427 BIG PHARMA: osvobození od nároků na odškodnění Tyler Durden

[ Realita ] 2020-08-02

Ruud Dobber, vedoucí pracovník druhé největší britské farmaceutické společnosti AstraZeneca sdělil agentuře Reuters, že společnosti byla udělena ochrana před všemi právními nároky, pokud by vakcína vyrobená společností vedla ke škodlivým vedlejším účinkům. Klíčové části klinických zkoušek jsou vynechávány a společnost nebude odpovědná za nepříznivé vedlejší účinky při podání experimentálních léků.
"Je to jedinečná situace, kdy my jako společnost prostě nemůžeme riskovat, že čtyři roky bude vakcína vykazovat vedlejší účinky. Ve smlouvách, které máme uzavřeny, požadujeme osvobození od nároků na odškodnění.Pro většinu zemí je přijatelné podstoupit toto riziko, protože je to v jejich národním zájmu,"řekl Dobber a dodal, že AstraZeneca a regulátoři považují bezpečnost a snášenlivost za nejvyšší prioritu.
AstraZeneca je jednou z 25 farmaceutických společností na světě, která testuje experimentální léky, které by mohly být použity k boji proti smrtícímu viru. A samozřejmě, pokud testování přinese pozitivní výsledky, společnost AstraZeneca by mohla vyrobit stovky milionů dávek, aniž by došlo k právnímu postihu, pokud by se objevily vedlejší účinky.
Evropští představitelé agentuře Reuters řekli, že odpovědnost za produkt je významnou součástí diskusí o zajištění nových vakcín od společností Pfizer, Sanofi a Johnson & Johnson. Pokud jde o USA, americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) již má zákon nazvaný Zákon o veřejné připravenosti a pohotovostní připravenosti (PREP), který poskytuje imunitu vakcínovým společnostem, pokud se něco nepovede.
Pokud nabízí big pharma vakcíny bez právního postihu, něco je strašně špatně.

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/red-flags-soar-big-pharma-will-be-exempt-covid-19-vaccine-liabil

Zpět