4885 Oduševnělý význam barev Elizabeth Peru

[ Ezoterika ] 2023-08-15

Barva je život. Život je barva a barva je energie. Jako ̎duše a energetická bytost ̎ (v první řadě)jste dojati a transformováni nekonečným spektrem světla. Každý z nás reaguje na barvu jinak. Všichni máme jedinečný vztah s různými frekvencemi, generovanými z čistého bílého světla Slunce. Barva skutečně vibruje ještě rychleji než zvuk, což znamená, že má silný vliv na lidské tělo a chemické reakce v našich elektromagnetických polích. Barva tedy může radikálně změnit vaši náladu, emoce, a duchovní stavy a také vaši fyzickou hladinu.

Když jsem před více než 25 lety poprvé zahájila svou celostní léčbu, léčení zvukem a barvami bylo první opravdovou léčebnou modalitou, která mě oslovila. Studovala jsem u The Master Sound Healer Dian Booth, který se od té doby vrátil domů do světla. Získala jsem diplom ze zvukové a barevné terapie a je to praxe, kterou aplikuji dodnes. Jednoduchost použití barev a zvuků, aby se člověk vrátil do dokonalého zarovnání, je skutečně starodávnou a zcela futuristickou léčebnou praxí.

🟧 🟨 🟩 🟦 ________________________________________

ČERVENÁ BARVA - Odpovídá základnímu nebo kořenovému energetickému centru těla (v základní páteři)
Červená je hřejivá, energizující barva a má nejdelší vlnovou délku a nejpomalejší vibrační frekvenci. Často se o ní mluví jako o ̎barvě života ̎, což je barva krve. Je to základní barva pro růst (rostlin i nás). Na léčivé úrovni podporuje pohyb a zmírňuje stagnaci. Červená se v elektromagnetickém spektru jeví jako první viditelná barva duhy. Naplňuje život kvalitami bezpečí, přežití a sounáležitosti kmene, našich předků a pozemské rodiny.
Červená motivuje a povzbuzuje člověka, aby cílevědomě kráčel po vyšší cestě a zároveň byl hluboce spojen se Zemí prostřednictvím základní čakry. Pomáhá uzemnit a přeměnit vaše nápady v činy. Stimuluje cirkulaci čchi, známá také jako prána nebo energie životní síly ve všech hlavních čakrách. Červená je sebeuvědomění těla, pomáhá cítit se v přítomnosti a vědomí. Z těchto důvodů byla hojně používána ve starém Egyptě.

Krev a ledviny
Ledviny uchovávají v těle energii životní síly. Červené krvinky jsou produkovány v naší kostní dřeni. Červená podporuje ´teplo´ v našem těle a tvorbu zdravých krvinek. Dodává do dolních končetin vitalitu a podporuje zdraví.

Pozitivní vlastnosti červené
Červená stimuluje nadledvinky, které produkují adrenalin a zajišťují prokrvení mozku. Aktivuje reprodukční orgány a zvyšuje tepovou frekvenci a srdeční tep. Může zvýšit pohyblivost, zejména tam, kde nedostatek červené energie způsobuje ztuhlost, necitlivost nebo dokonce paralýzu. Červená je vzrušením fyzické lásky, živí vaši vůli a smysl života. Červená je ideální barva pro probrání, když se cítíte letargičtí a skleslí. Akce s sebou vždy přináší nový život a účel do našeho systému.

Příliš mnoho červené?
Pokud jste příliš stimulováni červenou barvou, můžete do svého energetického pole vnést barvy a harmonii pomocí byrvy Magenta. Kombinace červené a purpurové naplňuje kvalitu Dole a Nahoře (Země a Vesmír), takže můžete mít svou duchovní řeč.

🟧 🟨 🟩 🟦 ________________________________________

ORANŽOVÁ BARVA - Odpovídá sakrálnímu energetickému centru těla (krížové kosti a reprodukční orgány)Oranžová je barvou radosti, harmonie a kreativního vyjádření. Oranžová je mix červené a žluté a je plná vitality a zářivosti. Vyzařuje sílu a směr červené, poněkud utlumený přidanou mentalitou žluté.

Oranžová je hřejivá barva, která otevírá, tonizuje a naplňuje tělo, mysl i duši. Oranžová je barvou sakrálního centra, které ovládá reprodukční orgány a vztahuje se na tvůrčí vyjádření. Nabité sakrální centrum udržuje člověka v kontaktu s fyzickým, umožňuje vytvoření sebeúcty a důvěry, které pak doplňují další centrum, solar plex (žlutá barva).
Oranžová je zemitá, smyslná barva podporující pohyb s grácií, vyrovnaností a lehkostí. Usnadňuje uvolnění emocí a jejich následný pohyb po těle. Díky své uvolňující energii podporuje uvolňování lymfy, krve, sexuálních tekutin a slz. Pomeranč je účinné antidepresivum, přináší život, radost a štěstí.

