4685 Tesla nabíjecí stanice Brian Shillhavy

[ Ezoterika ] 2023-07-12

Přijímají všichni konkurenti Tesly EV Muskovy nabíjecí stanice násilím, aby vláda mohla sledovat všechna EV?

Mercedes-Benz je nejnovější automobilkou, která přijímá severoamerický standard nabíjení (NACS), který umožňuje nabíjet jejich elektrická vozidla (EV) na nabíjecích stanicích Tesla. Mercedes se připojil k Fordům, GM, Rivian, Volvo a Polestar, kteří všichni oznámili, že se obracejí na severoamerický standard nabíjení, který vyvinula Tesla. Od roku 2024 získají elektromobily Mercedes EV přístup k síti Supercharger společnosti Tesla v Severní Americe.

Volkswagen, BMW, Hyundai, Toyota, Honda, Stellantis a Tata´s Jaguar Land Rover jako hlavní výrobci automobilů v Severní Americe, zatím nenabízejí kompatibilitu s NACS. Některé státy, včetně Texasu a Kentucky, dokonce nařizují nabíjecí stanice financované ze státní hotovosti, které musí používat NACS. NACS rychle nabírá na síle, protože automobilky spěchají nabídnout kompatibilitu s nabíjecí sítí Tesla. K této náhlé změně v automobilovém průmyslu k přijetí standardu nabíjení Tesly došlo velmi rychle
.
Jak se severoamerický trh s elektrickými vozidly rozhodl pro nabíjecí port?
Postupně, pak najednou, abych parafrázoval Ernesta Hemingwaye. Válka ještě neskončila, ale Electrify America tento týden oznámila, že přidá zástrčky Tesla´s North American Charging Standard (NACS). Rozhodnutí společnosti Electrify America je obzvláště důležité, protože se jedná o největší síť s rychlým nabíjením mimo Teslu a také proto, že je ve vlastnictví Volkswagenu, což je pozoruhodný náskok. Posun byl obzvláště rychlý. Na konci roku 2021, kdy vláda nařídila, aby byly nabíječky pro elektromobily vybaveny CCS, aby dostávaly federální peníze, se zdálo jako by Tesla´s NACS skomíral. Automobilka již v Evropě prodává EV s konektorem nařízeným EU, který je podobný severoamerickému CCS, takže nebyl takový skok, aby se podobná věc odehrávala v USA. Ale pak Tesla přerušila smlouvy s konkurenty. Vdechla nový život NACS a následné obchody jej naklonily k tomu, aby se stal de facto standardem. Dalších několik automobilek pravděpodobně brzy oznámí přechod na NACS. Volkswagen, Hyundai a Stellantis uvedly, že jednají s Teslou.

Co je příčinou této náhlé změny standardů nabíjecích stanic pro elektromobily?
Je více než pravděpodobné, že toto oznámení, které před několika dny zveřejnil Bílý dům, poskytuje určitá vodítka k odpovědím.
FAKTA: Administrativa Biden-⁠Harris pokročila v oblasti pohodlné, spolehlivé a národní sítě nabíječek elektrických vozidel vyrobené v Americe. Nová studie ukazuje, že veřejné a soukromé investice jsou na cestě k dosažení cíle Biden-Harris Administration 500 000 veřejných nabíječek. Podpoří další investice soukromého sektoru a vytvoří dobře placená pracovní místa. Prostřednictvím své agendy Investing in America, prezident Biden buduje ekonomiku od středu ven a zdola nahoru, vytváří americké produkty v amerických továrnách s americkými pracovníky a staví Spojené státy jako lídra v ekonomice čisté energie. Biden chápe, že abychom mohli konkurovat a vyhrát globální ekonomiku 21. století, posílit americký automobilový průmysl a vypořádat se s klimatickou krizí, musíme vybudovat pohodlnou a spolehlivou síť nabíječek elektrických vozidel vyrobených v Americe podél amerických dálnic a ve všech našich komunitách, zejména v nedostatečně obsluhovaných a přetížených.

Národní laboratoř pro obnovitelné zdroje energie (NREL) dnes zveřejnila studii National Charging Network pro rok 2030 - novou analýzu, která kvantifikuje odhadovaný počet, typ a umístění nabíječek potřebných na celostátní úrovni k podpoře rychle rostoucího zavádění elektromobilů.
Studie vytvořená ve spolupráci se Společným úřadem pro energetiku a dopravu (Joint Office) a Úřadem pro technologie vozidel (VTO) amerického ministerstva energetiky (DOE) hodnotí potřeby nabíjecí infrastruktury pro lehká EV s nebývalou úrovní detailů, včetně zohlednění účinků místních rozdílů v přijímání elektromobilů, klimatu, vzorcích cestování, bydlení a preferencích nabíjení.

