6212 Centrální banky Ken Silva

[ Ezoterika ] 2024-03-28

¨˝Kniha soudného dne˝ Federálního rezervního systému odhaluje obrovskou moc nárokovanou centrální bankou
Po letech spekulací vydal Federální rezervní systém svou takzvanou ˝ Knihu soudného dne ˝ - interní dokument, který popisuje obrovskou moc, kterou si může centrální banka nárokovat v době finanční nouze. Doomsday Book nedávno vydal Fed v reakci na zákon o svobodě informací, který podal profesor financí Emre Kuvvet. Je bizarní, že Federální rezervní systém nejprve zamítl Kuvvetovu žádost o FOIA, ale její newyorská pobočka později poskytla dokumentu pouze redigovaná jména.

Kniha Doomsday Book údajně ukazuje, že Federální rezervní systém si nárokuje pravomoci, které daleko přesahují to, co je výslovně povoleno Kongresem.

˝Místo toho, aby se centrální banka striktně držela jasných legislativních hranic, aby ospravedlnila své kroky během finančních krizí, zdá se, že centrální banka zakládá mnoho svých rozhodnutí na víře newyorského Fedu v diskreční autoritu Fedu,˝ napsal Kuvvet loni v prosinci ve Wall Street Journal. ˝V mnoha svých akcích se spoléhá na precedens, v některých případech bez výslovného souhlasu Kongresu.˝

Na straně 33 knihy anonymní autor v knize napsal, že ˝pavomoci Federální rezervní banky jsou mnohem větší, než se běžně předpokládá˝. Například kniha Doomsday Book dokumentuje, jak Fed tvrdí, že má moc zachraňovat města nebo dokonce přebírat vlastnictví společností, napsal Kuvvet. Kniha ukazuje, že někteří ve Federálním rezervním systému zaujímali konzervativnější pohled na pravomoci centrální banky, ale postupem času postupně zaujali více aktivistický pohled. Kuvvet napsal, že doufá, že Doomsday Book by mohla podnítit Kongres, aby zvážil omezení Fedu. Ale vzhledem k tomu, že centrální banka si již nárokovala tolik moci, může se to ukázat jako obtížné, řekl.

˝Stanovení jasných legislativních hranic pro Fed by mohlo být marné úsilí, protože centrální banka - nebo alespoň právní tým její dominantní členské banky - zjevně věří, že se může spolehnout na precedens, aby ospravedlnil prakticky jakékoli nouzové opatření,˝ řekl.

Zatímco Kniha soudného dne byla předmětem intrik, kritici Federálního rezervního systému tvrdili, že pouze potvrzuje to, co již věděli. ˝Kniha soudného dne potvrzuje to, co mnoho odborníků a libertariánů řeklo o povaze vlády v krizích. Velikost a rozsah Fedu je natažený, dokonce i za jeho vlastní známé hranice, a pak se už nikdy nevrátí do stavu před krizí,˝ napsal ekonom Jonathan Newman pro Mises Institute.

˝Precedensy jsou stanoveny ad hoc způsobem a následně kodifikovány ex-post. Zůstal nám Leviatan.˝

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/03/28/federal-reserves-doomsday-book-reveals-vast-power-claimed-by-central-bank/

Zpět