5990 Objevování za hranicemi map Jose Stevens

[ Ezoterika ] 2024-02-25

Mapy jsou nezbytné pro vaši lokalizaci a zjištění, kde jste byli a kam míříte. To platí pro mapy Google, nebo Apple a stejně tak to platí pro mapy vědomí.

Mapa vašeho smartphonu vám však neřekne, že na 35. míli probíhá velkolepý západ slunce, protože to je mimo jeho působnost a něco jako duha je dočasné. Takže to nebude ani na vaší mapě. Nikdo neočekává, že vám cestovní mapa poskytne tyto informace, ale lidé někdy očekávají, že jim mapy vědomí řeknou více, než k čemu jsou určeny.

Existuje mnoho map vědomí, které jsou velmi užitečné a mohou vám poskytnout důležité informace o tom, kde se ve svém životě nacházíte. Například přesahy grafu Personessence jsou mimořádně užitečnou mapou. Může vám říci mnoho věcí o obecném terénu vašeho života. Může vám říci, že máte za cíl přijetí, nebo růst, postoj idealisty, nebo pragmatika, nebo způsob opatrnosti či vášně. Dokonce vám dá pozitivní a negativní póly pro každého, takže víte, jaké jsou vaše možnosti, ale neřekne, zda jste v pozitivním, nebo negativním právě teď, nebo kdykoli předtím. Musíte pozorovat a sami určit, kde jste. Stejně tak mapa, která vám řekne, kde se nacházíte ve svých sedmi hlavních iniciacích v životě, sedm vnitřních monád, jak se jim říká, může být nesmírně užitečná. Když vám řekne, že přicházíte do dospělosti ve věku 35 let, můžete určit, kde se ve vztahu k tomu nacházíte. Pokud je vám 28 let, můžete se smířit s tím, že v příštích sedmi letech vás čeká další růst, a pokud jste ještě nenašli svůj životní úkol, je to v pořádku, je ještě brzy. Tato mapa vám však neřekne, zda ve věku 56 let využíváte svůj velký inventář co nejlépe. Že se musíte podívat a rozhodnout se sami, nebo si třeba nechat poradit od průvodce.

Astrologie je také mapou vaší osobnosti a toho, jaké jsou vlivy, ale také vám neřekne, jak řídíte různé planetární pozice s ohledem na vaše různé domy. To platí i pro enneagramovou mapu vašich tendencí a celkového přístupu k životu. Nemůže vám říct, jak jste se rozhodli reagovat, protože je to na vás. Cestovní mapa vám neřekne, zda dorazíte do cíle. Může pouze ukázat, jak daleko to je, a pokud vše půjde dobře, v kolik hodin můžete doufat, že dorazíte, pokud budete pokračovat v jízdě. Neznám žádné mapy, které by vám řekly, jak jste se rozhodli reagovat, pouze vám ukážou, jaké máte volby.

Když se narodíme na tuto planetu, přicházíme s primitivní mapou, která nám pomůže orientovat se v našich životech. Nejsme jen tak chtě nechtě vysazeni bez směru, bez podpory, bez pochodových rozkazů, abych tak řekl. Mapa, kterou dostáváme, nám dává naše vlastní esence, aby nám pomohla přežít. Jak se pravidelně pohybujeme dětstvím, dostáváme k dispozici různé sofistikovanější mapy, které nám pomáhají orientovat se ve stále složitějších lekcích a životních situacích. Zde přichází na řadu úroveň duše. Velmi mladé duše nejsou schopny pochopit sofistikovanější mapy, a tak si po celý život uchovávají ty primitivní, které jim byly poskytnuty jako děti, a to vysvětluje jejich nedostatek sofistikovanosti. Jak duše stárne a stává se složitější skrze inkarnace, stále složitější mapy jsou poskytovány vyšším já, esencí, nebo Duchem, chcete-li. Přemýšlejte o tom takto. Nejprve máte k dispozici velmi základní cestovní mapu. Tato mapa je velmi užitečná, ale neobsahuje žádné další informace. Jak stárnete ve věku duše s více životními zkušenostmi, jsou v mapách, které si stahujete, zahrnuty různé kusy informací, jak žijete svůj život. Takže lze přidat nadmořskou výšku, důležité orientační body, méně frekventované polní cesty, stejně jako povětrnostní podmínky a tak dále a tak dále, dokud nebude vaše mapa velmi složitá a informativní. Postupně jsou všechny mapy vylepšovány, buď velmi mírně, nebo v některých případech komplexně, a to vysvětluje kvantové skoky, které lidé někdy dělají.