Zjevně se mi to jeví jako další způsob, jak přimět vládu, aby se pokusila zaznamenat a sledovat každý aspekt našeho života, a jediným produktem, který Američanům v průběhu let poskytl největší nezávislost, byla možnost vlastnit vozidlo a mít možnost jezdit s ním kamkoli chce, a kdykoli chce.
Možnost natankovat své neelektrické vozidlo naftou nebo benzínem při platbě v hotovosti je stále možné. Pokud však doma nevlastníte vlastní nabíječku pro elektromobily a nerozhodnete se ji NEPŘIPOJIT k internetu, není možné natankovat své elektrické vozidlo anonymně v hotovosti, protože téměř všechny nabíjecí stanice vyžadují k odemknutí a použití aplikace na vašem mobilním telefonu.

Pro kontext, Tesla má asi 40 000 Superchargerů po celém světě a asi 17 000 je v USA. Bidenova administrativa - která podnítila tento krok v rámci zákona o snižování inflace - začátkem tohoto roku uvedla, že Tesla do konce roku 2024 otevře 3 500 Superchargerů podél dálničních koridorů zákazníkům mimo Tesla a také 4 000 pomalejších nabíječek v místech, jako jsou hotely a restaurace. Tesla také hodlá v následujících letech zdvojnásobit počet Superchargerů v USA.

Dohromady jde o velké rozšíření možností nabíjení elektromobilů v Americe a něco, co Tesla pilotuje v Evropě již několik let. V současnosti tato expanze pokrývá velkou část severní a západní Evropy a Spojeného království. Nedávno jsem se rozhodl podívat se, jak tento proces funguje pomocí elektrického Genesis GV60. Je to pozoruhodně snadný a rychlý proces, který zahanbuje mnoho dalších veřejných rychlých nabíječek. Nevýhodou je, že bohužel budete potřebovat ještě další aplikaci - v tomto případě Tesla. (Pokud se díky tomu cítíte lépe, můj iPhone je nabitý aplikacemi od ChargePoint, Flo, PlugShare a několika dalších, na které jsem zapomněl. Společně to zvládneme.)

Aplikace Tesla je naštěstí velmi jednoduchá na vyhledání a placení za nabíjení a budete ji potřebovat, protože stanice Supercharger nepřijímají jiné formy platby. Nabíjecí stanice pro elektromobily nevyžadují obsluhu žádného člověka a lze je regulovat nebo dokonce vypnout na dálku, protože zaznamenávají vaši polohu, jméno, identitu vozidla a množství elektřiny, kterou nakupujete.
V dobách ̎krize ̎ mohou v podstatě vypnout vaši schopnost volně se pohybovat v EV.
Tesla již tuto technologii má, jak uvedl článek z roku 2019.

Tesla zavedla omezení nabíjení na některých vytížených stanicích Supercharger, které omezí elektrická vozidla na 80% stav nabití. Tato zpráva pochází z interní zprávy, která unikla do Electrek, a údajně se týká asi 17 % stanic Supercharger automobilky - 8 % bude mít limity uplatňovány neustále, zatímco dalších 9 % bude omezeno o svátcích a upraví se na základě použití. Podle webu společnosti Tesla Supercharger: ̎Supernabíječky dodávají energii rychle a postupně se zpomalují, jak se baterie naplňuje. Vaše vozidlo vás automaticky upozorní, když bude mít dostatek energie na pokračování v cestě, a díky rozsáhlé síti Superchargerů na oblíbených trasách není nabíjení nad 80 % obvykle nutné. ̎ Nyní to není jen zbytečné, v některých případech to nebude povoleno. Jak jste již pravděpodobně zjistili, tato změna má zkrátit čekací doby na těchto nejvytíženějších stanicích přeplňování. Připravte se na další fázi uzamčení, kterou budou pravděpodobně ̎klimatická uzamčení ̎, a lidé, které bude nejsnazší přinutit k uzamčení a omezení v cestování, budou majitelé elektromobilů.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/07/12/are-teslas-ev-competitors-all-adopting-musks-charging-stations-by-force-so-the-government-can-track-all-evs/

Zpět