4608 Zpoždění letadel a 5G B.N. Frank

[ Ezoterika ] 2023-06-28

Od tohoto víkendu očekávejte zpoždění a zrušení letů v USA kvůli probíhajícímu problému s rušením 5G v letectví. Některá letadla se starší verzí výškoměrů mohou být při přistávání ovlivněna silným 5G signálem. Do 1. 7. se měla letadla updatovat, ale některá to z různých důvodů neprovedla. Díky tomu může narůstat zpoždění letadel.

Problémy způsobené frekvencemi 5G trvají již několik let, nikoliv jen posledních několik měsíců. Piloti, mějte se na pozoru!

Pokud neznáte pozadí, jde o poněkud bizarní příběh trapného střetu dvou různých vládních agentur. Protože satelitní televize už v podstatě neexistuje, Federální komise pro komunikace (FCC) se rozhodla, že má smysl tyto frekvence přerozdělit něčemu jinému. Protože byly vhodné pro 5G vydražila práva na jejich používání mobilním operátorům. Společnosti Verizon a AT&T společně utratily 68 milionů dolarů za získání práv na pásmo C, které bylo tehdy označeno jako 5G. Další vládní agentura, Federální letecký úřad (FAA), tuto skutečnost zřejmě zjistila až dodatečně. Uvedla, že existuje riziko rušení radiovýškoměrů spektry 5G C-band.

Rádiové výškoměry na palubách dopravních letadel a některých dalších letadel odrážejí rádiový signál od země a podle času zpětného signálu určují výšku letadla. Tato metoda je mnohem přesnější než tlakové výškoměry a používá se při konečném přiblížení a přistání. Zvláště důležitou roli hraje v podmínkách špatné viditelnosti, kdy se používá automatické přistání, které se opírá o velmi přesné údaje z rádiových výškoměrů. FAA vyjadřovala obavy z možných rizik rušení v pásmu C již od roku 2015, ale zdá se, že je agentura sdělila přímo FCC až velmi pozdě. Výsledkem byl velmi veřejný a trapný spor mezi oběma stranami. Zdálo se jasné, že riziko hrozí pouze starším radiovýškoměrům, a i pro ně existovaly jen omezené důkazy. Po řadě navrhovaných odkladů a kompromisů byla dohoda uzavřena. Ta zavedla dočasná omezení 5G pásma C na přibližně 50 velkých letištích a dala leteckému průmyslu čas do 1. července 2023, aby zkontroloval svá starší letadla a podle potřeby aktualizoval rádiové výškoměry.🟥 🟧 🟨 🟩 🟦 🟪 ⬛️🟥 🟧 🟨 🟩 🟦 🟪 ⬛️🟥 🟧 🟨 🟩 🟦 🟪 ⬛️🟥 🟧 🟨 🟩 🟦 🟪 ⬛️🟥 🟧 🟨 🟩 🟦 🟪 ⬛️🟥 🟧 🟨 🟩 🟦 🟪 ⬛️

Mnoho leteckých společností termín nesplní FAA vyjádřil pochybnosti, zda budou letecké společnosti schopny aktualizovat celou svou flotilu do 1. července, a navrhl posunout termín na únor 2024. Tento návrh byl zamítnut, ale nyní se zdá, že FAA měl pravdu. WSJ uvádí, že ministr dopravy Pete Buttigieg přiznal, že 20 % letadel používaných pro vnitrostátní lety a 35 % letadel používaných pro mezinárodní lety stále nebylo aktualizováno. S blížícím se termínem 1. července má podle Buttigiega více než 80 % vnitrostátní flotily a asi 65 % mezinárodních letadel, která létají do USA, radarové výškoměry, které nebudou náchylné na rušení signály 5G.

Zdržení kvůli třem faktorům
Letecké společnosti tvrdí, že ačkoli je modernizace v zásadě jednoduchá, existují tři praktické problémy, které znemožnily dodržet termín. Za prvé, nalezení dostatečného množství prostojů letadel pro provedení prací. Letadla na zemi nevydělávají žádné peníze, a proto je letecké společnosti plánují co nejpřesněji, takže vměstnat neočekávaný čas do hangáru může být složité.
Za druhé, problémy s dodavatelským řetězcem. Vzhledem k tomu, že každé nevyhovující letadlo, které létá z USA nebo do USA, potřebuje modernizaci, mají dodavatelé problém udržet krok s poptávkou.
Za třetí, zpoždění certifikace. Když je do letadla namontováno nové vybavení kritické z hlediska bezpečnosti, musí být certifikováno jako bezpečné pro použití, a to také nějakou dobu trvá.

