6210 John Lennon Vicky Verma

[ Ezoterika ] 2024-03-28

Často se říká, že někteří lidé mají dar vidět něčí minulost a budoucnost. Astrologie není široce přijímána vědci, kteří tvrdí, že nedokáže vysvětlit fungování vesmíru. Má však historické kořeny sahající až do Babylonu mezi lety 700 a 450 př. n. l., kdy naši předkové vytvořili 12 znamení zvěrokruhu. Tato znamení sloužila především k předpovídání událostí v populaci. Je překvapivé, že každý čtvrtý Američan tvrdí, že astrologii věří, což potvrdil i John Lennon.

V roce 1969, na dovolené v Řecku se svou ženou Yoko Ono, legendárnímu hudebníkovi a členovi ikonické rockové skupiny Beatles Johnu Lennonovi řekl místní astrolog, že bude "zastřelen na ostrově. Tato předpověď se naplnila o 11 let později, když ho v prosinci 1980 zabil Mark Chapman.

Proroctví podle Times dvojici vyděsilo a vzápětí zrušili plánovaný jachting po řeckých ostrovech se zpěvákem Donovanem. Nevyřčený příběh vyšel jako krátký film Johna a Yoko na procházce v Aténách. Udělali to před setkáním s jasnovidcem. Filmař Nico Mastorakis našel tento film při úklidu svého domu. Řekl: ˝John a Yoko předpokládali, že střelba bude na řeckém ostrově.˝

˝Naprosto věřím, že někteří lidé jsou psychici a zpráva přichází skrze některé lidi,˝ řekla Yoko Mastorakisovi v rozhovoru z roku 2000. ˝V našem případě nám to řekla, ale my jsme nebyli opatrní, jak jsme měli být.˝ Byli jsme opatrní, ale špatným způsobem, protože jsme nejeli na řecké ostrovy.

Mezi nejznámější mýty patří ten o vztahu mezi rockem, blues a ďáblem, protože mnoho hudebníků tvrdí, že zaprodali svou duši Temnému pánovi, aby získali slávu, kterou hledali. Jednou z kapel, o kterých se o těchto mystických tématech dalo mluvit nejvíce, jsou bezpochyby The Beatles. Od roku 1966 se traduje, že Paul McCartney zemřel při autonehodě. ˝Paul is dead˝ je městská legenda a konspirační teorie, která tvrdí, že anglický popový hudebník Paul McCartney z Beatles zemřel v roce 1966 a byl tajně nahrazen podobným. Fáma se začala šířit v roce 1966 a získala širokou popularitu v září 1969 po zprávách o amerických univerzitních kampusech.

Tato fáma přiměla lidi, aby si o Beatles mysleli podivné věci. Když Yoko Ono vstoupila do života Johna Lennona, podivnost kolem kapely ještě zesílila. John i jeho manželka byli vytrvalými stoupenci esoteriky a věšteckých technik předků. Jednou šli do Athén a setkali se s astrologem, který Johnovi řekl něco děsivého: řekl, že John bude zastřelen na ostrově.

Když to John a Yoko uslyšeli, rozhodli se, že nepojedou na žádné řecké ostrovy, dokonce ani na své lodi, aby Johna udrželi v bezpečí. Ale stejně jako v příběhu si John myslel, že může podvést osud, a vrátil se do svého bytu v New Yorku.

V roce 1966, podle jeho první manželky Cynthie, dostal Lennon dopis od psychologa, který ho varoval, že bude zastřelen, zatímco žije ve Spojených státech. Od té doby se začal zajímat o spiritualismus a navštěvoval četné seance. Proslýchá se, že během jedné seance ho duch jeho manažera Briana Epsteina varoval, že bude zastřelen a aby byl opatrný. V roce 1969, na dovolené v Řecku, byl Lennon varován, že bude zabit na ostrově. V domnění, že astrolog měl na mysli řecký ostrov, se hudebník vrátil domů. O několik let později si jeho manželka Yoko Ono uvědomila, že astrolog měl ve skutečnosti na mysli ostrov Manhattan. Zdálo se, že John Lennon žil celý svůj život na očích veřejnosti ve strachu z atentátu. Navzdory varováním jasnovidců, astrologů, mystiků a vlastnímu pocitu, že zemře mladý, nemohl udělat nic, aby se vyhnul tomu, co byl nakonec jeho osud, osamělému vrahovi se zbraní, Marku Chapmanovi.

8. prosince 1980 začal John Lennon svůj den jako obvykle. S manželkou vydal nové album a propagovali ho. Setkali se se slavnou fotografkou Annie Leibovitzovou, aby udělali nějaké snímky. John se rozhodl pózovat nahý, zatímco jeho žena zůstala oblečená. Líbila se jim fotka, kterou pořídil Leibovitz. Později John udělal rozhovor pro rádio RKO. Mluvil o tom, jak stárnul a jak se cítil lépe, než když byl mladší. Mluvil také o své hudbě a řekl, že nepřestane, dokud nezemře. Bohužel John zemřel později téhož dne.

Než opustil svůj byt, John se krátce setkal s mužem, který ho později zabil, Markem Davidem Chapmanem. Chapman měl kopii Double Fantasy, kterou John podepsal.

