6000 Zkoumání intimity: Rozhovor o sexu Sofia Falcone

[ Ezoterika ] 2024-02-24

v V dnešní době jsme natolik zaměřeni na vnější prostředí, že nevěnujeme tolik pozornosti své fyzické a duševní pohodě zevnitř ven.

Jistě, stále více lidí tráví čas v posilovně budováním svého těla, ale kolik toho vlastně vědí o tom, jak to funguje mimo svalové a kosterní funkce? A co je důležitější, kolik toho vědí o své sexualitě ve vztahu ke svému tělu, mysli a duchu? Společnost vložila do diskusí o sexualitě stigma, i když si o sobě myslíme, že jsme osvobození, většina z nás má tendenci zůstat slepá k realitě toho, co zdravá sexualita bez zábran ve skutečnosti znamená - lidé tento argument používají buď k sebepoškozování jako ideologii falešné vzpoury, nebo k dogmatickým postojům, které ve své rigiditě sexualitu spíše omezují, než aby ji živily. Je čas osvobodit se od těchto omezení a uvědomit si, jak je důležité přijmout sexuální pohodu jako nedílnou součást našich životů.

"Sexuální pohoda je víc než jen fyzické potěšení; Zahrnuje širokou škálu faktorů, které přispívají k naší celkové spokojenosti a štěstí. Prolomením společenských bariér a stigmat obklopujících sexualitu můžeme vytvořit bezpečný a otevřený prostor pro diskuse, vzdělávání a sebezkoumání. Stejně jako cvičení a zdravé stravování prospívají naší fyzické pohodě, péče o naši sexuální pohodu pozitivně ovlivňuje naše duševní a emocionální zdraví. Zapojení do aktivit, které podporují sexuální pohodu, jako je sebepřijetí, zkoumání tužeb a podpora intimity, může zvýšit sebevědomí, snížit stres a zlepšit celkové štěstí. Sexuální pohoda jde ruku v ruce se zdravými vztahy. Otevřená a upřímná komunikace o touhách, hranicích a souhlasu podporuje důvěru, spojení a intimitu. Tím, že přijmeme sexuální wellness, umožníme sobě i našim partnerům upřednostňovat potěšení, intimitu a naplnění v našich vztazích."

Na rozdíl od jiných duchovních cest, tantra zahrnuje to, jak používat a žít naši sexuální energii vědomě láskyplným způsobem a pomáhá nám využít tuto energii pro náš vývoj, kromě zlepšení našeho zdraví, vztahů a sexuálního života...

ZAČNĚME OD ZÁKLADŮ
I když jsou mužské a ženské, existuje polarita jak u mužů, tak u žen. Ženy mají více jin, měkčí tendenci, ale také mají jangovou sílu. Ženy jsou kolébkou, ze které vyzařuje čistá energie, zatímco muži jsou transformační tvůrci, kterými se energie formuje. Z psychologického hlediska mají někteří muži, nebo ženy tendenci být více v pravé hemisféře mozku, více emocionální a abstraktní, nebo v levé hemisféře, která je analytičtější. Hormonálně jsme také velmi odlišní, a to nás ovlivňuje fyzicky i emocionálně.

Kvůli našemu odmítání pokřivených vzorců minulosti, jako je machismus a submisivita, jsme se dostali na druhý konec kyvadla. Mnoho žen se stalo extrémně mužskými, panovačnými a ponižujícími a mnoho mužů extrémně ženskými, postrádajícími směr pro svou vrozenou sílu. V dnešní době je jednou z věcí, na které je třeba pracovat, ROVNOVÁHA. Ženy by se například mohly naučit, že být samy sebou neznamená, že se musí mentálně vykastrovat ze své ženskosti, nebo naopak by se některé ženy mohly naučit rozdíl mezi přijetím vlastní sexuality a sexualitou a zneužíváním svého těla, mysli a ducha. Ženy se mohou naučit být nezávislé a silné, ale ze své ženskosti a nenapodobovat muže. Jako ženy bychom mohly trávit více času léčením ran minulosti, abychom žily s větší důvěrou v život a v muže, důvěřovaly v lásku a žily s otevřeným srdcem, nebály se ukázat svou zranitelnost a neskrývat svou sílu. Život s vědomou, duchovní tantrickou sexualitou pomáhá v tomto procesu.

