortodoxních Židů do povinné vojenské služby v zemi, jsou něčím, co Izrael musí udělat, aby udržel svůj stav "permanentní války". Halper řekl, že nerovnost, kterou někteří Izraelc.i dostávají, když přeskakují vojenskou službu, "byla vždy problémem. Ale opět, to, co se nyní v izraelské perspektivě změnilo, je skutečnost, že to není jen otázka spravedlnosti. Stalo se to v mnoha ohledech otázkou udržitelnosti Izraele, a to do té míry, do jaké je oddán permanentní válce. "

Konečným cílem Izraele je však "uklidnit" "palestinskou otázku", aby mohl přejít k normalizaci vztahů s arabským světem. "Arabské národy nechtějí v žádném případě normalizovat vztahy s Izraelem," vysvětlil Halper. "Vlády. . . ale mají velký zájem na normalizaci vztahů s Izraelem," poznamenal s tím, že Saúdská Arábie učinila pokrok v tomto směru před útokem Hamásu 7. října. Halper bohužel nevěří, že pro Palestince existuje spravedlivé řešení, které by Izrael přijal.

"Ve skutečnosti nemůžete mít spravedlivé řešení palestinské otázky, protože to znamená konec Izraele," začal Halper. "Jak tedy nastolit režim apartheidu, ale dostatečně ho osladit, pokud jde o moc kolaborantů Palestinské samosprávy?"
"Nejde o to, abychom vyřešili, určitě spravedlivým způsobem, palestinskou otázku. Otázkou je, jak ji utišit. "Halper předpověděl, že Izrael nakonec uzavře Palestince do bantustanů a pak to nazve státem, čímž dokončí "dvoustátní řešení" na papíře, ale ne ve skutečnosti. "Jde o to, představit mapu, která vypadá dobře, a pak máte kolaborantské palestinské vedení, které řekne ´dobře, s tím můžeme žít´," představil si Halper. "Bude pak proti tomu tolik zájmů, že Palestinci už nemobudou moci vzdorovat, protože to nebude považováno za ospravedlňující, protože tato záležitost by tím byla víceméně vyřešena

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/04/02/netanyahus-personal-agenda-is-not-hostages/

Zpět