603 Fukushima šíří jadernou pandemii Manlio Dinucci

[ Realita ] 2020-11-05

Díky Covid zůstalo téměř bez povšimnutí, že Japonsko vypustí do moře přes milion tun radioaktivní vody z jaderné elektrárny Fukušima. Katastrofickou událost ve Fukušimě vyvolalo tsunami, které 11. března 2011 zasáhlo severovýchodní pobřeží Japonska, ponořilo elektrárnu a roztavilo jádro tří jaderných reaktorů. Elektrárna byla postavena na pobřeží pouhé 4 metry nad mořem s pět metrů vysokými vlnolamy, v oblasti náchylné k tsunami s vlnami vysokými 10-15 metrů. Kromě toho při kontrole jaderné elektrárny došlo k vážným selháním soukromé společnosti Tepco, která řídila elektrárnu, a bezpečnostní zařízení v době tsunami nebyla uvedena do provozu (pozn. narazila jsem na tvrzení, že v bezpečnostních kamerách byly instalovány malé rozbušky... tsunami byla vyvolána uměle... elektrárnu hlídají UFO)

Voda byla čerpána reaktory po celá léta k ochlazení roztaveného paliva. Voda se stala radioaktivní a byla uložena uvnitř elektrárny ve více než tisíci velkých nádržích, které akumulovaly 1,23 milionu tun radioaktivní vody. Společnost Tepco staví další tanky, ale do poloviny roku 2022 budou také plné.

Společnost Tepco musí pokračovat v čerpání vody do roztavených reaktorů a rozhodla se po dohodě s vládou vypustit vodu, která se po filtraci rozpustí do moře, aby byla méně radioaktivní (do jaké míry to však není známo). Proces bude trvat 30 let. V dekontaminačních filtrech zařízení se také hromadí radioaktivní kal, obrovské množství půdy a jiných radioaktivních materiálů.

Jak Tepco připustilo, tavení v reaktoru 3 je obzvláště závažné, protože reaktor byl naplněn Moxem, mnohem nestabilnější a radioaktivnější směsí oxidů uranu a plutonia. Od roku 2011 se do oceánu denně dostává 300 tun kontaminované vody.

Mox pro tento a další japonské reaktory byl vyroben ve Francii za použití jaderného odpadu odeslaného z Japonska. Greenpeace odsoudila nebezpečí plynoucí z přepravy tohoto plutoniového paliva na deset tisíc kilometrů.

Greenpeace také odsoudila, že Mox podporuje šíření jaderných zbraní, protože plutonium lze snadněji extrahovat a v cyklu těžby uranu neexistuje jasná dělicí čára mezi civilním a vojenským využitím štěpného materiálu.

Doposud se na světě (podle odhadů z roku 2015) nashromáždilo přibližně 240 tun plutonia pro přímé vojenské použití a 2400 tun pro civilní použití (lze s nimi však vyrobit jaderné zbraně), plus přibližně 1400 tun vysoce obohaceného uranu pro vojenské použití. Několik stovek kilogramů plutonia by stačilo na to, aby způsobilo rakovinu plic 7,7 miliardám obyvatel planety, a plutonium zůstává smrtící po dobu odpovídající téměř deseti tisícům lidských generací.

Část přibližně 10 milionů ročních úmrtí na rakovinu na celém světě - dokumentovaná WHO - lze přičíst dlouhodobým účinkům záření. (pozn. už chápu, proč nás zavřeli doma). Za deset měsíců, podle údajů Světové zdravotnické organizace, způsobil Covid-19 celosvětově asi 1,2 milionu úmrtí. Vypuštění více než milionu tun radioaktivní vody do moře má za následek zvýšený počet úmrtí na rakovinu při vstupu do potravinového řetězce. (pozn. dáte si rybičku?)

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/fukushima-nuclear-pandemic-spreads/5728591

Zpět