4442 Hakann: Jak mluvit se svou duší A.S.

[ Ezoterika ] 2023-06-02

Zdravím vás v míru a lásce.
V několika předchozích poselstvích jsme vám doporučili, abyste pravidelně hovořili se svou duší a požádali svou duši o radu, kdykoli si nejste jisti, co máte dělat. Z našeho pohledu je vaše duše tím nejlepším průvodcem, kterého máte. Pokud vaše duše říká něco, co je v rozporu s tím, co říkáme my, poslechněte ji. Doporučujeme vám naslouchat své vlastní duši více než čemukoli a komukoli jinému.
Dnes bych se chtěl podrobněji věnovat tomu, jak můžete se svou duší skutečně mluvit. Poskytnu vám několik kroků, které vám v tom mohou napoprvé pomoci. Nakonec tyto kroky nebudete potřebovat a můžete si jen říkat ̎moje duše, co bych měl dnes udělat? ̎. Ale na začátku jsou tyto kroky užitečné, i když pravděpodobně nebudou okamžitě fungovat u každého. Pokud u vás nefungují, nedělejte si starosti, nejste rozbití. Jen musíte nejprve udělat nějakou obecnější duchovní práci a pak to případně zkusit znovu. Každý má schopnost mluvit se svou duší.

První krok - zklidněte svou mysl. Je nepovinný, jakmile si zvyknete mluvit se svou duší, nebudete tento první krok potřebovat, je však užitečný, pokud začínáte. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je opakovaně neutrálně pozorovat všechny myšlenky a pocity, které se objeví, aniž byste je soudili nebo se je snažili změnit či potlačit. Tímto způsobem se vaše mysl pomalu zklidní. Často se stává, že věci, které se dostanou do vaší vědomé pozornosti, jsou myšlenky nebo pocity, o kterých si vaše podvědomí myslí, že byste si je měli vědomě uvědomovat. Pokud jste je dostatečně pozorovali, aniž byste je posuzovali nebo se je snažili změnit či potlačit (což může trvat více než jednou), zpravidla se vyřeší a přestanou se objevovat.

Dalším užitečným způsobem, jak zklidnit svou mysl, je mít dobrý systém plánování, takže myšlenky typu ̎aha, ještě musím udělat tuhle věc ̎ se nebudou objevovat, protože všechno už je naplánované. Užitečným konceptem je zde nikdy nedovolit, aby cokoli bylo v kategorii ̎to někdy udělám ̎. Pokud se objeví nový úkol, okamžitě ho naplánujte, nebo ho udělejte hned (krátké úkoly by se často měly dělat okamžitě), nebo ho delegujte, nebo se rozhodněte, že ho prostě neuděláte, nebo ho dejte na seznam ̎přezkoumat každý měsíc ̎, a také naplánujte, že tento seznam budete každý měsíc kontrolovat. Také je dobré si na začátku udělat brainstorming všech úkolů, které ještě potřebujete udělat, a někam je zařaďte. Jednoduše nikdy nedovolte, aby se na něm objevil úkol, který je v kategorii ̎chci to někdy udělat ̎. (pozn. a co když to záleží na okolnostech... nebo je to na desetiletí...někdy je dobrý termín)

Dalším způsobem zklidnění mysli je hluboké a pomalé dýchání, třeba s jednou rukou na břiše a druhou na srdci. Možná máte také osobní způsoby zklidnění mysli, které vám dobře fungují.
Jakmile se pohodlně usadíte s klidnou myslí, druhým krokem je říci nebo si pomyslet: ̎Můj žaludku, co chceš jíst příště? ̎. Pak naslouchejte. Úplně první věc, která se objeví, je odpověď vašeho žaludku. Bude odpovídat vaším běžným vnitřním hlasem, odpověď bude z vašeho žaludku. Je to telepatická komunikace s vaším žaludkem, který má vlastní vědomí. Odpověď od žaludku však nebudete pociťovat jako telepatický kontakt, i když jím je. Bude to jen pocit, že k vám mluví váš vnitřní hlas. (pozn. ten mluví furt o cukru.... )

Věřte, že odpověď vnitřního hlasu skutečně pochází z vašeho žaludku. Nepřemýšlejte o tom příliš. Nezačínejte racionálně přemýšlet o tom, zda to skutečně byla odpověď z vašeho žaludku. Prostě položte otázku, poslechněte si úplně první věc, která se objeví, a to je vaše odpověď. To je vše.
Pokud v tomto kroku ani v dalších krocích nic neuslyšíte, pak bych vám poradil, abyste prostě pokračovali v obecné duchovní práci a zkusili to znovu třeba za půl roku nebo tak. Tunia a já jsme uvedli řadu doporučených duchovních praktik v našich sériích ̎cest ̎, například ̎cesta dýchání ̎ a ̎cesta pozorování ̎. Do té doby můžete stále získat vedení od své duše tím, že se budete řídit svou intuicí, která pochází z vaší duše. I když nezaměňujte emocionální nebo egoistické preference za intuici.

