5080 Laboratorně vypěstované OVOCE Marie Hawthorne

[ Ezoterika ] 2023-09-15

Všichni jsme slyšeli o mase vypěstovaném v laboratoři. Ale slyšeli jste o ovoci vypěstovaném v laboratoři?

V roce 2018 finští vědci zjistili, že dokážou vytvořit kulturu rostlinných buněk, které jsou podle chuťových testerů výživné a chutné. Vytvořili příjemně chutnající buněčnou kulturu, kterou lze přidat do věcí, jako jsou smoothies nebo džem. Ještě nejsou v bodě, kdy byste mohli vyrábět plátky jablek, které byste mohli hodit do sáčku na svačinu, ale to je konečný cíl a výzkumníci z celého světa jsou přesvědčeni, že je to možné.

Jak pěstují ovoce v laboratoři?

Pěstování ovoce z buněčných kultur v laboratoři zahrnuje čtyři kroky :

Krok 1: Násobení - Zde se kmenové buňky odebírají z meristému požadované ovocné rostliny a poté se množí.

Krok 2: Indukce kvetení v namnožených kmenových buňkách - to je v současnosti největší technologická překážka.

Krok 3: Indukce produkce ovoce - To lze provést pomocí organických sloučenin, spíše než tradičním opylováním.

Krok 4: Pěstování ovoce - Tato část zajišťuje v poskytování optimálních živin potřebných pro vývoj rostoucího ovoci.

Tyto projekty zahrnují kultivační buňky. Spousta potravin si ráda říká ̋vypěstované v laboratoři ̋ kvůli novosti. Vědci označují jablko Cosmic Crisp za ̋vypěstované v laboratoři ̋, protože původní vývoj probíhal v laboratoři. Ale jablka Cosmic Crisp se pěstují na stromech, venku, na slunci, stejně jako každé jiné jablko, které byste snědli.

To není to, o čem zde mluvíme se skutečně buněčně kultivovaným ovocem. Technologie k tomu je poměrně pokročilá a vědci zatím nebyli možné přijít na nic, co by ve skutečnosti vypadalo jako kus. Konečným cílem je vypěstovat kousky ovoce pouze z jedlých částí. Takže jablka bez jader, citrusy bez slupek a tak dále.

Vzhledem k technické náročnosti a nákladům na vývoj se možná divíte, proč se obtěžovat? Existuje velká populace, která má etický problém se zabíjením zvířat kvůli jídlu, ale skupina lidí s morálními pochybami o utržení jablka ze stromu je mizivě malá.

Kromě toho je chov dobytka pro průměrného obyvatele města nebo předměstí docela cizí. Pěstování vlastního ovoce a zeleniny není. V sousedství po celé zemi se v určitých ročních obdobích rosí ovoce. Svým prasatům krmím spoustou ovoce ze sousedství, protože majitelé domů je doslova neumí zpracovat.

Jaká je tedy oficiální omluva pro tyto high-tech výdaje?

Novozélandský Newsable o tom s Benem Schonem, hlavním vědcem z New Zealand Plant and Food Research. Ovoce vypěstované v laboratoři považuje za další zdroj potravy s tím, jak se světová populace rozrůstá, nikoli jako náhradu tradičního zemědělství, ale jeho doplněk. Dr. Schon pevně věří v člověkem způsobeným změnou klimatu a přicházejícími problémy s přelidněním. Vývoj technologie pro produkci potravin v uzavřených prostředích považuje za jistý druh zajištění tradičního zemědělství v případě klimatických katastrof a myslím si, že by to mohlo být dlouhodobě udržitelnější.

Lucas van der Zee, zahradnický a produktový fyziolog na Wageningen University v Nizozemsku, vidí pěstování pouze jedlého ovoce v laboratorním prostředí jako způsob, jak odstranit půdu ze zemědělského využití. Jeho projekt Fruit of Knowledge si klade za cíl pěstovat pouze jedlé části ovoce v laboratorním prostředí s výslovným účelem umožnit zemědělské půdě vrátit se do původního stavu.

Zastánci této technologie v ní obecně vidí způsob, jak se vyhnout plýtvání potravin. Proč mít celou jabloň se všemi těmi listy a větvemi, když chcete opravdu jen ovoce?
(Nevadí, že stromy jsou krásné, poskytují stín a nebeský voní, když kvetou. Ale technokrati se neradi zabývají nehmotnými věcmi. )

Vyhnout se plýtvání jídlem je skutečně obdivuhodný cíl, ale proč nenapumpovat více peněz do kurzů domácí ekonomiky, než je zavřít kvůli stále většímu počtu kurzů STEM, které většina středoškoláků stejně nevyužívá?

