5856 Slunce není tvůj nepřítel! Vitamin D je nezbytný pro optimální zdraví Paul Fassa

[ Ezoterika ] 2024-02-04

Vitamin D se stal v posledním desetiletí a půl důležitým tématem, jakmile se zjistilo, že je důležitý pro podporu mnoha dalších zdravotních faktorů, než jen zdraví kostí, že pomáhá předcházet mnoha nemocem kromě vysoce propagované křivice.

Mezi oblasti, které kromě zdraví kostí řeší vitamín D, patří:
- Posílení imunitního systému v boji proti infekcím (nachlazení, chřipka atd.) - Regulace imunitního systému, aby se objevilo autoimunitní onemocnění - Protirakovinné účinky pro tlumení rakovinových buněk tvořících nádory - Zvýšená kardiovaskulární funkce - Udržování svalové funkce - Dýchací systém podpora - pro zdravé plíce a dýchací cesty - Vývoj mozku a prevence demence - Metabolismus a regulace krevního cukru pomáhají předcházet cukrovce, nebo ji zvrátit - Psychická a emoční stabilita

Značně dezinformace panují kolem tématu vitaminu D a toho, jak zajistit, aby hladina vitaminu D v krvi byla pro dosažení výše uvedených zdravotních výhod. Faktem zůstává, že většina světové populace má vitamínu D nedostatek.

Mainstreamová medicína útočí na primární zdroj vitaminu D
Sluneční svit na exponované pokožce je nejzdravějším zdrojem vitamínu D. Ve slunečním spektru jsou dvě základní vlnové délky paprsků: UV-A a UV-B. Proces přeměny UV-B na vitamín D začíná typem prekurzoru cholesterolu ve známé kůži jako 7-dehydrocholesterol. Kombinací prekurzoru cholesterolu a slunečních UV-B paprsků vzniká vitamín D3, neboli cholicalciferol, což je ve skutečnosti prekurzor steroidního hormonu, který zahajuje několik komplexních hormonálních funkcí v celém těle.

width=


Sluneční UV-B paprsky jsou většinou dostupné, když je slunce nízko, nebo na vrcholu v mírném podnebí. Toto umístění slunce se objevuje častěji v teplejších pouštních a tropických podnebích, a ve vyšších nadmořských výškách. Mraky zakrývají UV-B paprsky stejně jako sklo, které umožňuje pronikat nebezpečnějším UV-A paprskům, ale ne UV-B. Jasné sluneční světlo odražené od sněhu a vodních ploch má tendenci ˝zvětšovat˝ UV-B paprsky.

Odborníci na zdraví nepovažují za zdravotní hrozbu tři, nebo více expozic týdně na maximu pokožky, na 20 až 30 minut. Mělo by to zajistit dostatek D3. Bohužel dermatologie je vehementně protisluneční. Někteří dokonce navrhli, aby lidská rasa žila pod zemí. Trvají na tom, že všechny druhy rakoviny kůže, včetně život ohrožujícího melanomu, jsou způsobeny slunečním zářením, a navrhují, abyste se slunečnímu záření co nejvíce vyhýbali. Trvají také na opalovacích krémech. Přesto ignorují skutečnost, že většina opalovacích krémů obsahuje karcinogenní složky. Zdá se, že výrobci opalovacích krémů a dermatologové jsou v jakési ziskové tajné dohodě. Epidemiologické studie však jasně ukazují, že většinu obětí rakoviny kůže tvoří lidé pracující v kancelářských prostorách s umělým osvětlením. Naopak pracovníci venku, kteří denně pracují pod sluncem, mají méně rakoviny kůže. Osobní poznámka - v mládí na jižní Floridě v 50. a 60. letech jsme běhali v šortkách bez topů a hráli tenis pod horkým miamským sluncem bez opalovacího krému. Bytová výstavba vzkvétala a dělníci dřeli pod sluncem bez košilí. Nikdo o rakovině kůže neslyšel ani o ní nevěděl. Když jsem žil v Mexiku, pozoroval jsem některé gringo důchodce, jak tráví hodiny pod sluncem hraním tenisu. Byli dobře opálení a zdravější a aktivnější než většina v jejich věkové skupině.

Slunce je zdrojem života a doktorka Johanna Budwig ho používala jako součást svého léčebného protokolu vedle diety. Před zavedením Budwigova protokolu pro léčbu rakoviny na počátku 20. století se u pacientů s TBC úspěšně používalo vystavování se slunci v evropských sanatoriích proti TBC. To neznamená spálit se potenciálně škodlivými paprsky UV-A, paprsky UV-B jsou v pořádku. Spálení sluncem bylo běžné, dokonce až do té míry, že se tenkrát na jižní Floridě dělaly puchýře. Často se to řešilo nanášením octa, a mezi spálenými od slunce bylo v té době jen velmi málo rakoviny kůže. Také se velmi málo používal opalovací krém. Je zřejmé, že používání karcinogenních opalovacích krémů zvýšilo výskyt rakoviny kůže.

