4643 Halliburton - BlackRock - Ukrajina Matt Agorist

[ Ezoterika ] 2023-07-01

Jako Halliburton v Iráku - BlackRock shrábne bilion z obnovy po ničení, které financovali na Ukrajině

Uprostřed brutálního konfliktu na Ukrajině dva světoví finanční titáni, BlackRock a JPMorgan Chase, zdánlivě vedou obvinění v zdánlivém humanitárním úsilí. Pomáhají založit Ukrajinský rozvojový fond, rekonstrukční banku určenou k nasměrování veřejného počátečního kapitálu do projektů, které mohou přilákat stovky miliard dolarů soukromých investic. Pokud znáte slova generála Smedleyho Butlera, jde skutečně o altruistické úsilí, nebo jen o další tvář dlouhotrvajícího válečného rachotu? Ozvěny miliardových kontraktů Halliburtonu během války v Iráku jsou ohlušující. Tyto korporace, páteř vojensko-průmyslového komplexu, našly jedinečnou příležitost v masovém vraždění. Strategie je stejně lukrativní jako groteskní: profitování ze smrti, ničení a následná rekonstrukce trosek, kterou pomohli vytvořit, financovaná daňovými poplatníky - to vše při zachování nádechu shovívavosti.

Když se ponoříme do spletitosti Ukrajinského rozvojového fondu, začne vyplouvat na povrch znepokojující realita. Světová banka odhaduje, že Ukrajina by po válce potřebovala na obnovu ohromných 411 miliard dolarů. Tady BlackRock JPMorgan Chase vidí bohatou úrodu. Role, které budou hrát při získávání finančních prostředků poplatníků, jim poskytují potenciál pro astronomické zisky, které snadno převýší všechny jejich údajně ̎darované ̎ služby.

Mrazivé paralely mezi Ukrajinou a válkou v Iráku nelze ignorovat. Halliburton sklidil miliardy ze smluv bez nabídek na obnovu toho, co bylo zničeno válkou. Byly ztraceny desítky tisíc životů a národ se potýkal s dopadem zahraniční intervence, zatímco Halliburton a další inkasovali za chaos.

Čím více se prach devastace usadí nad Ukrajinou, tím jasnější budou ziskové marže pro BlackRock a jim podobné. Válka a její následky jsou potenciální živnou půdou pro oportunistické korporátní parazity. Brutální tanec destrukce a rekonstrukce je dvousečný meč, který lidstvu plní hluboké rány a zároveň s tím i pokladny těchto korporací.Vznešená fasáda finančních gigantů pomoci Ukrajině přehlíží brutální pravdu: čím déle zuří válka, tím více mohou získat. Tato drsná realita ztělesňuje Butlerovo tvrzení, že ̎válka je raketa ̎, přičemž takoví jako BlackRock, JPMorgan a širší vojensko-průmyslový komplex sklízí značné zisky z utrpení a zoufalství milionů.

To, čeho jsme zde svědky, není jen válečné profitování, ale přeměna války samotné ve vysoce ziskový podnik pro korporace. Tyto subjekty mají vlastní zájem na prodlužování konfliktu. Čím rozsáhlejší destrukce, tím vyšší potenciál zisku během fáze rekonstrukce. Tato dynamika slouží k posílení systému, který přiživuje konflikty a vytváří prostředí, které podněcuje k pokračování války, a její katastrofální lidské ceně. Zvrácenou realitu odhaluje použití Butlerova prohlášení, že ̎válka je raketový obchod ̎. Samotné entity, které profitují z války, také získají z míru, který následuje. Dokud neprolomíme tento destruktivní cyklus, utrpení a ztráty, nespravedlnost se bude nadále množit pod rouškou rekonstrukce a obnovy.

Je zásadní prozkoumat základní motivy těch, kteří tvrdí, že pomáhají při obnově válkou zničených národů. Jsou to skutečně benevolentní dobrodinci oddaní pomoci zemím vstát z popela, nebo jsou to chytří vyděrači, kteří vydělávají na válečném chaosu? Odpověď, jak nám historie znovu a znovu ukazuje, je stejně zřejmá jako ponuré následky jakéhokoli bojiště - a nikdy ji nenajdete pod emoji vlajkou Ukrajiny ve vašem profilu na Twitteru. Válka je skutečně raketový obchod, který BlackRock, JPMorgan a podobně hrají s mrazivou účinností. Zatímco se Ukrajina připravuje na období přestavby, pozornost nevyžadují pouze fyzické jizvy, ale také základní, systémová hniloba, která takový konflikt udržuje.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/07/01/like-halliburton-in-iraq-blackrock-to-rake-in-a-trillion-rebuilding-the-destruction-they-financed-in-ukraine/

Zpět