Lymfatický a imunitní systém
Orange může stimulovat tekutiny v lymfatických žlázách, zlepšit pomoc imunitnímu systému a odstranit emoční zátěž.

Pozitivní vlastnosti oranžové
Oranžová naplňuje vaše aurické pole energií harmonie a léčení vztahů. Pomáhá posilovat imunitní systém a zvyšuje sexuální potenci. Pomeranč může také podporovat vstřebávání vápníku. Uvolňuje stará citová pouta. Může pomoci s eliminací toxické energie nahromaděné z minulých zranění nebo traumatu, zejména z minulých intimních vztahů. Nošení, nebo konzumace oranžové může zvýšit sebevědomí a sebeúctu. Oranžová je barvou čiré radosti a kreativity. Může vám to zvednout náladu, pokud cítíte spojení vašeho kreativního toku. Oranžová je vibrací radosti a dobrého zdraví. Nabíjí a doplňuje auru.

🟧 🟨 🟩 🟦 ________________________________________

ŽLUTÁ BARVA - Odpovídá energetickému centru těla - Solar Plexus. Žlutá je veselá, povznášející barva. Připisujeme jí barvu Slunce. Žlutá je vibrace čakry solárního plexu, představte si SOL, Slunce! Žlutá je barvou mysli. Je to mentální barva. Žlutá se zarovnává s levou hemisférou mozku, podporuje logiku, paměť a organizační schopnosti. Nervozita a obavy jsou často uloženy v oblasti solar plexu v těle a mohou být zvláště spojeny se vzorem chování v dětství. Použití žluté barvy na solar plexus (žaludek) může člověku pomoci znovu získat osobní sílu a rozptýlit strach.
Rčení ̎motýli v žaludku ̎ varuje, že přichází nové a že je přítomna pozitivní změna. Když žlutá získá zlatý odstín, sladí se s pravou hemisférou mozku a vyšší myslí, někdy označované jako ̎Kristovo vědomí ̎ nebo Zlatá kosmická energie. Prostřednictvím vyšší mysli člověk rozlišuje diskriminaci, integritu a moudrost mimo osobnost (ego). Tyto vlastnosti poskytují solar plexu záři vlastního vnitřního slunce.

Nervový systém, žlučník a játra
Fyzicky je žlutá frekvence centrálního nervového systému, jater a žlučníku. Žlutá stimuluje a vyživuje nervy a paměť. Může vám pomoci cítit se vzhůru a energicky. Žlutá podporuje výkon bez zahřívání a rozšiřuje mysl. Je vynikající pro znovuzískání vaší vnitřní síly. Žlutá také stimuluje slinivku k tvorbě inzulínu.

Pozitivní vlastnosti žluté
Žlutá má čistící a projímavé účinky. Posiluje nervový systém a svaly včetně srdce a napomáhá lepší cirkulaci. Vibrace žluté také napomáhá vylučování žaludečních šťáv a trávení. Pomáhá s procesy asimilace i eliminace, je zásaditá (citrony), povznáší, přináší naději, světlo a pocit, že vše bude v pořádku. Může pomoci rozptýlit strach a nervozitu, protože pomáhá využívat osobní sílu a sebeúctu. Pro někoho je to mozkový stimulant, který pomáhá s duševní jasností a poruchou. Žlutá podporuje otevřenost a komunikaci myšlenek. podporuje stabilitu mysli. Zlatožlutá přináší moudrost, vysoké ideály a znovu nabíjí auru, pomáhá vám získat zpět vaši osobní sílu. Zlatožlutá může být při čištění aury účinnější než aplikace bílého světla! Je to hlavní barva.

🟧 🟨 🟩 🟦 ________________________________________

ZELENÁ BARVA - energetické centrum srdce
Zelená je neutrální vibrace. Je to barva přírody. Obsahuje teplo žluté a chlad modré. Obnovuje a omlazuje. Duše ̎přirozeně ̎ vibruje do zelené barvy, protože je to frekvence komory duše - srdce Zelená má čistící vlastnosti. Vyrovnává hypofýzu a stabilizuje emoce. Pomáhá napravit těžká srdce, která jsou postižena minulými bolestmi, smutkem a uloženými traumaty. Doplňuje každou jinou barvu, hodí se ke všem. Je to centrální energetické centrum sedmi hlavních energetických center těla a jako takové je skvělým vyrovnávačem a harmonizátorem.