Tyto vrstvy se přidávají s tím, jak získáváte zkušenosti. Jsou vám poskytovány ve vašich snech a během spánku a pravidelně se můžete ráno probudit s novým stažením. Vaše esence je dobrá v tom, že přesně ví, co potřebujete ve správný čas. Pokud některým informacím nerozumíte, nebudou na vaší mapě uvedeny, dokud nebudete připraveni. To není nepodobné stahování upgradovaných aplikací, které přijímáte do svého počítače, nebo chytrého telefonu během noci. Jediný rozdíl je v tom, že mapy, které obdržíte od Spiritu, jsou pro vás individuálně přizpůsobeny na základě toho, jak se vyvíjejí vaše dovednosti. Podobně jako u počítačového softwaru existují určité body, kde duchovní software, nebo mapa, kterou používáte, již není životaschopná pro upgrady. Dosáhl svého limitu a musí jej nahradit zcela nová generace softwaru. Jak víte, k těmto velkým skokům dochází jen příležitostně. Většina souborů ke stažení zahrnuje menší opravy, nebo vylepšení softwaru, který používáte. Většinou jsou tyto upgrady prováděny, aniž byste si toho všimli. Ty velké, na které jste upozorněni. V případě posunů paradigmat na planetě budete určitě tak či onak vědět, že k nim dochází.

Změna, ve které se na světové scéně nacházíme, je jednou z těchto příležitostných změn paradigmatu, nebo zcela nových softwarových náhrad. Vstupujeme do zcela nové generace programu, nebo mapy pro lidstvo, chcete-li. Jen málo vašich programů bude v novém systému fungovat. Ať se snažíte, jak chcete, jeden po druhém selžou. To znamená, že téměř všechny vaše aplikace musí být upgradovány a přepracovány, aby je bylo možné používat v novém systému. Když k tomu dojde, dojde k předvídatelně velkému reptání, některým závadám a velkým vzdechům a sténání, jak se každý člověk snaží přizpůsobit novému systému na svém počítači, nebo telefonu. Co na tom, že nový systém je výrazně lepší a umožňuje mnohem více možností než dříve. Adaptace vždy vyžaduje nějaký čas a energii a mnozí z nás se jí zpočátku brání jako blázni, dokud se nenaučíme, nerozvineme nové dovednosti a nejsme hladce integrováni do nového systému. Rozdíl mezi technickým softwarem a našimi osobními upgrady poskytnutými vyšším já je ten, že technické upgrady od Applu, nebo Googlu atd. potřebují opravy, ale ty od essence jsou vždy dokonalé.

Nyní si představme sami sebe jako inženýry nového systému. Abychom mohli přejít na nový systém, musíme se nejprve podívat na všechny způsoby, jakými nás starý systém zklamal, a na všechny nedostatky tohoto systému, vzhledem k nové éře, ve které se nacházíme. Možná nefunguje dostatečně rychle, aby zvládl obrovské nové stahování a zážitky, které přicházejí, pro které jej potřebujeme použít. Nový systém potřebuje mnohem více paměti, rychlosti a jednoduchých zkratek, nebo hacků, aby zvládl nové složitosti. S technickými upgrady na našich zařízeních potřebujeme také nové firewally a úrovně zabezpečení. Pokud se nepodíváme na to, jak nás starý systém s novými podmínkami zklamal, pak nemůžeme vědět, co do nového systému zabudovat. Vyžaduje to tedy náročný proces spuštění starého systému a provedení velmi kompletní inventury jeho nedostatků a můžeme být zděšeni, když to uděláme. Můžeme zapomenout, že děláme inventuru, abychom vybudovali nový a lepší systém, a prostě se ztratíme a soustředíme se na nedostatky toho starého. To je to, co se nyní děje s lidskou rasou, když zjišťujeme, jak naše vlády a ekonomické systémy vytvářejí chudobu a nerovnost a podněcují masovou migraci, když se lidé stěhují do toho, o čem věří, že jsou bezpečnější a lepší životní podmínky, jen aby byli odvráceni zdmi a zbraněmi. Zjišťujeme, že dobrá lékařská péče již není k dispozici kvůli politikám pojišťoven a školy selhávají v našich studentech kvůli tolika novým stresům a kulturním neočekávaným podmínkám, jako jsou epidemie nového koronaviru, zákazy knih, zrušené programy rozmanitosti, špatné platy učitelů, stará infrastruktura a politické vměšování.