Chapman odletěl z Havaje do New Yorku s úmyslem zavraždit Johna. Neměl rád Johna, zvláště po Johnově kontroverzním prohlášení o tom, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Chapman, který pracoval svůj poslední den jako hlídač, se přihlásil jako ˝John Lennon˝. Poté odletěl do New Yorku. Před útokem na Johna požádal Chapman o jeho autogram. Poté, co John podepsal, Chapman počkal, až odejde, než spáchal vraždu.
John šel domů, když ho Chapman pětkrát zastřelil. Čtyři kulky zasáhly Johna do zad. John vešel do budovy a křičel, že byl postřelen. Yoko, běžela k němu, když si uvědomila, co se stalo.

Chapman později vysvětlil, že stál s pistolí po boku. Vrátný Jose přišel a statečně mu zbraň sebral. Chapman nekladl odpor a čekal, až ho policie zatkne. Četl knihu ˝The Catcher in the Rye˝, knihu, která ho velmi zaujala. Chapman byl později odsouzen na 20 let až doživotí za zabití Johna Lennona. Zprávy říkají, že John zemřel téměř okamžitě poté, co byl střelen. Hodně krvácel, tak ho posadili do policejního auta, aby ho odvezli do nemocnice, ale už bylo pozdě. Když dorazili do nemocnice, John byl prohlášen za mrtvého. Doktor Stephen Lynn, který hovořil s médii, oficiálně oznámil Johnovu smrt. Lékaři se ze všech sil snažili Lennona zachránit, ale nepodařilo se jim to.
John Lennon byl prohlášen za mrtvého v 23:07 8. prosince 1980. Dr. Lynn řekl, že s největší pravděpodobností zemřel na střelná zranění.

V nejnovějším dokumentu společnosti Apple ˝ John Lennon: Vražda bez soudu ˝ odhalila poslední slova Johna Lennona recepční pracující na recepci budovy, kde byl zastřelen. Pojednává o různých konspiračních teoriích o smrti Johna Lennona a obsahuje nahrávky Marka Chapmana, jak mluví se svými právníky o tom, jak se dostat z vězení. Název vychází ze skutečnosti, že Chapman se těsně před soudem přiznal k zabití Lennona a poté dostal 20 let vězení.

Podle nového třídílného dokumentu pracoval Jay Hastings v ten osudný den na recepci budovy Dakota v New Yorku, kde John žil se svou ženou Yoko Ono a jejich malým synem Seanem Ono Lennonem.

˝Utíká kolem mě. Říká: "Jsem postřelen" vzpomínal v dokumentu. ˝Z úst mu tekla krev. Prostě se zhroutil na podlahu. Napůl jsem ho převalil na záda, sundal mu brýle a položil je na stůl. A Yoko křičela sežeň sanitku. Taxikář Richard Peterson řekl, že viděl střelbu ze svého zaparkovaného auta poblíž budovy Dakota. Lennon vešel dovnitř. Byl tam podsaditý chlap. Dívám se na něj předním oknem své kabiny. Dívám se na něj a on ho střelil. Tenhle chlap právě zastřelil Johna Lennona. Myslel jsem, že točí film, ale neviděl jsem žádná světla, kamery nebo tak něco, takže jsem si uvědomil "Hej, tohle není žádný film."

Dokument si všímá různých konspiračních teorií, které se objevily po zastřelení Johna Lennona, včetně teorie, že Chapmana ovládali vládní agenti, kteří měli Johna na seznamu sledovaných v důsledku jeho otevřeného odsouzení války. ve Vietnamu. ˝Celá ta věc o CIA, když se mi o tom později lidé zmínili, ani jsem o tom nevěděl,˝ říká David Suggs, jeden z Chapmanových obhájců, který se v dokumentu objevuje.

Britský dokumentární režisér Nick Holt řekl, že jeho snaha získat řadu lidí, kteří se v té době podíleli na natáčení, by měla ˝rozptýlit některé z těch šílenějších teorií a umožnit sami zvážit, zda to byl čin, který vyvolalo duševní zdraví nebo čisté zlo.˝

Mark David Chapman, na snímku v roce 2020 (New York State Department of Corrections)
Během svého slyšení v srpnu 2022 Chapman řekl: ˝Nebudu vinit nic jiného ani nikoho jiného za to, že mě tam přivedl. Věděl jsem, co dělám, a věděl jsem, že je to zlo, věděl jsem, že je to špatné, ale tolik jsem toužil po slávě, že jsem byl ochoten dát všechno a vzít lidský život.˝ Chapman dodal: ˝Ublížil jsem spoustě lidí na celém místě, a pokud mě někdo chce nenávidět, je to v pořádku, chápu.˝ V roce 2020 Chapman řekl představenstvu: ˝Zavraždil jsem ho, protože byl velmi, velmi slavný, a to je jediný důvod. Já jsem velmi, velmi hledal sebeslávu.˝ Při svém slyšení v roce 2020 se omluvil Yoko a označil střelbu za ˝opovrženíhodný˝ a ˝extrémně sobecký˝ čin.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/03/28/john-lennon-was-told-by-an-astrologer-that-he-would-be-shot-on-an-island-10-years-before-he-was-killed/

Zpět