Třetím krokem je přemýšlet nebo si říkat: ̎Mé srdce, co si myslíš, že bych měl dnes udělat? ̎. Opět naslouchejte tomu, co vás napadne jako první.

A konečně čtvrtým krokem je zamyslet se nebo si říci: ̎má duše, co myslíš, že bych měl dnes udělat? ̎. Opět naslouchejte tomu, co vás napadne jako první. A opět vám to pravděpodobně nebude připadat tak otřesné, jak jste si možná představovali. Ale je to skutečné. Pokud ve čtvrtém kroku dostanete odpověď, oficiálně jste si promluvili s vlastní duší. Gratuluji, toho se podařilo dosáhnout jen relativně málo pozemšťanům.

Umět mluvit se svou duší je neuvěřitelně užitečné. Z mého pohledu je to váš dokonalý průvodce. Možná by bylo chytré pověsit si někam do svého obytného prostoru vzkaz, abyste nezapomněli mluvit se svou duší alespoň každý týden, a pokud se na to cítíte, tak možná každý den. Vaše duše vám může dát neuvěřitelně užitečné rady, protože vás dokonale zná - je vámi - a dokáže vypozorovat, jaké věci se pravděpodobně stanou v budoucnosti.

Vaše duše je také velmi ráda, že s vámi může mluvit. Představte si, že jste svou duší a musíte sledovat, jak váš pozemský aspekt často činí rozhodnutí, o nichž víte, že nejsou optimální, a nemůžete se svým pozemským aspektem přímo mluvit! Nebojte se tedy, že byste svou duši obtěžovali, vždy s vámi bude ráda mluvit. Můžete ji dokonce požádat o radu v záležitostech, které byste mohli považovat za banální, například ̎mám si koupit jablečný nebo hruškový džus? ̎.
Ve skutečnosti vám žádost duše o radu v banálních záležitostech může pomoci vybudovat si důvěru v odpovědi duše, takže až budete muset učinit důležitější rozhodnutí, můžete si prostě vybrat to, co vám duše poradí, a být s tím smířeni. To povede jak k lepším rozhodnutím, tak k obrovskému klidu v duši. Časem pravděpodobně zjistíte, že následování své duše vás vede k lepším výsledkům než následování racionální mysli nebo rad přátel.

Vaše duše vás nemusí vždy vést směrem, který je pro vás nejpohodlnější, ale povede vás směrem, který je pro vás nejlepší. Nejčastěji vás následování vaší duše dovede k tomu, že se stanete šťastnými. A pokud vám duše naznačí, že se máte vydat zdánlivě náročnou cestou, můžete si být jisti, že tyto výzvy zvládnete. Vaše duše je vaší součástí, nebude vám doporučovat, abyste se pokoušeli o něco, čeho nejste schopni dosáhnout. Pokud si přesto myslíte, že nebudete schopni udělat to, co vám vaše duše navrhuje, pak si o sobě možná myslíte příliš málo.

Dvě dobré otázky, které můžete své duši položit, jsou tyto: ̎Mysli nebo řekni: ̎Má duše, co bych měl dnes udělat? ̎ Nebo: ̎má duše, jak se mi celkově daří? ̎. Se svou duší však můžete mluvit o čemkoli a můžete se jí zeptat na cokoli. Opět platí, že jakmile si zvyknete mluvit se svou duší, nebudete potřebovat výše zmíněné čtyři kroky a budete to také schopni dělat i řekněme v přeplněné místnosti. Stačí říct nebo si pomyslet ̎moje duše ̎, položit svou otázku a pak poslouchat úplně první věc, která se ve vás objeví. To je vše. Doufám, že to vyzkoušíte.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/06/02/hakann-how-to-talk-to-your-soulhakann/

Zpět