Závěr, ke kterému mnoho lidí dospělo, je, že všechny systémy selhávají, nebo se chystají selhat, a to znamená konec lidské rasy. To je chybný závěr a nešťastný, protože nás odvádí od toho, co se skutečně děje, a v důsledku toho posiluje lež, že je vše ztraceno. Říkám, že posiluje lež, ale nevyřazuje pravdu, protože pravda nemůže být vyražena, jen zastřena slepotou a možná i zpožděním. Přemýšlejte o tom takto: Řekněme, že jste si domluvili pobyt na pár týdnů u kamaráda na rustikální chatě v lese. Před rustikální chatou vašeho přítele je ve skutečnosti jezero, ale je zakryto několika stromy a po příjezdu byste si mohli myslet, že zde není žádný zdroj vody, když je ve skutečnosti dostatek vody snadno dostupný. Bojujete jen s vodou, kterou jste si přinesli, dokud vám nedojde. Asi po dni si můžete začít plánovat, že opustíte chatu, protože si myslíte, že tam není voda. Vaše rostoucí víra a nedostatek zvědavosti jsou na vině vaší chyby, protože kdybyste se rozhlédli kolem, určitě byste jezero našli. Jak vaše žízeň roste, vaše zoufalství se stává stále větším, což vede k další slepotě ohledně obrovských dostupných zdrojů.

V tomto přechodném období máme k dispozici obrovské zdroje, ale víra, že neexistují žádné možnosti, vytváří deziluzi, sklíčenost a utrpení. Je tomu tak proto, že se upínáme k neudržitelnosti našich selhávajících systémů, a nikoli k jejich nahrazení novými udržitelnými myšlenkami. Co kdybychom například jednoduše nahradili motiv zisku a hodnoty motivem služeb pro celý svět podnikání? Co kdyby byly korporace odměňovány za to, že jsou kreativněji orientované na služby, snižováním cen, zvyšováním kvality a prodejem většího množství zboží většímu počtu lidí za rozumné ceny, což by společnostem umožňovalo dosahovat nanejvýš 5% zisku ze všeho, co vyprodukují? To byl model pro zmrzlinu Bena a Jerryho, který z nich obou udělal multimilionáře. To byla původní myšlenka konkurence mezi více společnostmi, než fúze, fixní ceny a korupčně nakoupená legislativa mohly podkopat celý systém. Zde je jen několik příkladů "co kdyby", které by mohly být zváženy v nové mapě budoucnosti.

Co kdyby se společnosti předháněly v tom, kdo vyrobí nejkvalitnější a nejdostupnější služby?

Co kdyby společnosti spolupracovaly na výrobě nových, inovativních udržitelných produktů? Bez motivu chamtivosti a strachu ze ztráty by to mohlo být přínosem pro společnosti i zákazníky.

Co kdyby byl vzdělávací systém zdarma pro všechny, zaměřený na skutečnou produkci vzdělané veřejnosti a elitní, drahé školy orientované na status byly minulostí? Co kdyby motivem bylo identifikovat životní úkol každého studenta a připravit ho na jeho skutečnou práci, na jeho pravý životní cíl? Co kdyby tato nová vzdělávací centra připisovala zásluhy zkušenostem z reálného života?

Co kdyby byla zrušena privatizace věznic za účelem zisku a místo toho by se veškeré úsilí soustředilo na resocializaci a rekvalifikaci vězňů pro produktivní život? Co kdyby vězeňský systém odstranil trest jako motiv k zacházení s vězni a s vězni by se zacházelo humánně a s respektem, aby se naučili dělat totéž? Co kdybychom jim dali zvířata, aby je chovali a vychovávali? To bylo vyzkoušeno v Chile a výsledky jsou neuvěřitelné.

Co kdyby se dohodli, že veškerá korupce bude odstraněna ze všech aspektů kultury? Umělá inteligence by mohla být touto prací snadno pověřena, na což by v případě nejasností dohlížel soud skutečných osob.

Co kdybychom vlastně jasně určili, s čím by umělá inteligence mohla být užitečná a na čem by se podílet neměla? To by byla zajímavá výzva.

To je jen několik nápadů. A co takhle mnohem více od občanů jako celku? Přirozeně by to vyvolalo mnoho debat a odhalily by se skryté problémy, které je třeba řešit. Není to naše práce? Začněme.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/02/25/exploring-beyond-the-maps/

Zpět