6105 Zelení miliardáři a apokalypsa Chris Morrison

[ Ezoterika ] 2024-03-11

Zelení miliardáři tlačí na Hollywood, aby ve filmech propagoval klimatická poselství o Armageddonu Zelení miliardáři nalévají peníze do diskrétních kampaní, aby přesvědčili hollywoodské scenáristy, aby v budoucích filmových a televizních scénářích katastrofizovali klima. Jedním z jejich hlavních nástrojů je Dobrá energie, která spisovatelům říká, že projevování hněvu, deprese, smutku nebo jiných emocí v souvislosti s klimatickou krizí "může jen učinit postavy sympatičtějšími". Společnost Good Energy se sídlem v Los Angeles je financována četnými miliardářskými nadacemi, včetně Bloomberg Philanthropies, Sierra Club a Climate Emergency Fund; Druhá operace je Spolufinancovaná Aileen Getty a je jedním z těch, kdo platí škůdcům Just Stop Oil.

Good energy si klade za cíl vložit klimatický poplach do všech typů filmové tvorby, "zejména", pokud nejde o klima. S podporou Agentury Bloomberg, nedávno zveřejnila příručku pro scenáristy v době klimatických změn. Tvrdí, že Scénář je "nyní hlavní průvodce pro začlenění klimatu do jakéhokoli příběhu nebo žánru". Stejně jako téměř všechny skupiny zelených kampaní by Good Energy neexistovala bez podpory miliardářského financování. Tyto operace usilují o nadnárodní kolektivistické řešení Net Zero pro údajnou klimatickou nouzi. Good Energy uznává, že bez těchto finančních prostředků by neexistovala, a dodává: "Jako spolupracovníci a šampióni každý z nich poskytl jedinečný příspěvek, za který jsme nekonečně vděční."

Bloomberg Philanthropies, daňově efektivní "charitativní" kanál pro distribuci bohatství bývalého starosty New Yorku Michaela Bloomberga, při oznámení spuštění "Playbooku" poznamenal, že "přesné a srozumitelné vyprávění o dopadech a řešeních klimatu může zvýšit podporu veřejnosti a motivovat osoby s rozhodovací pravomocí". Jak si pravidelní čtenáři Daily Sceptic jistě vzpomenou, miliardářské nadace vychovávají populaci po celém světě tím, že financují různé tiskové, politické a akademické operace. Většina významných neziskových organizací, které usilují o zastavení využívání uhlovodíků, je financována z těchto zdrojů. Jen málo zelených kampaní dnes vzejde od "řadových občanů". Strana zelených ve Velké Británii například ztrácí většinu svých volebních křesel.

Vzhledem k tomu, že se jedná o La La Land, Good Energy má pro autory několik relevantních rad, jak normalizovat opatření šetrná ke klimatu. "Pojďme si představit, jak to vypadá, když postava jí rostlinnou stravu (restaurace Michelin Green Star, ano!), účastní se protestů nebo recykluje vintage oblečení. A pokud váš příběh vyžaduje jachtu, proč ji neudělat na solární pohon." Posledně jmenovaný nápad by se mohl líbit milovníkovi superjachet Leonardu DiCapriovi. Problémem by mohla být soukromá letadla, preferovaný způsob dopravy mnoha špičkových hollywoodských hvězd. Pokrytectví? Ne podle Playbooku, který cituje klimatického aktivistu Billa McKibbena, že "pokrytectví je cenou za přijetí v této bitvě". Pro plebs, gammony, přelety a ubožáky to samozřejmě znamená "udělejte, co se vám řekne, a radikálně změňte své životy - létajícího plameňáka nedáme".

Pouhá klimatická krize nestačí. Není oddělena od dalších kritických sociálních problémů, jako je rasismus, sexismus, ekonomická nespravedlnost a válka. Scénář konstatuje, že "domorodí obyvatelé jsou prvními klimatology a touto klimatickou krizí nás provádí". Klima může být "generativní čočkou, kterou lze nahlížet na jakýkoli předmět nebo postavu "Scénáře" užitečně poznamenává Good Energy, "emocionální pravda stejně důležitá jako Doslovná pravda".

Společnost Good Energy byla založena v roce 2019 a zdá se, že její vliv a služby v rámci filmového průmyslu na západním pobřeží USA rostou.Nedávno se o této operaci psalo v článku s názvem "Jak Hollywood vytváří nový narativ o změně klimatu´. Jedním z "nejvýraznějších" projektů Good Energy v loňském roce byla spolupráce se Scottem Z Burnsem na seriálu Prodloužení pro Apple TV+. Říkalo se, že je to první mainstreamový pořad zaměřený výhradně na klima. Meryl Streep v něm hrála v osmi propojených příbězích během 33 let a měla zkoumat, jak měnící se klima planety ovlivní rodinu, práci, víru a přežití. Časopis Rolling stone uvádí, že operace je "zaměřena" na zajištění toho, aby do tří let 50 % současné televize a filmu uznalo změnu klimatu.

Není překvapivé, že moc filmu a televize ovlivňovat široké publikum je využívána k prosazování politického poselství. Během zasedání COP 26 v Glasgow v roce 2021 Sedm telenovel ve Velké Británii, včetněKorunovační uliceaObyvatelé Východuspojili své síly, aby upozornili na změnu klimatu. Většina dějových linií byla neobratně vložena do stávajících dějových linií a v době klesajícího počtu diváků se nezdá, že by se experiment opakoval.

Nicméně elitní miliardáři vytahují všechny páky, aby do všech forem médií vložili zprávy o klimatickém armagedonu. V době, kdy píšu tyto řádky, se reportér BBC o klimatických dezinformacích Marco Silva možná učí, jak improvizovat na téma manga během svého Šestiměsíčního volna na Oxford Climate Journalism Network. Mezi dřívější sponzory kurzu patří Evropský klimatický fond, který je podporován sponzorem Extinction Rebellion Sirem Christopherem Hohnem. Předchozí účastníci kurzu byli požádáni, aby si vybrali ovoce, jako je mango, a diskutovali o tom, proč není tak chutné jako před rokem kvůli dopadům změny klimatu.

Skutečně, La La Land se setkává s fiktivním světem BBC Verify.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/03/11/green-billionaires-press-hollywood-to-promote-armageddon-climate-messages-in-movies/

Zpět