6121 Den v Mariině životě Cosmic agency

[ UFO ] 2023-11-02

Mari Swaruu
Píšu o tom především proto, že se ke mně doneslo, že mnozí z vás by ocenili bližší pohled na to, jaké to je žít na hvězdné lodi Taygety obíhající kolem Země. I když je mi trochu nepříjemné psát o sobě, a také vím, že osobní subjekty mají na YouTube nejméně zhlédnutí, alespoň pokud jde o nás a zdejší štáb. Témata, která mohou být užitečná pro většinu mých diváků, budou mít vždy více zhlédnutí.

Když jsou Taygeťané doma, nepoužívají vteřiny, minuty, hodiny a dny k měření času a nepoužívají ani dny v týdnu (od pondělí do neděle). Přesto se zde na této lodi omezeně musíme koordinovat s tím, co se děje na Zemi. S některými lidmi tam dokonce jsme, takže jako časovou referenci používáme vstupní internetový server - malé hodiny vpravo dole na počítačových obrazovkách. Dny v týdnu se dodržují pouze tehdy, když potřebujeme udělat něco, co souvisí se Zemí, nebo se tam s někým koordinovat. V každodenním životě zde všichni pracujeme, nebo odpočíváme podle svých osobních rytmů, což znamená, že v podstatě nepřestáváme pracovat o víkendech, jak můžete vidět na aktivitě na mém YouTube kanálu, kde nahrávám jedno video v angličtině a pak druhé ve španělštině bez ohledu na den v týdnu, nebo datum.

Texty pro svá videa píšu nejprve v angličtině, a to ze dvou důvodů. Prvním důvodem je to, že v angličtině píšu rychleji, a druhým důvodem je to, že pro mé kamarády z týmu Taygeta v CIC je snazší to přeložit do španělštiny. Překládat španělštinu do angličtiny je z nějakého důvodu mnohem obtížnější, dokonce i pro mě. Poté, co byl přeložen a opraven několika lidmi v CIC, si vždy přečtu text a upravím jej, než jej vrátím do CIC, aby byl převeden do zvuku ve španělštině.

Pokud jde o zvuk v angličtině, vytvářím ho hned poté, co dopíšu text pro daný den, a poté, co to udělám, pokračuji v tvorbě videí bez další pomoci. Také vytvářím videa ve španělštině se zvukovým souborem, který mi posílají moji přátelé z týmu Taygety spolu s obrázky na obalu, které vyvíjíme společně, i když je dělají pro mě. Dříve jsem si všechno dělala sama v angličtině a španělštině, ale ukázalo se, že je to pro mě příliš náročné a časově náročné, až mi nezbyl čas na další domácí práce, aktivity a prostě na život.

V poslední době toho mám hodně, takže i když v noci chodím spát velmi rychle, mám tendenci se probouzet velmi brzy ráno mezi 5. a 6. hodinou ranní. SIT znamená "vnitřní čas lodi" a je to čas založený na umístění serveru dole na Zemi. Přestože jsme používali internetové servery v mnoha zemích, v současné době sídlíme v Mexiku, a proto je tento kanál klasifikován jako mexický, ale pouze pro oficiální účely.

Moje ložnice má hlavní pokoj s postelí s dlouhým šestiúhelníkovým oknem nad ní a na levoboku lodi, na straně, která je obrácena k Zemi, mám svůj soukromý počítač postavený napravo na dlouhém stole a po levici mám zásuvky se všemi svými věcmi a dlouhou skříň plnou zásuvek. Po nastavení počítače mám větší obrazovku s herními konzolemi a mám malou pohovku a gauč s malým stolkem uprostřed. Na druhé straně mám cvičební stroj.

