5122 Domácí zvířata na Taygetě Cosmic agency

[ UFO ] 2021-04-26

Q: Jaký je pojem mít domácího mazlíčka na Taygetě a jak se liší od stejného pojmu zde na Zemi?
Anéeka: Na Zemi, i když to záleží na jednotlivci, je domácí zvíře vnímáno jako předmět. Něco, co musí poslouchat pána. Něco, co můžete uvázat na dvoře nebo nechat na střeše a zapomenout, že existuje, pokud neštěká, obecně.

Na Tajgetě je domácí zvíře členem rodiny jako každý jiný. Jen to není stejný druh, ale nevnímáme ho jako odlišného. Má však jiné potřeby než vy a vy nad ním máte kontrolu. Není to tak, že byste byli nadřazení, ale že na vás padá jako vaše zodpovědnost řešit jeho život. Tím spíše, pokud ho máte v zajetí. Možná proto jsou kočky na Tajgetě tak oblíbené, kvůli jejich mentalitě. Jsou to vaši přátelé, vaše rodina, a zároveň jsou stále divoké. Ne zcela domestikované. Všude se říká, že si nás jakoby ochočily, a často se říká, že jsme tu zřejmě proto, abychom jim sloužili, jako koncert kočičích požadavků, když si každý den říkají o jídlo.

Q: Rozumím. Jde o to, že tady jsou jakoby dva druhy domácích zvířat. Ten koncept, který říkáte, a pak ten druhý, který spíš využívá to zvíře, jako když máte ptáka v kleci, rybičky v akváriu. Jen proto, aby se člověk rozptýlil a bylo to zábavné, že to tam má, ale ne pro prospěch toho zvířete. (pozn. moji kanárci si dovolují nesouhlasit, mají mě ochočenou.. a s.. na mě.. )
Anéeka: Ano, v Taygetě je to spíš symbióza. Nejsou tam psi jako takoví, protože jsou pozemským lidským vynálezem. V lesnatých oblastech, například v Erře, je ale běžné, že se vlk nebo liška začnou zajímat o to, aby se přiblížili k rodině, zejména pokud jsou sami, nebo pokud je našli zraněné a rodina se o ně stará, a nyní je členem rodiny.

Q: Jak se na Taygetě získává domácí zvíře?
Anéeka: To se děje v rodinách. Nikde je nedostane. Adoptují se, když vidíte, že potřebují domov. Záleží také na zvířeti samotném, protože jsou zvířata, která vás adoptují, aniž byste to chtěli. Dělají to kočky, moghyové nebo třeba lišky. Myslím, že to začíná zájmem o jídlo, ale pak je to proto, že se ve vaší blízkosti cítí bezpečněji.

Q: Když mají koťata vrh koťat, tak se o ně dělí?
Anéeka: Ano, tak to funguje a lidé si tak svým způsobem pořizují domácí mazlíčky.

Q: Jsou moghyové také nějakým způsobem kontrolováni při porodu?
Anéeka: Moghyové jsou extrémně plodní, více než kočky. Problém s Moghyi je, že napadají lidem jídlo, ať už jde o úrodu, zeleninu, nebo dokonce o kuchyni. A protože se velmi rychle množí, mohou způsobit obrovské ztráty, a tím dostat rodinu nebo dokonce skupinu či vesnici do nedostatku potravin. Ovládají se také pomocí zvuků, které je odhánějí. Alespoň na nějakou dobu, než se stanou imunní. Také pomocí oplocení kolem zeleninových políček.

Q: Mohou být problém.
Anéeka: Ano, tím spíš, že se pohybují ve velkých stádech. Jsou společenští.

Q: Která zvířata můžete na Taygetě chovat, nebo je nejpravděpodobnější, že je budete chovat jako domácí mazlíčky?
Anéeka: 1. domácí kočky, 2. fretky, vydry a lasičky, 3. Moghyay, 4. psovité šelmy, 5. Velké kočky.

Q: Velké kočky? Jako lvi?
Anéeka: Ano, ale častěji panter, leopard, rys. I když vlk nebo liška jsou mnohem častější. A na prvním místě kočka domácí. Ta je všude.

Q: Kontrolujete reprodukci, porodnost zvířat na palubě Toleky?
Anéeka: Ano, hormonálně, prostřednictvím kapek, které mají chuť, která jim chutná. Podává se dvakrát měsíčně jak samcům, tak samicím. Kastrace není nutná, na rozdíl od Země, protože mají tendenci se kompletně regenerovat. Jinými slovy, pokud zde zvíře vykastrujete, po několika měsících bude opět kompletní.

Q: Jaký vliv na ně mají tyto hormony, činí je biologicky neplodnými, nebo se jen přestanou chtít rozmnožovat?
Anéeka: Oba účinky.

Q: Má to vliv na jejich povahu?
Anéeka: Dělá je to učenlivějšími, kdybychom to nedělali, trávili by veškerý čas vzájemnými bitkami. Takže jsou šťastnější a žijí klidnějším životem.

Q: Čím je krmíte?
Anéeka: Mají své vlastní speciální kočičí krmivo. V tomto případě je to krmivo pro kočky na bázi bílkovin vyrobené z tkáňových kultur, stejné jako to, co dělají Urmy.

Q: Máte stejná plemena koček jako my tady na Zemi, nebo je to spíš jedno plemeno?
Anéeka: Existují i jiná plemena koček. Ale ta, která je tady s námi na lodi, tedy ta, kterou jsme zvyklí mít na lodích, je stejná jako ta, kterou máte vy tam. Nejsou původem ze Země, jsou lyrského původu z planety Avyon. Ne z Lyry. Jsou to miniaturní Urmy.

Q: Máte také perskou rasu. Nebo je to lidský vynález jako pes?
Anéeka: To je lidský vynález, stejně jako psi. V Tajgetě máme divoké psovité šelmy, jako je vlk a kojot, liška a tak dále.
Máme kočkovité plemeno, které vypadá velmi podobně jako siamské, ale není to totéž, barvy jsou obrácené, ale musí mít něco společného, protože stále mají ten složitý charakter, který je charakterizuje.

Q: Vyskytují se v Taygetě případy opuštěných zvířat?
Anéeka: Ne, to se nestává.

Q: Jaká další zvířata kromě koček na lodi máte?
Anéeka: Tři vydry, pět fretek a čtrnáct moghyů. Ale ty jsou ve dvou zelených částech lodi.

Q: Ta zelená plocha je něco jako park nebo les?
Anéeka: Je to plocha určená k pěstování zeleniny k jídlu, aby se zvýšila autonomie lodi. Ale protože je nás jen třicet, nepotřebujeme ji, takže je to volná zóna na palubě. Malý lesík je v zelené oblasti s vydřím jezírkem.

Zdroj: https://swaruu.org/transcripts/mascotas-en-taygeta-sin-video

Zpět