5753 Co dělat, když se cítíte sami a osamělí Dadab Hagwan

[ Ezoterika ] 2024-01-18

Lidé jsou společenská zvířata, která osídlovala a vyvinula se ve společenstvích. Sociální vztahy tvoří základ vzájemného růstu a spokojenosti. Existuje však mnoho lidí, kteří žijí sami a přesto jsou šťastní. Když je vidíme, může nám v mysli vyvstat otázka: ˝Necítí se osaměle?˝.

Osamělost neboli být osamělý neznamená být sám; znamená to, že se cítíte osaměle. Tento pocit se může vyvolat, i když jste uprostřed davu. Osamělost znamená, že se cítíte odloučeni od sebe samých, od ostatních a od společnosti.

Pocit ˝jsem sám˝ je jako chobotnice, která člověka pohltí svými silnými pažemi jen proto, aby se cítil sklíčený a uvězněný v jejích temných závojích negativity. Tento hořký pocit se častěji objevuje v těžkých dobách, například během pandemie COVID-19 a války! Ve chvíli, kdy se začneme cítit osamělí, se na to soustředíme a pak tomu podlehneme, jen abychom trpěli.

Proč se člověk cítí sám nebo osamělý?
Člověk se může cítit osamělý kvůli nějakým rodinným problémům nebo osobní nespokojenosti. Někdy není pro tento pocit jasný důvod. Je však třeba pochopit, že být osamělý a smutný není způsobeno vnějšími okolnostmi, ale naším vnitřním vnímáním. Většinou ho člověk pociťuje proto, že si myslí, že ho nikdo ve společnosti není ochoten přijmout. Skutečnost je však taková, že nepřijímá sám sebe takového, jaký je, což způsobuje sebenegativitu a přináší obrovské utrpení.

Je to důsledek toho, že si nevážíme sami sebe a tlačíme na sebe, abychom se vyrovnali očekáváním druhých. Když se nedokážeme přizpůsobit myšlení druhých, cítíme se vnitřně sklíčení. I když se chceme spojit s lidmi kolem nás, nedaří se nám to. Tato vnitřní neschopnost vede k nárůstu sebenegativních myšlenek.
Akramova věda, revoluční duchovní věda, říká, že hlavní příčinou pocitu osamělosti je nedostatek pravdivého porozumění sobě samému.

Jak se vypořádat s osamělostí
Co dělat, když se cítíte osamělí? Jak se přestat cítit osamělý? Dobrou zprávou je, že existuje několik snadných a praktických způsobů, jak osamělost překonat.

1) Uvědomění si a řešení:
- Uznání: Jsou lidé, kteří své trápení zanedbávají tím, že se nadměrně věnují jiným činnostem, jako je sledování filmů a jídlo. Jsou to však jen krátkodobá rozptýlení, která člověka zaměstnávají a přinášejí mu symptomatickou úlevu od osamělosti. Když se však člověk přestane dívat nebo jíst, znovu se objeví stejný pocit osamělosti. To znamená, že tento pocit nepřijímáme, ale utíkáme před ním. Přiznání ˝cítím se osamělý˝ je tedy prvním krokem k jeho překonání. Teprve pak můžeme získat řešení, jak z něj vyjít.

- Vypořádejte se s negativními myšlenkami: Negativní myšlenky nás mohou přemoci pouze tehdy, když jim dovolíme, aby v nás zůstaly! Neposlouchat je a rychle je nahradit těmi pozitivními pomáhá zlepšit naši vůli a sebedůvěru. Správné pochopení a pozitivita zde fungují jako protilátka. Pokud je nebudeme používat, nikdy se z negativity nedostaneme. Obě protilátky můžeme získat četbou autobiografií a knih odhalujících životní příhody velkých lidí, kteří prošli podobnými životními etapami. Pokud se tedy nyní cítíte osamělí, stačí se inspirovat těmito zdroji spolu s cestou, jak se s tím vypořádat.

2) Seberealizace: To je hlavní klíč k tomu, abychom se zbavili neznalosti sebe sama spolu s nepochopením sebe sama. Když si od Osvíceného uvědomíme, kdo jsme (naše skutečná identita), vnitřní mír nahradí extrémní temnotu izolace. Seberealizace je tedy nejúčinnějším způsobem, jak se přestat cítit osaměle.

Z nitra se dostaví pocit vnitřní blaženosti a síla bojovat proti špatným nebo negativním pocitům se po Sebe-realizaci zdvojnásobí. K tomu dochází pouze díky milosti živého Osvíceného. Tisíce lidí zažily tuto věčnou blaženost díky Seberealizaci. I vy se k ní můžete co nejdříve přihlásit!

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/01/18/what-to-do-when-feeling-alone-and-lonely/

Zpět