Nyní máme cholesterol, který mainstreamová medicína stanovila jako nejnebezpečnější položku, kterou naše tělo vyrábí. Předepisují tedy statinové léky, které výrazně inhibují schopnost těla produkovat cholesterol. Snížený cholesterol znamená nižší dávku vitamínu D ze slunečního záření. Vitamin D3 je spíše prehormon než vitamin a je životně důležitý pro mnoho vnitřních hormonálních procesů. Ironií je, že vysoká hladina vitamínu D v krvi chrání před rakovinou. Zbavení se slunečního záření, nebo suplementace vitaminem D vytváří vyšší riziko rakoviny. Když je v krvi dostatečná hladina vitamínu D ze slunečního záření, proces přeměny UV-B paprsků na vitamín D se zastaví ve fázi, kdy jsou zapojena játra. Játra jsou důležitou součástí tvorby vitamínu D ze slunce. Zhoršená funkce jater je tedy dalším zdrojem nedostatku vitamínu D, a to iu jedinců nasáklých sluncem. Lidé tmavé pleti mají tendenci potřebovat více slunečního svitu a mají nižší míru konverze slunečního záření než bledé tváře. Odhaduje se, že nedostatek vitamínu D, zejména ze slunečního záření, může za naši rostoucí epidemii rakoviny.

Doplňte vitamín D
Vitamín D2 na předpis není nejlepší způsob, jak ho doplňovat. Není to tak účinné a samozřejmě jako farmaceutický lék má vedlejší účinky. Lepším a bezpečnějším doplňkem je vitamín D3, neboli cholekalciferol. Cholicalciferol se získává z ovčího lanolinu, nebo rybího tuku. Vysoký obsah má olej z tresčích jater, původní doplněk vitamínu D. Doplňkový vitamín D3 je rozpustný v tucích. Na rozdíl od vitaminu D3 produkovaného slunečním zářením to může být přeháněno až k toxické hladině. Chce to ale hodně. Doplňkový D3 se měří v IU (mezinárodních jednotkách) a mnoho lidí bez slunečního svitu přijímá 1 000 až 10 000 IU denně. Pro zajištění správného vstřebávání doplňků D3 bez vyčerpání hořčíku doporučují zdravotní odborníci do směsi přidat K2 a extra hořčík. Doplňování vitamínu D vysokými dávkami (nad 2 000 IU denně) může podle expertky na hořčík Dr. Carolyn Deanové vést k vyčerpání hořčíku u populace, která je již tak hořčíkem vyčerpaná. Podle Dr. Josepha Mercoly lze sluneční záření nahradit solárii, pokud jsou vybavena elektronickými předřadníky spíše než magnetickými, aby se zabránilo zbytečnému vystavení EMF (elektromagnetickým polím). Jakmile dosáhnete silného opálení, hladina vitamínu D by měla být v pořádku.

Údaje o hladině vitaminu D lze získat z krve, aby bylo zajištěno, že nedochází k jeho nedostatku a nadbytku vitaminu z doplňků D3. Nejlepším testem je test 25(OH)D, nazývaný také test 25-hydroxyvitamin D. Vhodné hladiny vitaminu D z testování:
- Méně než 50 nanogramů/nanolit (ng/ml) je nedostatečné, i když starší ˝oficiální˝ standardy uvádí pod 20 ng/ml. - Za optimální se považuje 50 až 70 ng/ml. - 70 až 100 ng/ml by mělo být přítomno pro léčbu rakoviny, nebo srdečních onemocnění. - Nad 100 ng/ml může vést k toxicitě.

Mnoho z nás má velký nedostatek tohoto kvazi vitaminového hormonu. Vystavení pokožky přímému slunečnímu záření pomáhá vašemu tělu ho vyrábět a můžete také doplňovat D3. Oba zdroje D3 se doporučují, protože většina z nás má velmi nízké D3 v krvi. Navzdory fámám je těžké se předávkovat D3 dokonce i doplňky cholicalciferolu.

0palujte set bez opalovacích krémů, nebo v soláriích, až vaše pokožka lehce zrůžoví., nebo ignorujte mizernou doporučenou dietní dávku vitaminu D v USA ve výši 600 IU denně (800 pro osoby starší 70 let) a doplňte 2 000 IU vitaminu D3, nebo navíc hořčík a vitamin K2, a kontrolujte stav ročními, nebo půlročními 25(OH) )D krevními testy.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/02/04/the-sun-is-not-your-enemy-vitamin-d-is-necessary-for-optimal-health/

Zpět