Pak jsou tu tři schody do malé chodby ke dveřím do koupelny, chodby, která je od hlavní místnosti oddělena dlouhou průhlednou vitrínou plnou mých nejcennějších věcí a ozdob. Moje koupelna je poměrně malá, ale napravo od dveří má vanu a sprchový kout, vpředu záchod a nalevo jsou průhledné tónované posuvné dveře do mé velké komody, kde mám oblečení a toaletní stolek s velkým zrcadlem.

Jsem ranní ptáče, takže když se probudím, je to tak brzy, že všichni ostatní obvykle ještě spí. Obléknu se do sportovního oblečení a tenisek a vycházím z pokoje posuvnými pneumatickými dveřmi. Procházím tmavě šedou chodbou v nejvyšším patře hlavních ložnic a mířím k tělocvičnám, které jsou na nejnižší obyvatelné palubě dole a před touto lodí.

Tělocvičny se nacházejí vedle bazénu a zdobí je stěny, které simulují zeď z červených cihel texturovanými 3D tapetami. Pracuji v posilovně 1 hodinu, nejprve se protahuji, abych neztratila flexibilitu, a pak dělám gymnastiku, vzpírám a svůj cvičební čas končím kardio cvičením na stacionárním běžeckém trenažéru, nebo poslouchám svou oblíbenou hudbu přes sluchátka.

Poté, co skončím se cvičením, vrátím se do svého pokoje, ještě se trochu proběhnu chodbami lodi a po schodech vylezu několik palub, samozřejmě nepoužívám výtahy. Když se vrátím, dám si sprchu a obléknu si oblečení na den - pohodlné a lidsky vypadající, nebo lidské oblečení a další pár tenisek. Jak vidíte, oblékám se normálně a ne do luxusního hloupě vypadajícího stříbrného skafandru, jak mnoho lidí očekává. Skafandry, obvykle černé, nosíme pouze tehdy, když děláme něco, co je vyžaduje, nebo když očekáváme společnost, nebo když někam jdeme.

Poté, co se osprchuji a obléknu, nanesu si lehký make-up, pokud nějaký mám, a pak zapnu počítač. Nasadím si sluchátka s klasickou hudbou, bez textů, a pak začnu psát téma dne na YouTube, z něhož jsem si většinu připravila v hlavě už při cvičení. Psaní předmětu mi trvá dvě až tři hodiny v závislosti na tom, o čem je, a kolikrát mě někdo přeruší. Pak upravuji text a dělám zvuk, zatímco moje máma Athéna přichází do mého pokoje, aby mi učesala a upravila vlasy, zatímco komentujeme téma, které jsem dopsala, hlavně abych se ujistila, jestli neříkám něco nevhodného.

Když je text hotový, posílám ho přes internet svým přátelům z Taygety v CIC, aby byl přeložen do španělštiny. V té době mi někdo zaklepe na dveře a oznámí, že oběd je hotový. Obvykle jím jen jedno velké jídlo za den. Někdy jím jen jednou denně, i když si někdy dám k večeři před spaním něco lehkého.

Odcházím tmavě šedými a černými chodbami ke schodišti označenému "do muzea". Vystoupám o patro výš a procházím kolem přední části velkého muzea na palubě této lodi. Pak procházím vchodem do jedné ze dvou hlavních knihoven a hlavního prostoru atria, který vypadá jako malé nákupní středisko. A pak vyjdu o patro výš po schodech k místu, kde se nachází hlavní jídelna. Má mnoho dlouhých stolů, některé se židlemi a jiné s malými pohovkami. Za ní je velké průhledné dlouhé okno s otvory vedoucími do hlavních kuchyní, kde se při vaření střídá několik členů posádky, i když většinu času vaří Iror, lodní kuchař, a také Anna, která také spolupracuje se Senetrem, lodním chirurgem, v lékařské sekci této lodi.