Zacházení s domácí ekonomikou jako s důležitými životními dovednostmi a předávání hodnot spojených se šetrností a šťastným a pohodlným domovem by znamenalo dlouhou cestu k nápravě mnoha neduhů společnosti. Spořiví dospělí plýtvají velmi málo jídlem. Starší lidé, kteří vyrostli na mizině, jsou často plní nápadů, jak využít jídlo, než se pokazí. Zdá se však, že vláda nemá žádný zájem o řešení, která zahrnují sebevědomé a odpovědné občany. Všechna řešení musí být zisková pro zvýhodněná odvětví.

Takže znovu, proč? Je ovoce vypěstované v laboratoři jen o penězích?
Jo, ale je to hodně peněz. Ve zprávě Bold Goals for US Biotechnology and Biomanufacturing report prezidenta Bidena zveřejněné v březnu propaguje inovace v potravinářství a zemědělství, a jak jsme diskutovali v našem článku zde, součástí toho bude důraz na potraviny vypěstované v laboratoři. Mezi odebráním podílu na trhu tradičních farmářů a patentů, které se pravděpodobně budou týkat, zvýhodněný biotechnologický průmysl uvidí pěkné nové zdroje příjmů, pokud se tato technologie posune vpřed.

Vyhlaste svou nezávislost!

Zisk mimo zmanipulovaný systém! Chraňte se před tyranií a ekonomickým kolapsem. Naučte se žít svobodně a šířte mír! Potravinové produkty z buněčné kultury by také mohly být vhodným vektorem pro získání mRNA do potravy. Diskutovali jsme o úsilí pěstovat hlávky salátu s mRNA vakcínami v nich. Probíhá výzkum vakcíny, kterou lze inhalovat. Jsem si jistý, že to zní šíleněji, než by mělo, ale faktem je, že mocné entity, včetně různých vlád a velkých průmyslových odvětví, se snažím dostat mRNA úplně do všeho.

Opravdu můžete jít do králičí nory a snažit se něco zjistit, ale samotná čísla odhalují tlak na chování spotřebitelů, který nelze ignorovat. V březnu 2020 vykázala Moderna zisk 520 milionů $. Poté, co dosáhl vrcholu téměř 23 miliard dolarů v červnu 2022 na 10, 65 miliard dolarů v červnu 2023, vykazuje stále neuvěřitelný růst za posledních tři a půl roku.

Když společnosti ( zejména společnosti s akcionáři, mezi něž patří zákonodárci a hlavy států) začnou vydělávat tyto obrovské zisky, nechtějí, aby tyto příjmy zmizely jen proto, že se každý opět uzdravuje sám. Ve všem můžete vidět tlak na mRNA vakcíny. mRNA vakcíny proti chřipce, Zika, RSV, HIV, CMV a rakovině jsou ve studiích na lidech.

Existuje také tlak na získání mRNA do hospodářských zvířat. Platforma vakcíny na bázi RNA se používá pro komerční vepřové maso od roku 2018. I když se při výrobě hovězího masa nepoužívají žádné vakcíny mRNA, probíhá výzkum. Podobně u drůbeže, zatímco v USA se v současnosti nepoužívá žádná mRNA vakcíny, francouzské farmaceutické společnosti provádějí testy na mRNA u své drůbeže.

Naše federální vláda se zavázala k podpoře biotechnologie a biotechnologie a zainteresované strany se snaží vydělat peníze tím, že do všeho zapojíte biotechnologie (např. lékařské ošetření využívající platformy mRNA). A to vše se samozřejmě děje ve jménu veřejného zdraví, ale pokud by šlo skutečně o zdraví, řekli by nám, abychom jedli méně zpracovaných potravin, ne více.

Skrytí výroby potravin před spotřebiteli nabízí všechny druhy manipulace s nabídkou potravin. Není to v náš prospěch.

Ovoce vypěstované v laboratoři není v obchodě. Dosud.
Technologie na pěstování věcí, které ve skutečnosti vypadají jako kousky ovoce, je naštěstí hodně daleko. Když půjdete do obchodu a koupíte si jablko, víte, že vyrostlo na stromě. A dokonce i pokud jde o džemy nebo smoothies, potraviny, do kterých by bylo snadné přidat buněčné kultury místo skutečného ovoce, cena je v současné době příliš vysoká. Ovoce pěstované v buňkách je příliš drahé na to, aby se vplížilo do jiných potravin.

Ale stojí za to tuto technologii sledovat. A pokud nemáte ve zvyku vařit od nuly, nikdy nebude lepší čas začít. Čím méně se musíte spoléhat na to, že popadnete pytel ̋cokoli ̋, čím vás zasytí, tím méně se budete muset bát, že něco sníte, co vám nemusí být příjemné.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/09/15/and-now-theyre-working-on-lab-grown-fruit/

Zpět