5407 Zdá se, že máme velký problém s bankami Michael Snyder

[ Ezoterika ] 2023-11-08

V posledních týdnech došlo k mnoha významným bankovním ˝závadám˝, účty jsou bez varování zavírány v ohromujícím tempu po celé zemi a stále více institucí se dostává do velmi vážných finančních problémů. Nějakou dobu jsem některé z těchto zpráv ignoroval, protože jsem si myslel, že jde o izolované problémy. Ale když ustoupíte a uděláte si na věci větší obrázek, skutečně se zdá, že máme velký problém s bankami. Podle CNN bylo v pátek mnoho našich největších bank ˝zasaženo zpožděním vkladů˝... Podle Federálního rezervního systému bylo v pátek několik amerických bank zasaženo zpožděním vkladů způsobeným chybou v síti pro zpracování plateb. Společnost Clearing House, která provozuje systém Automated Clearing House, který umožňuje bankám zasílat si elektronické platby mezi sebou, zaznamenala chybu při zpracování dávky bankovních transakcí. Banky zasílají vše od přímých vkladů až po platby zákaznických účtů za hypotéky a účty za energie prostřednictvím systému ACH. To způsobilo obrovské množství úzkosti, protože výplaty se na účtech mnoha lidí nezobrazovaly. A vzhledem k tomu, že více než 60 procent země v současnosti žije od výplaty k výplatě , je to velký problém.

Je neuvěřitelné, že některé banky se stále snaží problém vyřešit. Toto je zpráva, kterou PNC Bank zveřejnila na Twitteru v neděli ... Dobré ráno, Amy. Kvůli zpoždění v celém odvětví u transakcí Federal ACH nebyly některé kredity a debety ACH, včetně některých přímých vkladů, zpracovány. Pro více informací doporučujeme kontaktovat svého zaměstnavatele nebo původce ACH. Děkuji. V letošním roce došlo k mnoha bankovním ˝závadám˝. Tak proč se to děje? Mohl být tento nejnovější incident způsoben kybernetickým útokem? Přál bych si, abych měl odpovědi na tyto otázky. Mezitím banky po celých USA náhle zavírají tisíce účtů bez jakéhokoli varování ... Důvody jsou různé, ale scéna, která se odehrává, je téměř vždy stejná. Klienti bank obdrží poštou dopis, že jejich instituce uzavírá všechny jejich běžné a spořicí účty. Jejich debetní a kreditní karty jsou také uzavřeny. Vysvětlení, pokud existuje, obvykle postrádá jakýkoli užitečný detail. Dokážete si představit, jak byste se cítili, kdyby vaše karty najednou nefungovaly a vy byste neměli přístup ke svým penězům? Právě teď jsme svědky tsunami ˝odstranění rizik˝ ze strany bank, které se nepodobá ničemu, co jsme kdy viděli... Nebo možná zákazníci dopis neuvidí, nebo ho nikdy nedostanou. Místo toho zjišťují, že jejich účty již nefungují, když jsou v obchodě s potravinami, na přepážce půjčovny aut nebo v bankomatu Když zběsile volají do své banky, zástupci nejprve projevují obavy. ˝Ach ne, tak se omlouvám,˝ říkají. ˝Uděláme, co bude v našich silách, abychom to napravili.˝ Ale pak přijde výmluvná pauza a změna tónu. ˝Podle vaší smlouvy o účtu můžeme váš účet kdykoli z jakéhokoli důvodu zrušit,˝ píše se často ve scénáři. Tyto situace banky označují jako ˝odcházející˝ nebo ˝odstranění rizika˝.

Pro mě je to jeden z nejvíce alarmujících finančních trendů, které jsem za dlouhou dobu viděl. Kromě všeho ostatního se Citizens Bank v Iowě stala letos šestou americkou bankou, která šla nahoru. Následující text pochází z tiskové zprávy vydané FDIC ... Citizens Bank, Sac City, Iowa, byla dnes uzavřena Iowa Division of Banking, která jmenovala Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) jako správce. Za účelem ochrany vkladatelů uzavřela FDIC smlouvu o koupi a převzetí s Iowa Trust & Savings Bank, Emmetsburg, Iowa, aby převzala všechny vklady Citizens Bank. Dvě pobočky Citizens Bank se znovu otevřou jako pobočky Iowa Trust & Savings Bank v pondělí během běžné pracovní doby. Dnes večer a o víkendu se vkladatelé Citizens Bank mohou dostat ke svým penězům vypsáním šeků nebo pomocí bankomatu či debetních karet. Šeky vystavené v bance budou nadále zpracovávány. Klienti půjčky by měli nadále platit jako obvykle. Vkladatelé Citizens Bank se stanou vkladateli Iowa Trust & Savings Bank, takže zákazníci nemusí měnit svůj bankovní vztah, aby si zachovali pojištění vkladů. Zákazníci Citizens Bank by měli nadále používat svou stávající pobočku, dokud neobdrží oznámení od Iowa Trust & Savings Bank, že dokončila systémové změny, aby její pobočky mohly také zpracovávat jejich účty. K 30. září 2023 měla Citizens Bank celková aktiva přibližně 66 milionů USD a celkové vklady 59 milionů USD. Kromě převzetí všech vkladů souhlasila Iowa Trust & Savings Bank s nákupem v podstatě všech aktiv zkrachovalé banky. Americké banky sedí na naprosto kolosální hoře nerealizovaných ztrát. Je tedy jen otázkou času, kdy selžou další. A další typy finančních institucí jsou také na nejistých základech. Ve skutečnosti největší veřejně obchodovaná makléřská firma v zemi začala dávat velkému počtu pracovníků sekeru ...

Charles Schwab v pondělí začal propouštět zaměstnance napříč společností.
Schwab, největší veřejně obchodovaná americká makléřská společnost, v interní zprávě, kterou viděl The Wall Street Journal, nezveřejnila, kolik zaměstnanců bylo postiženo. Někteří zbývající zaměstnanci budou mít podle zprávy nová zaměstnání nebo manažery. Propouštění samozřejmě začíná nabírat na rychlosti od pobřeží k pobřeží. Podle Zero Hedge se počet zaměstnaných Američanů minulý měsíc snížil o 348 000... Výplatní listiny mohou být stále kladné, ale skutečná změna měsíčního zaměstnání nikoli. Ve skutečnosti se v říjnu počet zaměstnavatelů v Americe zhroutil o 348 tisíc (podle průzkumu domácností). Toto byl druhý negativní měsíc zaměstnanosti v tomto roce a sedmý negativní od krachu covidu. Je ironií, že od té doby jsme viděli jen jeden záporný výplatní měsíc, což dává smysl, protože počet nefarmářských výplat je mnohem méně přesný a mnohem hravější díky jeho schopnostem pohybovat se na trhu. Propad zaměstnanosti spojený se skokovým nárůstem nezaměstnaných pracovníků (o 146 tisíc) je také důvodem, proč míra nezaměstnanosti nečekaně vzrostla. Ekonomické otřesy propukají všude kolem nás a na cestě je mnohem větší chaos . Doufám tedy, že jste se připravili na velmi drsné ekonomické časy, protože tempo změn se odsud bude jen zrychlovat.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/11/08/it-appears-that-we-have-a-major-problem-with-the-banks/

Zpět