Srdce, trávicí systém a krevní tlak
Zelená stimuluje trávicí systém a vyrovnává krevní tlak. Je vynikající při aplikaci v případech šoku a je chladivá barva, zvláště užitečná pro zmírnění bolesti hlavy, pomáhá při hojení zlomenin. Může také pomoci s růstem měkkých tkání a pomáhá při všech formách zotavení, může pomoci se stabilizací emočních extrémů. Uklidní. Zelená vytváří pocit prostoru a relaxace, podporuje stav empatie a soucitu. Její jemná vibrace pomáhá s bezpodmínečnou láskou k sobě i druhým. Zelená umožňuje životu, aby se rozvíjel přirozeně, bez síly. Může mít sedativní účinek, který umožňuje vědomě ustoupit a odpočinout si. Zelená vyrovnává a harmonizuje celou auru. Je to nádherná barva pro spojení s přírodními duchy a dušemi.

🟧 🟨 🟩 🟦 ________________________________________

MODRÁ A TYRKYSOVÁ - energetická centra těla v krku a brzlíku (vysoké srdce)
Modrá barva ovládá oblast krku a chlazení, zklidňuje a také podporuje hojení. Je to barva kyslíku v zemské atmosféře. Modrá je barva nebe, oceánu, skvělý hydratátor. Modrá léčí se znalostmi a porozuměním. Nejdůležitější terapeutickou kvalitou modré je úleva od bolesti. Modrá čistí energii, zejména slova. Modré kameny, zvláště lapis lazuli, mohou stimulovat vnitřní hlas pravdy. Lapis je ideální kámen pro jasnou komunikaci. Tyrkysová je směs modré a zelené a je známá jako ̎nová ̎ srdeční čakra - neboli vyšší srdce. Ovládá brzlík (žlázu duchovní moudrosti). Tyrkysová je chladivá a osvěžující, jako bublající voda na jaře. Stejně jako modrá je barvou komunikace a pomáhá člověku naslouchat a vyjadřovat poselství vycházející ze srdce. Je to léčivá barva pro Věk Vodnáře.

Imunitní systém a modráModrá barva je účinná pro výživu brzlíku, který tvoří T-buňky pro imunitní systém. Modrá pomáhá v sebelásce a osobním vyjádření. Světlejší modrá je nejchladnější z modrých vibrací. Tmavší odstín (námořnická atd.) působí na hlubší úrovni. Tmavší odstíny modré vyvolávají autoritu a sílu, rostoucí moudrost prostřednictvím umění rozlišující komunikace. Modrá účinně pomáhá léčit záněty, modřiny, otoky, řezné rany, bolesti v krku, snižuje horečky a úpal. Modrá je vibrace, která pomáhá hlasově vyjádřit své pocity. Modrá je barvou kreativního vyjádření prostřednictvím slov. Povznáší aurické pole a podporuje harmonickou komunikaci ve vztazích. Modrá přináší vnitřní klid do mysli, ale příliš mnoho modré může být sedativní. Vhodná při psychickém vyčerpání. Modrá zaceluje slzy v auře. Léčí, posiluje a nabíjí éterické tělo. Modrá je vibrace ´éterické roviny aury´, která leží asi 1 palec od fyzického těla.

🟧 🟨 🟩 🟦 ________________________________________

BARVA INDIGO - energetické centrum třetího oka těla (čakra obočí, bod stvoření)
Sytě modrá, indigo a královská modř jsou ženské a mateřské barvy. Indigová vibrace je v souladu s velkými mateřskými postavami starověkého Egypta, Nuit (bohyně nebe), Isis/Auset (bohyně 10 000 jmen). Kojící matky mohou ve svém aurickém poli skutečně vyzařovat královskou modř. Dítě nasává modrou energii, aby se chránilo, dokud se jeho osobnost plně nepřizpůsobí fyzickému. Indigo je ochranná barva. Povznáší posvátnost ve všech věcech. Tmavě modrá indigová čakra obočí povzbuzuje člověka k převzetí ̎osobní odpovědnosti ̎ za nasměrování svých vizí a myšlenek do oblastí, které podporují seberozvoj a duchovní růst. Hypofýza se nachází mezi obočím v malém kráteru uprostřed čela. Vyrovnává se s epifýzou, pouze ̎Třetí oko ̎, sídlo intuice a jasnovidectví. Hypofýza reguluje metabolismus, růst a další hormony včetně hormonů spojených s porodem. Při plné aktivaci stimuluje hypofýza obě strany mozku. Při společné práci obě hemisféry vytvářejí harmonické vize praktickým a uzemněným způsobem. K plnějšímu vývoji třetího oka dochází ve věku 35 až 49 let.