ZPŮSOB, JAKÝM JSME BYLI UČENI O SEXUALITĚ, JE DOST NULOVÝ. Když se jako tantrik rozhlédnu kolem sebe, vidím, že naše společnosti nás o sexualitě moc nenaučily. Dnes nás učí jen to, jak si nasadit kondom, nebo neotěhotnět, hygienické, nebo společenské věci. Ale nic o lásce, nebo rozkoši, kde učí, jak se milovat? Nikde. Učí nás tisíc věcí, ale neučí nás to nejdůležitější, co je pro nás nejdůležitější, a to, jak skutečně milovat své partnery, jak mít opravdové dobré vztahy - žádné masky, nebo takzvané role dobrých manželek, nebo manželů, ale lidi, kteří se spojují z hloubi své srdeční čakry - s láskou, svobodou, s potěšením, ale s respektem k sobě samým - musíme se naučit rozlišovat mezi tím, když někoho pustíme do psychologického jádra naší vnitřní svatyně, a když se rozvine vztah a pocítíme opravdové spojení, když můžeme otevřít, pokud si to přejeme, svou fyzickou vnitřní svatyni.

Mít sex je snadné, je to činnost, kterou zvíře v nás umí docela dobře; člověk nepotřebuje Ph.D. pro provozování sexu. S tím, co bylo řečeno, mě neuslyšíte říkat, že sex je špatný, nebo by měl být omezen, vůbec ne - jednoduše tvrdím skutečnost, že mít základní, nebo průměrný sex je snadné. Opravdové milování není snadné, vyžaduje plynulé dovednosti, které přesahují jen fyzickou stránku. Chcete-li vůbec uvažovat o tom, že začnete tyto dovednosti rozvíjet, musíte být velmi otevření novému způsobu pohledu na sexualitu a vztahy. Musíte být ochotni konfrontovat sami sebe, dostat se ke svému milenci, aniž byste se ho nejprve dotkli - to je dovednost. Nemluvím o posedlosti, nebo prázdné touze; Mluvím o schopnosti vidět srdce a "tajemství" nesená v mysli druhého, bez posuzování a bez jediného slova na toto téma - to je spojená přitažlivost, která je velmi odlišná od prázdné přitažlivosti, nebo posedlosti.

Propojená přitažlivost se může objevit rychle, pokud jste se vyvinuli tak, abyste věděli, jak skutečně milovat a vidět sami sebe takové, jací jste - světlo a tma. Když se konfrontujete sami se sebou takoví, jací jste - jak by řekla jungiánská psychologie, esoterika, nebo tantra - jste obdařeni schopností vidět druhé a ti druzí to mohou cítit - to je to, co vás činí nezapomenutelnými a kde začíná začátek milování - není to ještě fyziologický akt, ale krásný tanec myslí a duší (ne nezralé hry hlavou). Tanec upřímné empatie k vzájemným zraněním. Tanec vzájemných snů, tužeb a lásky... připojení! - ale k tomu se musíte otevřít svým vlastním zraněním a temnotě. Pak přijde vaše světlo, které otevře vaše srdce ostatním upřímně - pro někoho možná nekonvenční, ale opravdové. Je tu velká prázdnota, když nás nikdo neučí nic z toho, co jsem právě zmínil. Přidáme-li k tomu podmíněnost minulosti, kterou obvykle máme, jako jsou strachy, které jsme se naučili od našich rodičů, vliv náboženství s represivními zprávami o sexualitě, sexuálním zneužívání a naše zranění milostnými vztahy minulosti, to vše vytváří batoh, který nás nenechává být šťastnými a užívat si náš sexuální život bez zábran, ale s úctou k jádru našeho já....to je poetická tantrická vášeň....To je začátek tantrické sexuality....

Pamatujte, že sexuální energie není dobrá ani špatná, jako každá energie je neutrální. Používáte-li svou sexuální energii bez svědomí, ubližujete sobě i ostatním; Pokud ji používáte vědomě, můžete vyléčit svůj život a život svého partnera, nebo partnerů. Nakonec je to vždy otázka svědomí, nebo toho, čemu v tantře říkáme MOTIVACE. Pokud je vaší motivací dávat a přijímat lásku, pak by to měl být váš kompas.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/02/24/exploring-intimacy-a-conversation-on-sex/

Zpět