Vyhlaste nezávislost! Profitujte mimo zmanipulovaný systém! Chraňte se před tyranií a hospodářským kolapsem. Naučte se žít svobodní a šířit mír! Některá zpoždění letů jsou nevyhnutelná Mezinárodní letecké společnosti tvrdí, že minimalizují riziko zpoždění tím, že pokud je to možné, používají pro mezinárodní lety do USA pouze letadla splňující předpisy. Pro vnitrostátní lety jsou (opět, pokud je to možné) používána letadla, která nevyhovují předpisům, aby obsluhovala letiště, která jsou méně náchylná na špatné počasí.

Buttigieg však upozorňuje, že při špatném počasí je třeba počítat se zpožděním. Buttigieg varuje před možným narušením letecké dopravy před [konečným] termínem... Letadla, která neprošla nezbytnými změnami vybavení, nebudou mít povolení přistávat za určitých povětrnostních podmínek při nízké viditelnosti... ̎Existuje reálné riziko zpoždění nebo zrušení letů, ̎ řekl Buttigieg v rozhovoru. ̎To představuje jeden z největších - pravděpodobně největší - předvídatelných problémů ovlivňujících výkony v letošním létě. ̎

Problémy s rušením 5G se samozřejmě v USA netýkají pouze leteckých zařízení. V roce 2020 podaly společnosti a sdružení poskytující veřejné služby žaloby na Federální komunikační komisi (FCC) za to, že nechrání infrastrukturu veřejných služeb před potenciálními problémy s elektrickým rušením 5G. V červnu 2022 poskytovatel telekomunikačních služeb, společnost SpaceX, prohlásila, že satelity 5G společnosti Dish způsobí problémy s rušením, které ovlivní satelitní službu Starlink. V červenci 2022 společnosti DirecTV a RS Submit varovaly před problémy s rušením satelitů a Ministerstvo obrany (DoD) oznámilo, že se rovněž snažilo vyřešit potenciální problémy s rušením sítě 5G vojenskými radary. V srpnu 2022 požádala skupina senátorů složená ze dvou stran, aby FCC znovu zvážila rizika škodlivého rušení souvisejícího se sítí Ligado, než povolí její aktivaci. Naštěstí v září společnost Ligado zrušila plány na zkušební síť, možná kvůli zprávě, která rovněž varovala před rušením. V říjnu 2022 jiná zpráva odhalila, že telekomunikační průmysl si byl vědom ̎známých problémů s rádiovými vlnami ̎ i v případě 5G.

Mezi další problémy spojené s 5G patří špatné služby a rizika kybernetické bezpečnosti. Rostoucí počet Američanů si navíc nepřeje, aby v jejich obcích nebo v jejich blízkosti byly instalovány věže a antény 5G kvůli dalším rizikům s nimi spojeným.

Odpor proti 5G je celosvětový, což omezilo, zpomalilo a/nebo zastavilo zavádění v některých lokalitách. Od roku 2017 žádají lékaři a vědci moratorium na Zemi i ve vesmíru kvůli biologickým a environmentálním zdravotním rizikům a většina vědců je proti nasazení. Od roku 2018 jsou po celém světě hlášeny zprávy o lidech a zvířatech, kteří po jeho aktivaci pociťují příznaky a nemoci. V roce 2019 vedoucí pracovníci telekomunikací vypovídali v americkém Kongresu, že nemají ŽÁDNÉ vědecké důkazy o tom, že je bezpečný. V roce 2021 rozhodl federální soud ve prospěch navrhovatelů, kteří žalovali FCC za to, že od roku 1996 NEAKTUALIZOVALA pokyny pro bezdrátové vyzařování (včetně 5G). Někteří vědci také varovali, že aktivace 5G může přispívat k infekcím COVID-19 a také ke statisícům, ne-li milionům úmrtí ptáků.

Přesto směšný ̎závod o 5G ̎ pokračuje díky americkým zákonodárcům a univerzitám, FCC, americké armádě a dalším neúnavným zastáncům.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/06/28/starting-this-weekend-expect-u-s-flight-delays-and-cancelations-due-to-ongoing-aviation-5g-interference-debacle/

Zpět