Indigo je vibrace moudrého člověka vs. intelektuála.
Čakra obočí reguluje emocionální reakce. Když se pocity vyvinou v sakrální čakře, je to prostřednictvím čakry obočí - člověk si vybírá, jak reagovat. Pokud se rozhodneme vyjádřit své emoce, můžeme je zažít a zmírnit. Pokud se rozhodneme emoce nevyjadřovat, mohou se vrátit zpět do podvědomí a způsobit energetické poruchy v těle. Indigo je chladivá vibrace a tlumí hlubokou bolest. Je účinná při léčbě popálenin, úpalu, vyrážek a svědectví. Pomáhá budovat novou kostní tkáň. Čakra řídí oči, spodinu lebeční a pomáhá při migrénách, mozkových nádorech, mrtvicích a očních problémech. Indigo podporuje intuici a komunikaci s naším ženským proudem. Pomáhá člověku vidět větší krásu ve všech. Indigo funguje jako sedativum a může vyvolat stavy podobné anestezii. Příliš mnoho indiga může člověka učinit příliš pasivním. Indigo se spojuje s vyšší myslí prostřednictvím intuice a síly se znalostmi. Můžete vám pomoci rozvinout porozumění s vlastním omezením a omezením ostatních. Indigo chrání pole aurické energie a podporuje vnitřní vidění prostřednictvím třetího oka.

🟧 🟨 🟩 🟦 ________________________________________

FIALOVÁ A MAGENTA - energetické centrum Koruny a Hvězdy duše v těle (duchovní koruna)Fialová a magenta jsou barvy spojené se silou královské rodiny a náboženství. Jsou to barvy duchovního poznání, spojené s osobní silou a jistotou. Když je v auře hojnost fialové nebo magenta, člověk vědomě hledá duchovní spojení se životem. Ti známí jako ̎Indigové ̎ mají na svých polích fialovou. Jsou zde, aby pomohli lidstvu povznést se do vyššího vědomí. Fialová vibruje vysokou frekvencí (jako ultrafialové světlo), a proto je to barva transformace. Dokáže účinně rozpouštět duševní strachy. Je to frekvence, která umožňuje cítit kosmické spojení s veškerým životem. Fialová je díky své vysoké frekvenci také barvou ̎ochrany ̎. Purpurová je ještě vyšší vibrace, která sedí mírně nad korunou (hvězdná čakra duše). To z ní dělá silně nabitou léčivou barvou a barvu skutečného pohledu a inspirace. Magenta znamená zralý postoj k životu, přičemž zůstává uzemněná a praktická. Je to balancující barva oduševnělého výrazu a člověka k provozu s využitím energie nahoře i dole, kosmické a zemské energie. Šišinka mozková je stimulována barvami fialové a purpurové. Vyrovnává se s hypofýzou, aby vyvolala vnitřní zrak, ̎Třetí oko ̎. Šišinka mozková má čočku, která směřuje nahoru (hvězdy) a je citlivá na světlo. Šišinka mozková řídí spánkové vzorce, menstruační cykly a biorytmy těla. Tato žláza je spojena s meditací, jógou a vědomým spojením s vesmírem.

Fialová obsahuje modrou i červenou, které harmonizují základní čakru, hrdlo a korunu.
Purpurová obsahuje jak fialovou, tak červenou. Doplňkovou barvou Magenty je zelená - srdce.
Když je koruna otevřená a aktivní, člověk má přístup k širšímu pohledu na život. Člověk pak může uvolnit svůj postoj a stát se pozitivnějším a optimističtějším ve svém pohledu. S aktivní vyšší myslí již osobnost nedominuje. Místo toho je tu pocit soucitu, jednoty a přijetí sebe sama. Se zapojením vyšší mysli můžete znovu pocítit, že nejste sami a jste neustále vedeni. Věříte a máte trpělivost. Vše je v pořádku.

Fialová posiluje slabé oči a pomáhá při ušních i nosních problémech. Může snížit zánět a otok.
Purpurová je srdeční energizér. Podporuje průtok krve v těle, zvyšuje srdeční tep a životní sílu.
Fialová uvádí srdce do souladu s vyšší myslí.
Magenta podporuje emocionální zralost tím, že zvažuje osobní a skupinové potřeby.
Fialová podporuje sebedůstojnost, sebeúctu a toleranci. Může mít hypnotický a narkotický účinek, takže uklidňuje mysl.
Magenta transformuje mysl, takže člověk může nahlížet na život z vyšší, kultivované a duchovní perspektivy.

Fialová podporuje duchovní růst. Purpurová stimuluje tok energie ve všech čakrách.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/08/15/the-soulful-meaning-of-colors/

Zpět