Poté, co se najím a povídám si s přáteli, pomáhám vše odnést do kuchyně k umytí. Pak pomáhám nakrmit 21 koček na palubě a jdu po čtyřech palubách nahoru do přední části lodi, kde je můstek, CIC a kancelář královny Alenym, kde na mě obvykle čeká na mé každodenní hodiny, kde studuji historii vesmíru tak, jak se vyučuje ve Federaci. a také studuji exopolitiku a vztahy, protokol a vše, co se týká každého druhu hvězdné rasy a také toho, co dělat a jak nejlépe zacházet s neznámými druhy, což jsou mezihvězdné a neznámé živočišné druhy, abych věděla, zda jsou nebezpečné, nebo ne. Předměty mého studia se den ode dne mění a bylo by nemožné je v tomto videu vyjmenovat, protože by to bylo příliš dlouhé. A mnoho z toho, co s vámi sdílím, také pochází odtud.

Když se zrovna neučím od Alenym, chodím na hodiny k Zaikirovi, který je hlavním inženýrem lodi, se kterým se učím, jak opravovat kritické díly a komponenty ve velkých i malých kosmických lodích, a jak obrábět součásti pomocí elektrického nářadí, a to jak s pomocí počítače, tak jednoduše pomocí těch nejzákladnějších nástrojů, jako je jednoduché školní pravítko a tužka k návrhu a tvarování nového dílu. Dělala jsem to zrovna včera.

Když jste v hlubokém vesmíru a máte potíže, obvykle nemáte po ruce pokročilé replikátory. Musíte si vzít ruční vrtačku, hromadu klíčů a kladivo, aby věci znovu fungovaly, jinak nepřežijete. Další kurzy, které navštěvuji, jsou lekce vaření s mojí matkou Athénou, Annou a Irorem. Také chodím na hodiny medicíny a biologie k Senetreovi, lodnímu chirurgovi, a znovu k Anně, která je také lékařka.

Po vyučování, které mi může zabrat až 4 hodiny, se vracím do svého pokoje, kde znovu zapnu počítač a začnu natáčet video na další den. Když už se video nahrává na YouTube, koordinuji se také online se svými přáteli z Taygety na palubě CIC, abych viděla a zkontrolovala jejich překlad, aby byl co nejvíce synchronizovaný a podobný původnímu anglickému textu. Také vidíme, jaký titulní obrázek vypadá nejlépe.

Poté, co je vše hotovo a je nahráno video na další den, vyjdu ze svého pokoje a jdu s přáteli na palubu CIC, kde si povídáme o mnoha věcech, včetně témat, která máme pro tento den k dispozici. Chvíli si jen povídáme a pak asi 1 hodinu hrajeme několik videoher, dokud nás všechny znovu nezavolají do jídelny na večeři. Jak jsem řekla výše, někdy jím něco velmi lehkého, jindy vůbec nic, protože se mi tak lépe spí. Některá videa přehrávají na velkých obrazovkách, které visí ze stropu uprostřed jídelny, když štáb večeří.

Po večeři se se všemi rozloučím a vracím se do svého pokoje, kde se znovu osprchuji a jdu spát.
Když jsou mé hodiny krátké, nebo když z toho či onoho důvodu žádné nemám, využívám tento čas k tomu, abych zkoumala věci pro svá videa, nebo pro sebe. Jindy se můžu podívat na film s kamarády.

Jak můžete vidět, vesmírná loď Toleka je uvnitř jako malé město, kde prožíváme své životy zcela normálním způsobem. Ne vždy se musíme potýkat s podivnými a nebezpečnými vesmírnými incidenty a dramaty. Tato loď obíhá Zemi každé tři hodiny, nebo méně, což znamená, že skutečný den, nebo noc trvá jen asi 90 minut. To je v rozporu s naší biologií, takže loď vnitřně a uměle simuluje noc zavíráním okenic a ztlumením světel uvnitř. Na některých místech uvnitř pouští cvrčky a další jemné zvuky, které mají oklamat náš mozek a cirkadiánní rytmy, aby si myslely, že je noc.

Zdroj: https://swaruu.org/transcripts/a-day-in-mari-s-life-english

Zpět