4949 4 afirmace pro přežití ztráty mazlíčků Sarah Bowen

[ Ezoterika ] 2023-08-24

Ztráta zvířecího společníka může být hluboce emocionální. Rostoucí počet výzkumů potvrzuje bolest. Více než 70 procent respondentů uvedlo, že byli ztrátou ̎zdrceni ̎. Přesto jen 10 procent s někým mluvilo. Většina lidí to zvládla sama. Systematický přezkum výzkumu od roku 1970 do roku 2015 odhalil, že domácí mazlíčci jsou běžně označováni jako rodina a že silná pouta se neomezují pouze na kočky a psy, ale zahrnují řadu druhů. Tyto vztahy jsou pro nás důležité, ale někdy jim ostatní lidé kolem nás nerozumí.
Nikoho, kdo žije se zvířetem, asi nepřekvapí, že lidé popisují ztrátu mazlíčka jako bolestnou jako truchlení člověka. Často kvantifikují smutek jako ̎intenzivní ̎ nebo ̎hluboký ̎. Bolest je zvláště akutní u lidí, kteří žijí sami. A zatímco většina lidí dostává podporu při nakládání s tělem domácího mazlíčka od veterináře, obvykle jsou ponecháni, aby se smutek vyrovnali sami.
Pokud jste se ocitli v šoku ze ztráty společenského zvířete, zde je několik užitečných afirmací, které vám pomohou ctít vaše mezidruhové přátelství a začít léčit své zlomené srdce.

Čtyři afirmace pro ztrátu mazlíčka
1. Kéž si vzpomenu na radostné chvíle s mým zvířetem spolu se zlomeným srdcem, které právě teď cítím.
Při navigaci ve smutku je snadné uvíznout v posledních několika minutách nebo dnech života zvířete. Obraz, který nám možná zůstane, je obraz našeho psa nebo kočky v bolesti. V případě nehody můžeme znovu a znovu přehrávat události této tragédie. Pokud se ocitnete ve smyčce, použijte tuto afirmaci k zapamatování si radostných okamžiků, jako je hra na chytání, běhání po pláži se svým společníkem nebo legrační dovádění, ke kterému se dostali. Vzpomínka na radost není určena k tomu, abychom odstrčili nebo zneplatnili naše smutné pocity. Místo toho nám má pomoci vyvážit naše emoce a rozpoznat celý život našich zvířecích společníků, než redukovat jejich bohaté životy na události několika konkrétních dnů.

2. Kéž chápu, že smutek přijde a odejde. Kéž se stanu flexibilním surfařem emocí.
Jednou z nejčastějších zkušeností, které pečovatelé sdílejí se ztrátou domácího mazlíčka, je nepředvídatelnost emocí během zármutku. V jednu chvíli se můžete cítit dobře a v další se zhroutit do pláče. Vězte, že je to normální a přirozené a že se nemusíte omlouvat, když projevujete emoce. Vaše ztráta je skutečná a vaše pocity jsou platné. Zkuste si představit každý zásah smutku jako vlnu. Ciťte se, jak na něm surfujete, trochu kolísavě, ale vězte, že vaše hlava zůstane nad vodou. Vlna poběží a pak se vrátíte do klidných vod.

3. Kéž jsem otevřený trvalým spojením.
Zatímco první doporučení pro řešení ztráty zahrnovala hledání uzavření, výzkum nyní naznačuje, že vytváření trvalých spojení může být přínosné. Říkáme tomu ̎pokračující svazky ̎. Uvědomujeme si, že zvíře opustilo jejich tělo, ale zároveň se můžeme cítit povoláni si s nimi občas promluvit nebo jim napsat dopis a nechat ho na oltáři. Mohli bychom vytvořit pamětní zahradu, abychom se modlili za zemřelou kočku nebo psa. Zanecháváme fotografie a rádi se podělíme o vzpomínky na naše mazlíčky. Celkově přetváříme vztah s nimi do vztahu, který ponechává prostor pro tajemství toho, co se stane při - a po - smrti.

4. Kéž se hned nevrhám do přijetí nového zvířecího společníka, abych se vyhnul bolesti, kterou cítím. Místo toho si dovoluji nechat dostatek času na uzdravení .
Je příliš snadné spěchat ven a chtít zaplnit díru, kterou cítíme, tím, že si co nejdříve přivedeme do našeho domova nové zvíře. To může vytvořit ̎neúplný smutek ̎, který může způsobit problémy. A nemusí to být fér vůči novému zvířeti, které může být zmateno našimi citovými výlevy. Místo toho se na chvíli věnujte dobrovolnictví v místním útulku pro zvířata, útulku nebo podniku na venčení psů. Získáte čas milovat zvířata a zároveň si poskytnete čas na uzdravení.

Hledání podpory od ostatních
Výzkum naznačuje, že jak sociální podpora, tak mluvení o smrti našeho mazlíčka jsou pro proces zármutku zásadní. Kromě práce s afirmacemi tedy zvažte účast na podpůrné skupině při ztrátě domácího mazlíčka nebo osobní rozhovor s horkou linkou podpory, specialistou na zármutek zvířat nebo zvířecím kaplanem, promluvte si s terapeutem. Pokud vás neustále přemáhá smutek, cítíte se na sebevraždu nebo nejste schopni zvládat každodenní činnosti života, možná zažíváte to, čemu říkáme ̎komplikovaný smutek ̎. Vyhledejte terapeuta, který vám v tomto období zajistí podporu, kterou potřebujete.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/08/24/4-affirmations-for-surviving-pet-loss/

Zpět